Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Wieczór IV. Wątpienie Rzeźnika

SPEKTAKLE I PRZEDSTAWIENIA   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 
Data: 06 kwiecień (śro) ( godz.19:00 ) Miejsce:Caffe Modjeska Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. świętego Jana 3-4
Bilety:Bilety: 20 zł

TYLKO JEDEN RAZ W LEGNICY!!!

W środę 6 kwietnia o godz. 19.00 w Caffe Modjeska wystąpi gościnnie: Teatr Cinema z Michałowic, który zaprezentuje jedną z odsłon swojego Kabaretu Olbrzymów. Obejrzymy "Wieczór IV. Wątpienie Rzeźnika"

scenariusz, reżyseria, scenografia: Zbigniew Szumski

Jeden z najciekawszych teatrów europejskiej awangardy, łączący w sobie pantomimę, kabaret, dramat tradycyjny i performance. Grupa, której spektakle zjeździły cały świat, zainauguruje cykl spotkań: "Caffe Modjeska - Przestrzeń dla sztuki".

Autor tekstów Zbigniew Szumski żongluje słowamii, bawi się, drwi z nich i szydzi, nicuje, wywraca na wylot, piętrzy, zagęszcza, przepuszcza przez maszynkę, tasuje, testuje, taksuje... - wykazując przy tym nie lada talent. Tak powstaje wariacja na temat atlasu grzybów polskich, z którego jako żywo wynika, że zgrzybiali jesteśmy i zagrzybieni. Tak rodzą się peany na cześć własną nawiązujące z wdziękiem i do śródziemnomorskiej tradycji antycznej, i do telewizyjnego pustosłowia. Potem płynnie przechodzimy do rozważań na temat kaca jako takiego, spuentowanych refleksją, co by nie zagryzać... się nawzajem.

"Cinema to teatr niezwykły: ani dramatyczny, ani pantomimiczny nie jest teatrem tańca ani sceną muzyczną, jednocześnie zawiera w sobie wszystkie te gatunki teatralne - i kilka innych. Sam jest gatunkiem teatralnym. Posługuje się niepowtarzalnym zbiorem form ekspresji, od - jeśli uznać to za bieguny - tragedii do kabaretu, od rapsodii do musicalu, od koturnu do akrobatyki. Od płaczu do śmiechu, przez te same łzy" - uważa pisarz, dramaturg i tłumacz Jerzy Łukosz.

a.. Ewa Obrębowska-Piasecka, Gazeta Wielkopolska: "Scenka z czerwoną kurtyną - maleńka niczym pudełko. Wyraziste postaci w czarnych garniturach i melonikach. Trójka ekspresyjnych muzyków. Czy to wystarczy, żeby zrobić kabaret? Jasne! I to jaki! Pod warunkiem jednak, że mamy do czynienia z Teatrem Cinema".

b.. Janusz Milanowski, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz-Toruń: "Zbigniew Szumski i aktorzy ,choć wywracają tworzony przez ludzi świat, niczego nie każą w nim zmieniać. Jest to szyderstwo nie czyniące zła w wykonaniu uśmiechniętych poetów metafizycznych. Gdy wsłuchać się w nie głębiej, słychać taktowną propozycję refleksji nad tym, co robimy. "Kabaret Olbrzymów. Wieczór IV. Wątpienie Rzeźnika" to blisko sto minut skeczy, monologów, piosenek wykonywanych ze świetną muzyką na żywo. W erze telewizyjnej chałtury aktorskiej na masową skalę, budujący jest widok artystów przemawiających językiem sztuki, a nie głupizmu".


Projekt "Caffe Modjeska - Przestrzeń dla Sztuki. Strefa Teatru" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Rezerwacja telefoniczna pod nr 76/72 33 505, 76/72 33 520 lub elektroniczna: bilety@teatr.legnica.pl.

Bilety kupić można w kasie Teatru im. H. Modrzejewskiej (Rynek 39), która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 lub od godz. 18.00 w Caffe Modjeska.

Serdecznie polecamy

Dział Promocji i Reklamy
Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

076/72 33 505, 72 33 520
www.teatr.legnica.pl
www.gazeta.teatr.legnica.pl


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

W dniu 21 września 2015 roku do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, na podstawie art. 182 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, odwołanie złożył wykonawca GM Roads Sp. z. o.o. z siedzibą w Łażanach, zwany dalej „Odwołującym”. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania pn. „Czarna Woda – zbiornik Kątki, gm.

POSTANOWIENIE KIO 2043/15 z dnia 2015-09-23