Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Klub Miłośników Filmu - Grudzień 2010

KINO   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 

Foto: LCK w Legnicy


Data: 06 grudzień (pon) ( godz.18:00 ) do 27 grudzień (pon) Miejsce:Kino "Piast" Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. Biskupia 6
Bilety:składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją

6 grudnia - MARIA \\\
13 grudnia - NA WSCHÓD OD BUKARESZTU \\\
20 grudnia - WENECJA \\\
27 grudnia - MINE VAGANTI. O MIŁOŚCI I MAKARONACH

6 grudnia
MARIA


Reż. Abel Ferrara, Zdjęcia:Stefano Falivene, Muzyka:Francis Kuipers, Wyst.: Juliette Binoche, Matthew Modine, Forest Whitaker. USA / Włochy, 2005, 85 min.

Film twórcy Złego porucznika.

Znany ze swej arogancji i samouwielbienia niezależny reżyser Tony Childress obsadza siebie w roli Jezusa w swoim filmie "This Is My Blood". Rolę Marii Magdaleny gra tu Marie Palesi, która po zakończeniu zdjęć odmawia powrotu do Nowego Jorku i wyrusza w podróż do Jerozolimy, aby kontynuować zainspirowaną rolą podróż do duchowego oświecenia. W tym samym czasie w Nowym Jorku, Ted Younger, gwiazdor dziennikarstwa telewizyjnego, również poszukuje prawdy, prowadząc cieszący się ogromnym zainteresowaniem program o życiu Jezusa Chrystusa, do którego zaprasza największe autorytety naukowe. W toku dyskusji stawiane są niezwykle kontrowersyjne tezy.


13 grudnia
NA WSCHÓD OD BUKARESZTU


Reż. Corneliu Porumboiu, Zdjęcia:Marius Panduru , George Dascalescu, Muzyka:Rotaria, Wyst.: Mircea Andreescu, Teodor Corban, Ion Sapdaru. Rumunia, 2006, 89 min.

Od czasu, kiedy wściekły tłum zmusił rumuńskiego dyktatora Ceausescu do ucieczki śmigłowcem z Bukaresztu minęło 16 lat.

W rocznicę tych wydarzeń gospodarz pewnego programu w lokalnej telewizji w spokojnym miasteczku na wschód od stolicy, zaprasza dwóch gości - byłych rewolucjonistów, by odtworzyć z nimi chwile rewolucyjnej chwały. Jeden z nich to Pişcoci, stary emeryt, dorabiający jako Święty Mikołaj. Drugi, Mănescu, to nauczyciel historii, który właśnie oddał całą wypłatę za długi alkoholowe. Razem będą wspominać dzień, w którym szturmowali budynek krzycząc: "Precz z Ceausescu!". Spróbują też odpowiedzieć sobie na pytanie, które prześladuje ich od lat: czy w ich mieście była, czy też nie było rewolucji? Telewidzowie, którzy włączą się do dyskusji, całkiem zmienią jej sens. Nie dość, że każdy będzie mieć własną wersję ówczesnych wydarzeń, to jeszcze podda w wątpliwość opowieść "rewolucjonistów" siedzących w studio...


20 grudzień
WENECJA


Reż. Jan Jakub Kolski, Zdjęcia:Artur Reinhart, Muzyka:Dariusz Górniok, Wyst.: Magdalena Cielecka, Marcin Walewski, Agnieszka Grochowska, Grażyna Błęcka-Kolska. Polska, 2010, 110 min.

Nagrody: Złote Lwy 2010 - Najlepszy debiut aktorski (Marcin Walewski), Najlepsze zdjęcia, Najlepsza scenografia, Nagroda Specjalna - Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
Wenecja opowiada historię pewnej podróży, która się nie odbyła. Historię, w której siła marzeń pozwoliła zamienić zalaną piwnicę rodzinnej posiadłości w najbardziej romantyczne miejsce na Ziemi.
Główny bohater, Marek, kocha Wenecję. W jego rodzinie do "wodnego miasta" jeździ się od pokoleń. Marek ma 11 lat, zna na pamięć nazwy wszystkich placów i ulic w Wenecji. Niestety, wybucha wojna i chłopiec zamiast do Wenecji, jedzie do ciotki Weroniki. Ale od czego jest wyobraźnia? Zwariowane ciotki budują chłopcu prawdziwą Wenecję w zalanej wodą piwnicy domu.

Wenecja to film oparty na prozie polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego, który jest wymieniany jako jeden z kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla.


27 grudnia
MINE VAGANTI. O MIŁOŚCI I MAKARONACH


Reż. Ferzan Ozpetek, Zdjęcia:Maurizio Calvesi, Muzyka:Pasquale Catalano, Wyst.: Riccardo Scamarcio, Alessandro Preziosi, Nicole Grimaudo. Włochy, 2009, 112 min.

"Nigdy nie pozwól sobie wmówić, kogo masz kochać i kogo nienawidzić. Zawsze ci źle doradzą." - tak mawiała babcia Tommaso, najmłodszego syna właściciela makaronu w Apulli we Włoszech, który teraz wraca do domu z Rzymu. Wraca, by stanąć twarzą w twarz ze swoją rodziną i w końcu wyznać, kim jest naprawdę. I kogo kocha.
Na Tommaso czeka zacna, choć nieco ekstrawagancka familia: babka, która ciągle wspomina swoją nieudaną miłość, matka Stefania, stłamszona przez mieszczańskie konwenanse i nadmiernie krytyczny wobec swoich dzieci ojciec Vincenzo. Ekscentryczna ciotka Luciana, siostra Elena, która buntuje się przeciwko roli kury domowej oraz brat Antonio, który wraz z Tommaso ma w przyszłości przejąć rodzinny makaronowy interes. Jest także Alba, zawodowo związana z rodziną Cantone.
Nie chce zrezygnować z rzymskiego życia, Tommaso planuje ujawnić swój wielki sekret przed rodziną w czasie uroczystej kolacji, wiedząc, że ojciec odda wtedy cały interes Antonio. Niespodziewany zwrot akcji niweczy jednak plany Tomasso.

źródło: LCK w Legnicy


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający: Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Krakowie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego na zadanie „Budowa kompleksu szkolenia fizycznego oraz basenu pływackiego w jednostce wojskowej Kraków - Pychowice". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 24 czerwca 2015 r. pod nr 2015/S119-216419. W dniu 15 września 2015 r.

WYROK KIO 2076/15 z dnia 2015-10-12