Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Pytanie do Przewodniczącego Rady Miasta ws. rewitalizacji Rynku oraz podwyżek cen biletów MPK

Pytanie wysłane: 2007-09-20    Tekst: A A A

-

>
 
Pytanie wysłał:
Robert Osowski,Legnica
Robert Kropiwnicki
Przewodniczący Rady Miasta
Urząd Miasta w Legnicy
 
Szanowny Panie,

Rok temu został Pan wybrany do RM Legnicy. Startował Pan z wieloma różnymi hasłami. Proszę o informacje, które z haseł udało się Panu zrealizować.

Proszę też wytłumaczyć w jaki sposób chciał Pan zrealizować projekt rewitalizacji Rynku m.in. jak można było zobaczyć na Pańskiej stronie www, przez zmianę elewacji na prywatnych budynkach. Przecież zdaje Pan sobie sprawę, że miasto nie może fundować prywatnym właścicielom nowej elewacji, a jak pokazuje przykład "Kamienicy pod Przepiórczym koszem" właściciele tych budynków nie kwapią się do remontu elewacji nawet jeśli oferuje się im pomoc.

Proszę również o wyjaśnienie wątpliwości internautów, którzy zastanawiają się czy podwyżka cen biletów MPK była faktycznie niezbędna skoro w innych miastach ceny biletów w dalszym ciągu wynoszą 2 zł, a tabor autobusowy w tych miastach jest wymieniany na nowszy. Czy głosował Pan za podwyżką? Czy to prawda, że miasto nie może złożyć wniosku do Unii na modernizację taboru do roku 2013 ponieważ w poprzednim wniosku wykonywanym przez "Arleg" (z Panem na czele) nie zamieszczono dwóch słów - "etap pierwszy". Spowodowało to, że remont drogi na lotnisku oraz zakup 4 autobusów został uznany za całą inwestycję w komunikację miejską?

Brak komentarzy.
Szanowny Panie
Spośród haseł mojej kampanii większość udaje się wdrażać, chociaż może nie tak szybko jakbym chciał, współpraca z Prezydentem nie jest najłatwiejsza.
Konkretnie: rewitalizację płyty Rynku i kamienic w centrum można zrealizować. Środki na płytę będą pochodzić z dotacji UE (rewitalizacja) i wkładu własnego. Jest już koncepcja architektoniczna. Kamienice prywatne można remontować za zgodą właścicieli z dotacji Miasta. Gmina może dotować dowolny wybrany przez siebie cel jeśli jest to w jej interesie, ja uważam, że wygląd budynków w Centrum jest naszą wspólną sprawą, nie tylko właścicieli. Moja propozycja jest aby dotacja sięgała 90 % wartości remontu elewacji, ponieważ technologie i wzór określi miasto. Jest to spore ograniczenie prawa dysponowania własnością, dlatego można to rekomensować dotacją. Oczywiście z Zarządami Wspólnot należy podjąć rozmowy. Tu różnię się mocno z Prezydentem Krzakowskim, który nie chce dotować tych remontów. Uważam, że zrobienie ładnej nawierzchni przy brzydkich elewacjach niewiele zmieni.

W sprawie podwyżki głosowałem Za, ponieważ uznałem, że raz na siedem lat można podnieść ceny. Ceny najpopularniejszych biletów (miesięcznych) pozostały bez zmian. Rada Gminy dotuje MPK w wysokości ok. 7 milionów złoty rocznie, podwyżka pozwoli powstrzymać wzrost dotacji i przeznaczyć więcej środków na inwestycje.

W sprawie Inwestycji w MPK realizowanych z dotacji, kompletną bzdurą jest mówienie zapomnieniu dopisania czegokolwiek, ponieważ:
1. Była to inwestycja jednorazowa, bez wymogu kontynuacji,
2. Można realizować kolejne bez żadnych ograniczeń z nowego okresu programowania, tylko trzeba mieć pomysł i możliwość ( w WPI proponowanym przez Prezydenta nie ma nic na temat zakupu nowych autobusów)
3. Z innych spraw zabiegam o wpisanie do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego basenu krytego (ogólnodostępnego) i lodowiska, zadaszenia targowisk, budowy ścieżek rowerowych ( w systemie zwartym, nie urwanych kawałków), domu kultury za Zakaczawiu.

pozdrawiam
Robert Kropiwnicki
  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający, Jednostka Wojskowa Nr 4213 we Wrocławiu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.

WYROK KIO 2806/10 z dnia 2011-01-13