Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
KULTURA    dodał: Robert Osowski    2011-03-22    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Wernisaż w Galerii Sztuki

foto: Galeria Sztuki w Legnicy


Już pojutrze w legnickiej Galerii Sztuki podwójny finisaż!
Zapraszamy na otwarcie dwóch wystaw: biżuterii Angeliki Chwyć oraz Silvermeeting Legnica - przekrojowej prezentacji prac, które pokazywane były podczas Legnickich Festiwali SREBRO.

Podczas finisażu odbędzie się mini-recital Angeliki Chwyć, jednej z uczestniczek telewizyjnego show "Bitwa na głosy".
Zapraszamy wyjątkowo w czwartek! Wstęp wolny.

Angelika Chwyć jest głogowianką. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończyła Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych w PWSZ w Głogowie. Pasjonuje się muzyką i masami modelarskimi. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych, ma też na koncie liczne osiągnięcia wokalne. Nieustannie rozwija modelinową pasję, ponadto śpiewa i pisze teksty. Łączy sceniczne szaleństwo ze stoickim spokojem, którego wymaga tworzenie unikatowych form z ulubionego tworzywa. Ostatnio oglądamy ją w muzycznym show telewizyjnej dwójki "Bitwa na głosy". Próbkę swych scenicznych możliwości zaprezentuje podczas finisażu swej wystawy w Galerii Sztuki. Wystawa Full of colour. Biżuteria inspirowana mandalą i kalejdoskopem to biżuteria z nietypowych materiałów (polimer, modelina), która pokazuje, że w życiu artystki najważniejsze są: pasja, cierpliwość i harmonia poszczególnych elementów.


SILVERMEETING LEGNICA to wystawa prezentująca wybrane prace dokumentujące ponad trzydziestoletnią historię Legnickiego Festiwalu SREBRO organizowanego przez Galerię Sztuki. Ekspozycja zawiera ponad sto obiektów biżuteryjnych z lat 1978-2010, które przewinęły się przez legnickie konkursy. Wśród nich są prace kultowe dla tutejszych przeglądów oraz znaczące dla nich nazwiska. W celu przygotowania wystawy organizatorzy sięgnęli do własnej kolekcji oraz zasobów Muzeum Miedzi. Na wystawie znajduje się ponad sto obiektów, które ukazują różne - czasem bardzo dalekie od powszechnego wyobrażenia - oblicze współczesnej biżuterii i sztuki złotniczej. Widz znajdzie tu zarówno tradycyjną biżuterię, szlachetne metale i kamienie, jak też awangardowe obiekty wykonane z nietypowych tworzyw (folia, papier, plastik), odpadów, elementów przyrody ożywionej.

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, pl. Kopernika 1, 45-040 Opole, zwany dalej „Zamawiającym” prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest dostawa oraz montaż ekspozycji stałej w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 31 stycznia 2015 r. pod numerem 2015/S 022-035451. W dniu 3 sierpnia 2015 r.

WYROK KIO 1730/15 z dnia 2015-08-28