Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Klub Miłośników Filmu - KWIECIEŃ 2011

KINO   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 
Data: 01 kwiecień (pią) ( godz.18:00 ) do 30 kwiecień (sob) ( godz.18:00 ) Miejsce:Kino Piast Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. Biskupia 5
Bilety:wstęp: składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją

04.04
THE SOCIAL NETWORK

Reż. David Fincher. Wyst.: Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield. USA, 2010, 115 min.

Wyreżyserowany przez Davida Finchera film The Social Network to fascynująca historia nowego rodzaju kulturowej ewolucji. To opowieść o młodym geniuszu, który zainicjował rewolucję i zmienił oblicze ludzkich interakcji nie tylko w swoim pokoleniu, ale być może na zawsze. Przesiąknięty emocjonalną brutalnością i swoistym humorem, ten mistrzowsko zrealizowany film jest kroniką powstawania portalu Facebook oraz zapiskiem z wojny o prawo do jego własności, która rozpętała się po nieoczekiwanym, spektakularnym sukcesie nowej strony internetowej. Wg scenariusza Aarona Sorkina i z obsadą, wśród której znajdują się Jesse Eisenberg, Andrew Garfield i Justin Timberlake to atuty produkcji The Social Network, dzięki której zobaczysz narodziny pomysłu, który utkał nową strukturę społeczną, rozplątując jednocześnie więzi przyjaźni między swoimi twórcami.

11.04 (wyjątkowo - godz. 19.00!!!)
ALEKSANDRA

Reż. Aleksander Sokurow. Wyst.: Galina Vishnevskaya, Vasily Shevtsov, Raisa Gichaeva. Rosja, 2007, 92 min

Do bazy wojskowej w Czeczenii wyrusza babka młodego oficera, którego nie widziała od 7 lat. Kobieta nie słucha niczyich poleceń, chodzi własnymi drogami, jest zarazem niezwykła i swojska. Jej oczami patrzymy na wojnę. W filmie Sokurowa, jednego z najzdolniejszych uczniów Andrieja Tarkowskiego, wojna jest zarazem niewidzialna i wszechobecna: brudna, demoralizująca, niszcząca ludzkie ciała i dusze. Rolę babki Aleksandry gra Galina Wiszniewska. Film w oficjalnej selekcji 60 festiwalu Cannes.

18.04
ONCE

Reż. John Carney. Wyst.: Glen Hansard, Marketa Irglova, Bill Holnett, Gerard Henrich. Irlandia, 2006, 85 min.

Sundance 2007 - Nagroda Publiczności w konkursie Kino Światowe. Film Independent 2008 Najlepszy film. Oscar 2008 Najlepsza piosenka.

W rolach głównych występują: Glen Hansard, wokalista irlandzkiej grupy The Frames (jednego z ulubionych zespołów Bono z U2) oraz czeska piosenkarka Marketa Irglova.

Dwoje nieco samotnych i opuszczonych ludzi, zagubionych na ulicach gwarnego Dublina. On jest ulicznym grajkiem, zbyt niepewnym, by za dnia grać przechodzącej pośpiesznie obok publiczności swoje piosenki robi to tylko wieczorami. Ona jest emigrantką z Czech, sprzedaje róże, sprząta mieszkania i marzy o własnym fortepianie. Oboje mają niezwykły talent muzyczny, złamane serca i olbrzymią chęć, aby odmienić swoje życie. W błyskawicznie rozwijającym się i coraz bardziej bogacącym Dublinie, który zmienia się pod wpływem boomu ekonomicznego, oni oboje są outsiderami, szamoczącymi się ze swoją muzyką i uczuciami.

Ich przypadkowe spotkanie odmieni życie obojga. Odkryją, że dzielą pasję do muzyki i talent. W ciągu zaledwie kilku dni, zainspirują się nawzajem do spełniania swoich marzeń. Zdecydują się na nagranie płyty, inaczej spojrzą na swoje życie, odnajdą stracone uczucia. W muzyce odnajdą łączącą ich więź. A wszystko zaczyna się od jednej smutnej piosenki, śpiewanej późnym wieczorem na Grafton Street oraz niebieskiego, zepsutego odkurzacza...

strefa de... #93
9 kwietnia 2011 (sobota)
godz. 19.00


klub "Spiżarnia" (ul. Piastowska 1)
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) 25 zł (w dniu koncertu)
org.: Legnickie Centrum Kultury, www.lck.art.pl bgk@lck.art.pl

