Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Pomiędzy wyborami - pomiędzy kreacjami

WYSTAWY   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 

Foto: Galeria Sztuki w Legnicy (dr Piotr Czajkowski)


Data: 03 luty (pią) do 04 marzec (nie) Miejsce:Galeria Sztuki Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. Katedralny 1/1
Bilety:Wstęp wolny

"Pomiędzy wyborami - pomiędzy kreacjami" to wystawa kadry pedagogicznej związanej z Pracownią Druku na Tkaninie na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzeminskiego w Łodzi. Prezentacja skupia prace ósemki profesorów i asystentów, nie ograniczające się do tkaniny artystycznej, ale wykraczające daleko poza nią. Na wystawie zobaczymy także instalacje oraz realizacje np. z tworzyw sztucznych.

Uczestnicy wystawy: prof. Włodzimierz Cygan, prof. Krystyna Czajkowska, dr Piotr Czajkowski, prof. Krystyna Jaguczańska-Śliwińska, Agnieszka Kotecka, dr Małgorzata Lachman-Alwasiak, dr Iza Wyrwa, dr Ludwika Żytkiewicz- Ostrowska.

Autorzy wystawy "Pomiędzy wyborami - pomiędzy kreacjami" tak w skrócie formułują jej przesłanie:

Żyjemy w czasach wolnych od stylowych rygorów. Każda indywidualność twórcza kreuje je na własny sposób. Pomiędzy wyobraźnią a proponowaną wizją plastyczną artysty zawiera się przestrzeń dla interpretacji odbiorcy, widza. Poszukiwanie nowych znaczeń w dialogu z tym co było, nawet odrzucenie nie pozbawia nas świadomości, że nie uwolnimy się od nawet trudno rozpoznawalnych doświadczeń poprzednich pokoleń.
Pracujemy w Katedrze Druku w ASP w Łodzi. Każdy z nas ma swoją drogę, swój warsztat. Z roku na rok poszerzają się nasze możliwości wypowiedzi. Wybór formy przekazu staje się problemem. Czy na miarę współczesności stanie się wystarczającym przekaźnikiem emocji i treści, którymi chcemy się podzielić?

Wernisaż: piątek, 3.02.2012 r., godz. 18.00, Galeria Sztuki

źródło: Galeria Sztuki w Legnicy


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający – Inspektorat Uzbrojenia w Warszawie - działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest dostawa sprzętu informatycznego dla resortu obrony narodowej.

POSTANOWIENIE KIO 742/14 z dnia 2014-04-29