Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Klub Miłośników Filmu - Październik 2011

KINO   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 
Data: 01 październik (sob) ( godz.18:00 ) do 31 październik (pon) ( godz.18:00 ) Miejsce:Kino Piast Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. Biskupia 5
Bilety:składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją

3.10
BOBBY
Reż. Emilio Estevez. Wyst.: William H. Macy, Anthony Hopkins, Laurence Fishburne , Christian Slater, Sharon Stone, Martin Sheen, Demi Moore. USA 2006, 112 min.

Camerimage 2006 - nominacja do Złotej Żaby - konkurs główny. MFF Wenecja 2006 - Nagroda Specjalna (Nagroda Biografilm).
Historia zabójstwa senatora Stanów Zjednoczonych, Roberta F. Kennedyego, w dniu 6 czerwca 1968 roku, która skupia się na 22 osobach obecnych w miejscu zbrodni, w hotelu Ambassador w Los Angeles.
Fabuła dotycząca tragicznych wydarzeń współczesnej historii Ameryki zgromadziła na planie filmu największe gwiazdy światowego kina. W rolach górnych wystąpili: Anthony Hopkins, Sharon Stone, Demi Moore, Laurence Fishburne, Helen Hunt, William H. Macy, Heather Graham, Elijah Wood, Lindsay Lohan oraz wielu innych w rolach drugoplanowych.


10.10
SALA SAMOBÓJCÓW
Reż. Jan Komasa. Wyst.: Jakub Gierszał, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Krzysztof Pieczyński Krzysztof, Kinga Preis. Polska 2011, 117 min.

Nominowany do Złotych Lwów 2011 - Konkurs Główny Złote Lwy 2011 - Kostiumy. Nowe Horyzonty 2011 - Najlepszy Debiut.
Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. "Ona" zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do "Sali samobójców", miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze.


17.10
POKUTA
Reż. Joe Wright. Wyst.: Keira Knightley, James McAvoy, Brenda Blethyn, Vanessa Redgrave. Wielka Brytania. 118 min.

Oscar 2008 - Najlepsza muzyka oryginalna nominacje - m.in.: Najlepszy Film, Najlepsza Scenografia, Najlepsze zdjęcia. Złote Globy 2008 - Najlepszy dramat Najlepsza muzyka. BAFTA - Najlepszy film, Najlepsza scenografia. MFF Wenecja 2007 - Nagroda socjalna.
Z pozoru niewinne, ale tragiczne w skutkach nieporozumienie sprawia, że ukochany Cecylii zostaje skazany za zbrodnię, której nie popełnił. Dopiero po latach rozłąki bolesna tajemnica wyjdzie na jaw. Ich miłość już nigdy nie będzie taka, jak przedtem.


24.10
STRASZNIE SZCZĘŚLIWI
Reż. Henrik Ruben Genz. Wyst.: Jakob Cedergren, Lene Maria Christensen, Kim Bodnia. Dania 2008, 95 min.

Robert, młody policjant z Kopenhagi zostaje dyscyplinarnie przeniesiony do małego miasteczka na południu Danii. Błoto, krowy i gumiaki. Czego więcej może spodziewać się wielkomiejski funkcjonariusz policji w ponurej miejscowości położonej nad grząskim bagnem? Okazuje się jednak, że pozornie ciche i spokojne miejsce kryje w sobie mroczne tajemnice.
Według jego mieszkańców, stróż prawa powinien lubić piwo, grać w karty, a przede wszystkim być. miejscowym, bo tutaj nowi przybysze, którzy nie pasują do otoczenia, prędzej czy później znikają. Spokoju pilnuje tu ksiądz, właściciel sklepu i lekarz, który na każdy kłopot znajduje lekarstwo. Początkowo Robert stara się zaprowadzić w miasteczku porządek, ale na jego drodze staje tajemnicza i ponętna Ingelise, żona najgroźniejszego człowieka w okolicy. Młody policjant będzie musiał przekonać się, jak smakuje uczucie "strasznego szczęścia".
Strasznie szczęśliwi to film straszny i śmieszny, wesoły i smutny zarazem. Obraz, który łączy w sobie elementy czarnej komedii, dramatu, thrillera, a nawet westernu. W brawurowy sposób łamie filmowe konwencje i wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom gatunkowym.


31.10
THE DOORS - HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA
Reż. Tom Dicillo. Wyst.: John Densmore, Robby Krieger, Ray Manzarek, Jim Morrison. USA 2009, 90 min.

Film, który wziął swój tytuł (When You re Strange) z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, People Are Strange, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia ich twórczej współpracy oraz życia prywatnego. Muzyka The Doors to rockowy odpowiednik filmu. Jest w niej wielki dramatyzm, seks, poezja i tajemnica. Ich muzyka przemawia do każdego, kto kiedykolwiek do głębi poczuł, że jest samotny i nie przystaje do innych, innymi słowy do każdego z nas, mówi autor filmu, Tom DiCillo. Pierwszy raz usłyszałem The Doors w 1966 roku, kiedy byłem na drugim roku studiów - mówi producent Dick Wolf. - 42 lata później nadal ich słucham, podobnie jak mój piętnastoletni syn. Ludzie będą pamiętać o The Doors i wracać do ich muzyki dopóki będą mieć uszy.


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Zielonej Górze, zwana dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz.

WYROK KIO 936/15 z dnia 2015-05-25