Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Klub Miłośników Filmu - CZERWIEC 2011

KINO   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 
Data: 01 czerwiec (śro) ( godz.18:00 ) do 30 czerwiec (czw) Miejsce:Kino Piast Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. Biskupia 5
Bilety:składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją

6.06
CZARNY ŁABĘDŹ
Reż. Darren Aronofsky. Wyst.: Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel. USA, 2010, 104 min.
Oscar 2011 - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Złoty Glob 2011 - Najlepsza aktorka w dramacie.

Nina jest niesamowicie utalentowaną lecz groźnie niestabilną psychicznie baleriną u progu sławy. Doprowadzona do granic wytrzymałości psychicznej i fizycznej przez dyrektora artystycznego i świadomość zagrożenia, które stanowi jej rywalka, Nina zatraca granicę pomiędzy fikcją, a rzeczywistością. Wraz z rosnącą presją, obsesje Niny wymykają się spod kontroli przenosząc ją w świat koszmarnych wizji, które zagrażają nie tylko jej psychice, lecz także jej życiu.

13.06
WINO TRUSKAWKOWE
Reż. Dariusz Jabłoński. Wyst.: Jiri Machacek, Zuzana Fialova, Maciej Stuhr, Marian Dziędziel, Robert Więckowski. Polska, Słowacja, 2008, 107 min.
Nominowany do Złotych Lwów.
Realizm magiczny połączony z subtelnym poczuciem humoru w ekranizacji Opowieści galicyjskich Andrzeja Stasiuka, z udziałem znanych polskich i czeskich aktorów.

Wino truskawkowe to komedia obyczajowa wprowadzająca nas w magiczny świat prawdziwego środka Europy. Miłość, zbrodnia, pokuta są tu naturalnymi składnikami życia, tak jak pory roku.

Główny bohater, Andrzej, porzuca wielkomiejskie życie i przenosi się na galicyjską prowincję, aby tam odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię. Mała mieścina, w jakiej się znalazł, rządzi się swoimi niezmiennymi prawami. Komendant policji od lat jest tu ciągle ten sam, mężczyźni przesiadują w knajpie nad kuflem piwa a w niedzielę wszyscy idą na mszę. Jest też lokalna piękność, Słowaczka Lubica, w której kocha się pół miasteczka, a ona kusi swymi wdziękami niczym Malena z filmu Giuseppe Tornatore.

20.06
MÓW DO MNIE
Reż. Kasi Lemmons. Wyst.: Don Cheadle, Chiwetel Ejiofor, Mike Epps. USA, 2007, 115 min.
Prawdziwa historia prezentera radiowego Ralpha Waldo "Peteya" Greenea Juniora, który w połowie lat 60. w Waszyngtonie połączył w swoich audycjach muzykę soul z komentarzami mającymi zwiększyć świadomość społeczną Afroamerykanów. "Petey" szybko stał się ikoną radia, łącząc zjadliwy humor ze szczerością i bezpośredniością, ale i wywołując protesty i kontrowersje.

27.06
MILLENIUM: ZAMEK Z PIASKU, KTÓRY RUNĄŁ
Reż. Daniel Alfredson. Wyst.: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Annika Hallin. Dania, Niemcy, Szwecja, 2009, 148 min.

Ekranizacja trzeciej części trylogii Millenium.

Lisbeth Salander cudem przeżywa próbę pogrzebania jej żywcem. Jednak na tym jej kłopoty się nie kończą. W szpitalu pilnowana jest przez policję, czeka ją proces. Dla pewnej tajnej organizacji jest zagrożeniem, które należy niezwłocznie wyeliminować. Mikael Blomkvist postanawia za wszelką cenę pomóc ekscentrycznej hakerce. Sięga po metody legalne i nielegalne, uruchamia wszelkie znajomości, postanawia też odkryć mroczne tajemnice jej przeszłości i opisać to w tekście, który wywoła trzęsienie ziemi na najwyższych szczeblach władzy, w służbach bezpieczeństwa i w całym społeczeństwie. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

LIPIEC - SIERPIEŃ - przerwa wakacyjna w KMF. Kolejne projekcje od września


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający - Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem jest świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w zakresie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Miasta Elbląg i gmin sąsiadujących. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 14 sierpnia 2013 roku pod numerem 2013/ S 157-274382.

WYROK KIO 2689/13 z dnia 2013-12-03