Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Klub Miłośników Filmu - LISTOPAD 2011

KINO   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 
Data: 01 listopad (wto) ( godz.18:00 ) do 30 listopad (śro) ( godz.18:00 ) Miejsce:Kino Piast Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. Biskupia 5
Bilety:składka członkowska KMF (12 zł)

Miejsce projekcji: kino "Piast"
godzina projekcji: godz. 18
wstęp: składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją
org.: Legnickie Centrum Kultury, 76/ 72-33-710,-700 www.lck.art.pl bgk@lck.art.pl


7.11
ZAPAŚNIK
Reż. Darren Aronofsky. Wyst.: Mickey Rourke, Evan Rachel Wood, Marisa Tomei. USA, 2008, 105 min.

MFF w Wenecji 2008 - Najlepszy Film. Złoty Glob 2009 - Najlepszy aktor w dramacie.

Poruszająca opowieść o Randym "The Ram" Robinsonie, gwieździe wrestlingu - brutalnej i widowiskowej odmiany zapasów, którego spektakularna kariera została nagle przerwana przez zawał serca. Randy stara się stanąć na nogi i ułożyć swoje życie na nowo. Wiąże się ze striptizerką i próbuje odzyskać miłość córki. Jednak nic nie jest w stanie zastąpić mu adrenaliny związanej z walką. Kiedy na jego drodze pojawia się dawny rywal Ayatollah, Randy podejmuje rzucone mu wyzwanie i staje do walki, choć wie, że może być to ostania rzecz jaką zrobi w życiu....


14.11
AFONIA i PSZCZOŁY
Reż. Jan Jakub Kolski. Wyst.: Grażyna Błęcka-Kolska, Andrey Bilanov, Mariusz Saniternik. Polska, 2009, 108 min.

Nominowany do wielu polskich nagród filmowych.
Najnowszy autorski film, cieszącego się wśród publiczności ogromną sympatią i uznaniem, Jana Jakuba Kolskiego. Twórca "Historii kina w Popielawach" i entuzjastycznie przyjętego przez widzów "Jasminum" przedstawia opowieść o pasji, pożądaniu, zdradzie. Przepięknie sfotografowany świat opuszczonej stacji kolejowej i niewielkiej pasieki okazuje się pełen tajemnic. Historia namiętności, która łączy i dzieli trójkę głównych bohaterów, dwóch mężczyzn i kobiety instynktownie łaknącej miłości...

21.11
SZTAMA
Reż. David Gordon Green. Wyst.: Paul Schneider, Eddie Rouse, Will Janowitz. USA, 2000, 86 min.

Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych - Najlepszy debiut filmowy. Nominowany w kilku kategoriach do nagród Film Independent.
Niezwykła opowieść o grupie dzieciaków próbujących na tle swoich problemów zrozumieć skomplikowany świat ludzi dorosłych. Opowiedziana przez trzynastolatka historia przypadkowej śmierci i uwikłania jego rówieśników w próby tuszowania tragicznego wypadku. Znakomita narracja i gra młodych aktorów doskonale oddaje klimat gorącego i leniwego miasteczka w Północnej Karolinie.

28.11
OPERACJA ŚWIT
Reż. Werner Herzog. Wyst.: Steve Zahn, Christian Bale, Jeremy Davies. USA, 2006, 120 min.

Nominowany przez Film Independent oraz Satelity.
Jeden z najbardziej cenionych reżyserów na świecie - Werner Herzog (m.in.: "Fitzcarraldo", "Nosferatu wampir", "Szklane serc") przedstawia poruszający dramat sensacyjny, opowiadający prawdziwą historię amerykańskiego pilota Dietera Denglera. Zestrzelony i pojmany w trakcie wojny wietnamskiej, Dengler dokonał czegoś zgoła niemożliwego - zorganizował bohaterską ucieczkę z obozu znajdującego się w samym środku dżungli.
Christian Bale wciela się w postać niezwykłego człowieka, który dzięki sile woli, sprytowi i instynktowi przetrwał najgorsze tortury, stawił czoła ekstremalnym warunkom panującym w lesie tropikalnym oraz prześladowaniom wroga. Najtrudniejszego przeciwnika napotkał jednak wśród swoich. Zmuszony do przyspieszenia ucieczki, odkrył, że pośród współwięźniów skrywają się zdrajcy.
Film Herzoga nie jest, mimo sztucznie doklejonego zakończenia, ani laurką, ani hagiografią. To jedna wielka pochwała pasji życia. Jedynej siły, która jest w stanie wyzwolić nas z niewoli - czy to ludzkiej, czy to otaczającej nas natury. Owszem jest tu kilka fałszywych scen. Obcowanie z naturą Herzog powielokroć pokazywał lepiej i bardziej przejmująco. Niezapomniane są jednak sceny obozowe. Brak w nich bohaterstwa czy martyrologii, jest za to powolne ześlizgiwanie się w obłęd. To właśnie ten fragment stanowi największą siłę filmu. I pokazuje, że pod batutą mistrza aktorzy (Bale, Zahn, Davies) potrafią wykrzesać z siebie dużo więcej niżby kiedykolwiek przypuszczali. (K.Michałowski, filmweb.pl)


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego, ul. Łowiecka 13/17, 50-220 Wrocław wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Budowa budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z parkingiem podziemnym oraz zagospodarowaniem terenu przy ulicy Piłsudskiego 25 we Wrocławiu.”.

WYROK KIO 117/12 z dnia 2012-01-31