Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Klub Miłośników Filmu - Luty 2012

KINO   /   LEGNICA   /   dodał: Robert Osowski Tekst: A A A < >
 
Data: 05 luty (nie) ( godz.18:00 ) do 29 luty (śro) ( godz.18:00 ) Miejsce:Kino Piast Adres: Legnica (dolnośląskie),
ul. Biskupia 5
Bilety:składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją

6.02
LINCZ
Reż. Krzysztof Łukaszewicz. Wyst: Leszek Lichota, Agnieszka Podsiadlik Wiesław Komasa, Łukasz Simlat. Polska, 2010, 122 min.
Grand Prix "Wielki Jantar 2010".

Zainspirowany głośnymi wydarzeniami we Włodowie thriller o zbrodni, która wstrząsnęła polskimi mediami i wymiarem sprawiedliwości. W niewielkiej mazurskiej miejscowości dochodzi do krwawego morderstwa, którego sprawcą może być niemal każdy z okolicznych mieszkańców. Okazuje się, że ofiara - 60-letni recydywista - od lat okrutnie znęcała się nad sąsiadami. Rozpoczyna się śledztwo, w którym na jaw wyjdą skrzętnie ukrywane tajemnice miejscowych.


13.02
TONY TAKITANI
Reż. Jun Ichikawa. Wyst.: Yumi Endo, Rie Miyazawa, Hidetoshi Nishijima. Japonia, 2004, 76 min.
Film będący adaptacją prozy Murakamiego. Pisarz - wielbiciel twórczości Juana Ichikawy - zgodził się, by ten wybitny reżyser przeniósł na ekran jego słynne opowiadanie. Muzykę skomponował Ryuichi Sakamoto, autor ścieżek dźwiękowych m.in. do Ostatniego cesarza Bertolucciego i Wysokich obcasów Almodovara. Powstał piękny film o samotności i pragnieniu bliskości.
"Nie miał prawdziwych przyjaciół, lecz nie uważał tego za nieszczęście. Uważał samotność za bardzo naturalną, można wręcz powiedzieć, że stała się jego sposobem na życie. (.) Tony Takitani myślał, że prawdopodobnie nigdy się nie ożeni. Lecz pewnego dnia niespodziewanie się zakochał. Stało się to naprawdę nieomal absurdalnie nagle" (Haruki Murakami, Tony Takitani).


20.02
NIEŚCISZALNI
Reż. Ola Simonsson, Johannes Stjarne Nilsson. Wyst.: Bengt Nilsson, Sanna Persson, Magnus Borjeson. Szwecja, Francja, 2010, 98 min.
Detektyw o wymownym imieniu Amadeusz Warnebring, wywodzi się z rodziny z ogromnymi muzycznymi tradycjami. Pomimo swoich klasycznych korzeni, policjant namiętnie. nienawidzi muzyki. Kiedy grupa zwariowanych perkusistów postawi na baczność służby porządkowe miasta, wszystkie najskrytsze lęki i fobie Amadeusza nabiorą realnych kształtów. Muzykalni gangsterzy sieją chaos, napadając na banki, szpitale oraz place budowy, z których porywają nie tylko najróżniejsze maszyny, ale także ludzi, aby wygrywać na nich szalone rytmy. Kiedy Warnebring zrozumie, że tajemnicza blond piękność Sanna, w której skrycie się podkochuje, należy do szajki terrorystów-perkusistów, podejmie najtrudniejsze wyzwanie w swojej karierze. Wkroczy w przerażający świat muzyki, przed którym całe życie uciekał i podejmie walkę z nieobliczalnymi instrumentalistami ich własną bronią.


27.02
GŁÓD
Reż. Steve McQueen. Wyst.: Michael Fassbender, Stuart Graham, Liam Cunningham. Irlandia, Wielka Brytania, 2008, 96 min.
MFF Cannes 2008 - Złota Kamera za najlepszy debiut (Steve McQueen) 9. MFF Era Nowe Horyzonty - Grand Prix dla najlepszego filmu, Nagroda Krytyków Filmowych MFF Toronto 2008 - Steve McQueen (odkrycie) MFF Chicago 2008 - Steve McQueen (Złoty Hugo)
W Irlandii Północnej 5 maja 1981 r. umiera Bobby Sands, pierwszy więzień, który głodówką walczy z nieludzkim systemem więziennictwa i brytyjską okupacją. Trudny i nadal bolesny temat jest dla autora Głodu pretekstem do stworzenia wstrząsającej i, mimo wszystko oderwanej od politycznego kontekstu, opowieści o istocie człowieczeńswa.
Świetnie skonstruowany i przepięknie sfotografowany przez Seana Bobbitta Głód zasłużenie zebrał wiele nagród. Film z jednej strony przeraża, z drugiej fascynuje. Poprzez estetyzację fizjologii reżyser osiągnął wstrząsający efekt.
Steve McQueen i Enda Walsh spędzili długi czas na rozmowach z byłymi więźniami Maze oraz ze strażnikami, którzy pamiętali strajk głodowy. Czytali książki i przeglądali dokumenty. Początkowo chcieli nakręcić w bloku H, gdzie rzeczywiście zmarł Bobby Sands, film pozbawiony dialogów, co oczywiście okazało się niemożliwe. Reżyser zdecydował się jednak na pracę z niemal całkowicie irlandzką ekipą, co spowodowało - jak mówi - szczególny rodzaj napięcia na planie. W Irlandii Północnej pamięć o tamtych wydarzeniach jest wciąż żywa.

źródło: Legnickie Centrum Kultury, ul. Chojnowska 2 76 72-33-710 www.lck.art.pl


Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

Oceń imprezę

Musisz być zalogowany.
Oceny można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest zamówieniem sektorowym prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej zamówienia powyżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, którego przedmiotem zamówienia jest „Zakup 12 wagonów tramwajowych z udziałem niskiej podłogi nie mniejszym niż 20% (zadanie nr 68) w ramach realizacji Projektu pn.

WYROK KIO 1472/14 z dnia 2014-08-01