Wystąpią:
GA-GA ZIELONE ŻABKI - Jawor
punk
www.gagazz.pl
1125 - Złotów
hardcore
www.myspace.com/1125hc

IDENTITY - Wrocław/Warszawa/Legnica
hardcore
www.myspace.com/identityhc

LAST BELIEVER - Kraków
hardcore/punk
www.myspace.com/lastbelievergo

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW:
LEGNICA:
L.C.K. (kasa, Chojnowska 2 76 72-33-700)
Galeria Satyrykon (Rynek 36)
Spiżarnia (Piastowska 1)
Sklep Muzyczny IMM (ul. Wrocławska 52 76 854-29-56)
Sklep Muzyczny "Piano-Forte" (ul. Pocztowa 5a 76 722-22-60)

LUBIN:
Sklep Muzyczny "Piano-Forte" (ul. Mieszka I 3 76 844-13-14)

JAWOR:
Sklep "Idol" (ul. Staromiejska 19 76 871-10-28)

ZŁOTORYJA:
ZOKiR (ul. Reymonta 5 76 878-33-74)

CHOJNÓW:
MDK (ul. Małachowskiego 7 76 81-88-621)

GA-GA ZIELONE ŻABKI
Zespół GA-GA-ZIELONE ŻABKI to kontynuacja działalności dwóch legendarnych, punkowych zespołów, powstałych na przełomie lat 80. i 90., które łączy ze sobą Smalec - wokalista, autor tekstów i wygrana 1 miejsca na Festiwalu w Jarocinie (1988 i 1992). Każdy punkowiec musi znać kawałki takie jak "Kultura" czy Oleway System!". Przebojowość i refleksja podana na ostro. Każdy koncert jest inny, nieprzewidywalny i pełen ekspresji. Punk-rock w różnych odmianach z lekką domieszką reggaeowego pulsu - tego na pewno możesz się spodziewać. Całą resztę musisz sprawdzić sam.

1125
Zespół powstał na początku 1997 roku. Jego skład nie zmienił sie zasadniczo od tamtego czasu. W 1997 roku, 1125 tworzyli:

Rafał Wróblewski- wokal
Szymon Wolny- gitara
Dawid Gappa - gitara
Piotr Michaś - bas
Krzysztof Sokołowski - perkusja

W 1997 nagraliśmy w swarzędzkim studiu "Czad", nasza pierwsza płytę zatytułowana "1125". W tym czasie zaczęliśmy grac coraz więcej koncertów w całej Polsce. Materiałem zainteresował się Bezkoc z "Pasażera", który postanowił go wydąć. Płyta ukazała sie w maju następnego roku. Dobra sprzedaż płyty spowodowała większe zainteresowanie zespolę i nowymi propozycjami koncertowymi. Latem 1998 nagraliśmy w "Czadzie" materiał na split ze szwedzkim zespolę Within Reach. Split ukazał sie jesienią 1998 roku (wydał go Shing i ukazał sie tylko na winylu), w tym samym czasie odbyliśmy trasę koncertowa z Within Reach (7 koncertów w Polsce). Na przełomie 1998/99 zagraliśmy tez kilka koncertów ze szwedzkimi kapelami Burst i Misconduct. Dobra współpraca z "Pasażerem" zaowocowała kolejna płyta. W styczniu 1999 roku nagraliśmy w szwedzkim studiu Soundlab materiał, który ukazał sie pod tytułem "Plonie mi serce"(płyta została wydana również w 1999 roku). W tym czasie Piotr, a później Szymon, udzielali sie gościnnie w Schizmie i właśnie z nimi graliśmy najwięcej koncertów pod szyldem Unity 2000 Crew. W 1999 zaszły tez zmiany personalne gdyż odszedł od nas Dawid. Następna płyta ukazała się w roku 2000 i był to split z sosnowieckim Frontside, wydany pod nazwa "Sprawiedliwość". Słaba jakość materiału spowodowała, że kolejna płytę nagraliśmy znowu w Szwecji. Nagrana została w kwietniu 2001 roku, ale na jej wydanie trzeba było czekać ponad rok (zaczęła szwankować nasza współpraca z Bezkońcem). Płyta światło dzienne ujrzała w Polowie 2002 roku i zatytułowana została "Nieugięci". Jak sie później okazało była to ostatnia płyta dla "Pasażera". W tym czasie gościnnie grał u nas Radon Blame (R.I.P), One Shot Eye zastępując czasowo Szymona. Zagraliśmy, jak na polskie warunki, dość dużo koncertów. Graliśmy m.in. z Sick Of It All, Skarhead, Cold As Life, Shutdown, Ensign, Born From Pain, Cause For Alarm, Comin Correct, Lenght of Time. W trakcie działalności zespołu powstało tez kilka ubocznych projektów: w 1999 roku członkowie 1125+goscie nagrali materiał z coverami toruńskiej Rejestracji a poźniej Piotr i Szymon powołali do życia Projekt, który ma już na koncie dwie płyty wydane przez "Pasażera".

