Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
KULTURA    dodał: Robert Osowski    2011-03-22    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Weekend w teatrze

Fot. Przemek Łyskawa


Zapraszamy w piątek 25 marca o godz. 19.00 do teatralnej Caffe Modjeska na kabaret oparty na piosenkach i skeczach Jonasza Kofty "Śpiewać każdy może".

Zwariowany aranżacyjnie i wykonawczo, mieszający style i konwencje kabaretowy kogel mogel, a całość w oparach absurdu. Pomysł twórców programu (muzyczne aranżacje - Łukasz Matuszyk, kostiumy - Małgorzata Bulanda, opieka reżyserska - Jacek Głomb) na zmierzenie się z wielkimi przebojami Jonasza Kofty, z których większość wykonywana była przez największe gwiazdy polskiej piosenki i estrady, polega na nadaniu nowych - czasami przewrotnie zaskakujących - sensów zawartych w słowach piosenek, bądź skojarzonych z nimi, dzięki ich niebanalnej inscenizacji oraz muzycznej i aktorskiej interpretacji.

Na kawiarnianej scenie usłyszymy zatem takie hity sprzed lat jak: "Wakacje z blondynką", "Kwiat jednej nocy", "Do łezki łezka", "Pamiętajcie o ogrodach", "Jej portret" czy tytułowy "Śpiewać każdy może". Zespołowi aktorskiemu podczas kabaretowego wieczoru akompaniować będą Andrzej Janiga (pianino) i Marcin Spera (kontrabas). Nowym aranżacjom i aktorskim interpretacjom tych przebojów towarzyszyć będą kultowo absurdalne "Dialogi na cztery nogi" w wykonaniu Bogdana Grzeszczaka i Pawła Wolaka.
Bilety - 25 zł.


"Niekończąca się opowieść" na Święto Teatru
Ten spektakl to wyjątkowa okazja na wspólne wyjście dla całej rodziny. Familijna baśń według słynnej powieści to w legnickiej wersji barwne widowisko, które spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Przeniesienie widza w świat baśni i zamieszkujących go niezwykłych postaci, stał się dla legnickich twórców znakomitą i doskonale wykorzystaną okazją do pokazania potęgi żywego teatru i jego środków inscenizacji: kostiumu, scenografii, ruchu, światła (z elementami teatru cienia) i muzyki. Będziemy także świadkami efektownych popisów umiejętności aktorów z elementami żonglerki, szczudlarstwa i śpiewu.

Magda Piekarska, Gazeta Wyborcza Wrocław: "Śmiejemy się z baśniowych stworów (najgłośniej z Pawła Wolaka w roli misia w sukience), zachwycamy się pięknym rumakiem Artaksem (Katarzyna Dworak), drżymy ze strachu i obrzydzenia na widok pająka (Robert Gulaczyk). Kiedy Artaks tonie w bagnach, razem z Atreju chcemy krzyczeć z rozpaczy i nie osłabia tego fakt, że bagno zostało zrobione z połyskliwej materii. Gdy Prastara Morla (Małgorzata Urbańska) wypuszcza ze swojego cielska serię niepokojących odgłosów, odruchowo zatykamy nosy. Klaszczemy, kiedy na scenie odbywa się pojedynek na rymy między śpiewającą Południową Wyrocznią (Joanna Gonschorek) a rapującym Atreju (Bartosz Bulanda). Podróż do Fantazjany dla każdego staje się wielką przygodą. Rozgrywa się w rytmie, który nie pozwala na złapanie oddechu, a aktorzy grają w zapamiętaniu, tak jakby naprawdę chcieli uratować świat przed nicością. I coś tu jest na rzeczy - wystawiając tę baśń fantasy przy użyciu bardzo tradycyjnych środków, walczą o ocalenie własnego języka, który, na przekór światu, wciąż posługuje się metaforą".

fragment sztuki:
http://www.youtube.com/watch?v=O4vMSwnsXJ4

Spektakl na Dużej Scenie Teatru w niedzielę (27 marca) o godz. 12.00
bilet: 14 zł (dla dzieci i młodzieży) i 20 zł (dla dorosłych)

Rezerwacja telefoniczna pod nr 076/ 72 33 505, 076/ 72 33 520 lub elektroniczna: bilety@teatr.legnica.pl.

Bilety kupić można w kasie Teatru im. H. Modrzejewskiej (Rynek 39), która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 lub na godzinę przed spektaklem w miejscu jego grania.

Serdecznie polecamy

Dział Promocji i Reklamy
Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

076/72 33 505, 72 33 520
www.teatr.legnica.pl
www.gazeta.teatr.legnica.pl

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu ograniczonego na świadczenie usług wsparcia, eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 30 września 2015r. za numerem 2015/S 189-343230. Sygn. akt KIO 2192/15 W dniu 9 października 2015r.

POSTANOWIENIE KIO 2192/15 z dnia 2015-10-21