Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Klub Miłośników Filmu - WRZESIEŃ 2011

KINO   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 
Data: 01 wrzesień (czw) ( godz.18:00 ) do 30 wrzesień (pią) ( godz.18:00 ) Miejsce:Kino Piast Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. Biskupia 5
Bilety:wstęp: składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją

Miejsce projekcji: kino "Piast"
godzina projekcji: godz. 18
wstęp: składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją
Organizator: Legnickie Centrum Kultury, ul. Chojnowska 2 (76) 72-33-710,-710 www.lck.art.pl


5.09
HURT LOCKER. W PUŁAPCE WOJNY

Reż. Kathryn Bigelow. Wyst.: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Guy Pearce. USA, 2008, 126 min.

Akcja filmu Kathryn Bigelow, autorki takich obrazów jak Na fali, Dziwne dni czy Przekleństwo wyspy, dzieje się w Iraku i opowiada o dokonaniach elitarnej jednostki saperów. James obejmuje dowództwo nad oddziałem wykwalifikowanych specjalistów w czasie trwania poważnego konfliktu. Zaskakuje swoich podwładnych decyzjami, które sprawiają, że wydaje się, że śmierć jest mu obojętna. W czasie gdy żołnierze próbują okiełznać swojego nieprzewidywalnego dowódcę, irackie miasto, w okolicach którego stacjonują, pogrąża się w chaosie.

Nagrodzony sześcioma Oscarami, m.in.: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz, a także nagrodami BAFTA, na MFF w Wenecji, i in.


12.09
NA KRAWĘDZI NIEBA

Reż. Fatih Akin. Wyst.: Nursel Koese, Hanna Schygulla, Tuncel Kurtiz. Niemcy / Turcja / Włochy, 2007, 116 min.

Najlepszy scenariusz - FF Cannes, Europejskie Nagrody Filmowe.

Nejat stanowczo nie pochwala wyboru owdowiałego ojca, Alego, który związał się z prostytutką Yeter. Jednak bohater zmienia zdanie na temat kobiety, gdy odkrywa, że wysyła ona pieniądze swej mieszkającej w Turcji córce, by dziewczyna mogła opłacić studia. Nagła śmierć Yeter rozdziela ojca i syna. Nejat decyduje się na podróż do Stambułu, by odnaleźć córkę Yeter, Ayten. Tymczasem polityczna aktywistka, Ayten uciekła przed turecką policją i schroniła się w Berlinie. Zaprzyjaźniła się tutaj z młodą kobietą, Lotte, która proponuje tureckiej rewolucjonistce, by zamieszkała w jej rodzinnym domu. Zaproszenie bardzo nie podoba się konserwatywnej matce Lotte, Susanne. Po aresztowaniu Ayten traci swój azyl zostaje deportowana z powrotem do Turcji i osadzona w tamtejszym więzieniu. Lotte wyjeżdża do Turcji, ale na miejscu orientuje się, że sytuacja Ayten wygląda na beznadziejną...


19.09
OBCY MUSI FRUWAĆ

Reż. Wiesław Saniewski. Wyst.: Piotr Fronczewski, Ewa Błaszczyk, Zbigniew Zapasiewicz, Krzysztof Bauman, Robert Gonera, Bogusław Linda, Ewa Ziętek. Muzyka : Lech Janerka. Polska / Niemcy, 1993, 91 min.

Najlepszy film MFF Phoenix 1993 ("Imponujący film. Gdyby organizatorzy festiwalu w Phoenix nigdy już niczego nie dokonali, mogą być zawsze dumni z jednego - że ściągnęli do Stanów ten film i jego twórcę" Michael V.Moorhead, Phoenix)

Obcy musi fruwać został nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, w Polsce zaś uznany za film mocno kontrowersyjny. Spowodowało to m.in. mocno ironiczne spojrzenie na stosunki polsko-niemieckie lub, jak doszukiwał się reżyser - w jednej ze scen Obcego.... Przedstawia ona bankiet, podczas którego ludzie z branży filmowej ustalają hierarchię twórców i dzieł godnych lansowania w nowym sezonie. "Być może kilku wysokich urzędników i część krytyków zobaczyło w tej scenie siebie" sugerował Saniewski w jednym z wywiadów.

Czy artyście na obczyźnie rzeczywiście jest łatwiej? Berlin po upadku muru berlińskiego - czas zmian, wymarzony wręcz na realizację marzeń. Tak ma być również dla Maksa (Piotr Fronczewski), który wyjeżdża z Polski by razem z przyjaciółmi wystawić sztukę, wcześniej odłożoną na półkę ze względu na stan wojenny. Wszystko wydaje się proste - nie ma już cenzury, wystarczy zdobyć pieniądze np. sprzedając kawałki "historycznego" muru. Cenzury nie ma - ale Polacy niespecjalnie są kochani przez Niemców.. Czy marzenie Maksa się spełni?


26.09
METROPIA

Reż. Tarik Saleh. Wyst.- głosy w wersji oryginalnej: Vincent Gallo, Juliette Lewis, Udo Kier, Stellan Skarsgard. Dania / Finlandia / Norwegia / Szwecja, 2009, 85 min.

Metropia wyprodukowana przez Zentropę, firmę Larsa von Triera, to mroczna opowieść fantastyczno-naukowa, rozgrywająca się w Europie przyszłości, w której gigantyczna sieć metra łączy ze sobą najodleglejsze zakątki kontynentu. Ten "nowy wspaniały świat" skrywa jednak przerażającą tajemnicę...
Wykreowana dzięki nowatorskim efektom specjalnym, łączącym aktorskie kreacje z animacją komputerową, Metropia swoją światową premierę miała na festiwalu w Wenecji w 2009 roku, gdzie otrzymała nagrodę za pionierskie efekty. Film Tarika Saleha, w którym bohaterom głosów użyczyli m.in. Vincent Gallo, Juliette Lewis i Udo Kier, otwierał także Warszawski Festiwal Filmowy.


KONCERT
strefa de... #94

4.09.2011 godz. 19 klub "Spiżarnia", ul. Piastowska 1


Wystąpią:
WŁOCHATY (anarcho-punk - Szczecin www.wlochaty.most.org.pl , xww.myspace.com/wlochatyband )
THE AXE (czyli SIEKIERA z Oleśnicy - www.myspace.com/theaxepl )

Bilety:
15 zł - przedsprzedaż
20 zł - w dniu koncertu

przedsprzedaż LEGNICA:
L.C.K. (kasa, ul. Chojnowska 2)
Galeria "Satyrykon" (Rynek 36)
Spiżarnia (Piastowska 1)
Sklep Muzyczny IMM (ul. Wrocławska 52)
Sklep Muzyczny Piano Forte (ul. Pocztowa 5a)


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Nowodworskie Centrum Medyczne w Nowym Dworze Mazowiecki, ul. Miodowa 2, 05- 100 Nowy Dwór Mazowiecki (dalej: „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie w trybie przetargu nieograniczonego dotyczące kompleksowej informatyzacji Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim. Postępowanie jest prowadzone w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.

POSTANOWIENIE KIO 1700/13 z dnia 2013-07-24