W grudniu 2002 roku zespół obchodził swoje pięciolecie. W lutym 2003 zagraliśmy trasę ze Szwedami z Path Of No Return i pracowaliśmy nad utworami na nową płytę. Nowy materiał został zarejestrowany w maju 2003 roku w białostockim studiu "Herz". Nagrany został w czteroosobowym składzie z gościnnym udziałem Darona (One Shot Eye , Frontside). Płyta ukazała sie wiosna 2004r. i wydal ja DFF Records.

Na początku 2005r. do zespołu dołączył na stale drugi gitarzysta: Adam Wacyk, udzielający sie również w Projekcie. Latem tego roku, tymczasowo szeregi 1125 opuścił Piotr. Obecny skład 1125 to: Rafal - wokal, Szymon - gitara, Adam - gitara, Jacek - bas i Krzysiek - perkusja.

1125 dyskografia:
"1125", kaseta, 1998, "Pasażer".
"1125 vs Within Reach" split 7", 1998, "Shing".
"Płonie mi serce", CD, kaseta, 1999, "Pasażer".
"Sprawiedliwość", split z Frontside, CD, kaseta, 2000, "Pasażer".
"Nieugięci", CD, kaseta, 2002, "Pasażer".
"The Next War", CD, 2004, DFF Records.

IDENTITY

Identity, tworzą osoby, związane wcześniej lub nadal z takimi kapelami jak: Second Age, Last Item, Xs Always Win, Capital, czy Slip. Zespół działa tak naprawdę nieprzerwanie od roku 2006, z małymi przestojami koncertowymi spowodowanymi międzymiastowym składem, na trasie Wrocław - Warszawa. Nagrane zaraz na początku działalności demo, zostało wydane nakładem Get By Records, niedługo potem zespół wypuścił własnym sumptem drugie, limitowane w nakładzie demo. Ostatnim wydawnictwem Identity jest materiał "Rise To Power", który ukazał się w 2010 r. na płycie winylowej, tym razem w In Our Hands Records z Częstochowy. Identity przez cały ten okres zagrało kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce i nie tylko, wspólnie z Capital, Last Believer, The Black Tapes, Slip, Pain Runs Deep, Daymares czy nawet kilkoma wykonawcami z zagranicy, np. Bane, Trapped Under Ice, Bratpack. W tym roku planowana jest kolejna płyta Identity, z której będzie można usłyszeć kilka kawałków podczas imprezy organizowanej przez LCK!

Szymek - vocals
Piotrek - guitars
Kamil - bass
Kuba - drums

LAST BELIEVER

Last Believer to zespół Hardcore/Punk bazujący w Krakowie, czerpiący inspirację z twórczości tuzów gatunku, takich jak Adolescents, Circle Jerks, Battalion Of Saints, motoryki Cro-Mags, Leeway i melodyki Bad Religion czy Lifetime. Zespół wydał demo CD o takim samym tytule, oraz pełnometrażowe wydawnictwo "Common Sense And A Little Beat Of Intuition (wydawnictwo In Our Hands Records). W chwili obecnej oczekuje wydania kolejnej pozycji, w formie splitu z warszawskim zespołem Slip (wydawnictwo No Sanctuary Records). Last Believer w swoich tekstach promuje wegetarianizm/prawa zwierząt, ekologię oraz samodzielne - nieskrępowane dogmatami myślenie.

www.thesixtyone.com/lastbelievergo
www.faceboook.com/lastbelievergo
www.myspace.com/lastbelievergo


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający Gmina Mieroszów prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa Gminnego Centrum Edukacyjno-Sportowego w Mieroszowie Etap I - Kompleks rekreacyjno-turystyczny". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 18 sierpnia 2008 r.( nr ogłoszenia 191732-2008).

WYROK KIO/UZP 1302 /08 z dnia 2008-11-27