Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
KULTURA    dodał: Robert Osowski    2011-05-10    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Festiwal Teatru Nie-Złego

Logo Festiwalu Nie-Złego


Idea festiwalu
Organizatorami festiwalu są Fundacja Teatr Nie-Taki i Teatr Modrzejewskiej w Legnicy. Festiwal odbędzie się w dniach 22-25 września 2011 roku w Legnicy i wypełni lukę po zawieszonym przez Teatr Modrzejewskiej Międzynarodowym Festiwalu "Miasto".
 
Miejsce
W Legnicy pokażemy sześć przedstawień i niebiletowany koncert. Mieszkańcom zaproponujemy także warsztaty teatralne i udział w muzycznych wieczorach klubu festiwalowego. Wykorzystamy wyjątkowe przestrzenie miejskie, zaadaptowane przez teatr na potrzeby sztuki. Oprócz Dużej Sceny Teatru Modrzejewskiej przedstawienia grane będą w budynkach na Nowym Świecie i ulicy Kartuskiej.

Inauguracja Festiwalu odbędzie się jednak poza Legnicą - a dokładniej w Lubinie, gdzie gospodarze (Teatr Modrzejewskiej) pokażą specjalnie na tę okazję przygotowaną premierę Próby orkiestry - przedstawienia, które historię zagłębia miedziowego opowie przez pryzmat dziejów górniczej orkiestry. Dzięki temu idea festiwalu obejmie nie tylko Legnicę, ale cały region Zagłębia.

Nie-zły Festiwal
Przyjrzyjmy się bliżej mapie polskich festiwali teatralnych. Mimo że jest ich prawie setka, łatwo pogrupujemy je w zaledwie kilka kategorii. Są duże, drogie i renomowane festiwale o charakterze przeglądów tego, co uważa się w danym roku za najważniejsze i najgłośniejsze. Wszystkie w podobnej estetyce, z podobnym repertuarem, składem jury i nazwiskami twórców. To o tych mówi się najwięcej, to one narzucają ton teatralnym pismom. Są "offy" (studenckie i "dorosłe") nastawione na promowanie teatru niezależnego, ale wciąż obracające się w tym samym, wąskim świecie grup i spektakli. Są w końcu festiwale tematyczne, w których często hasło przewodnie dominuje nad poziomem artystycznym.

Moda, niezależność, temat - to priorytety festiwali teatralnych i mimo że ich twórcy mają na względzie wymiar artystyczny, praktycznie nigdy nie występuje on jako hasło programowe. My przeciwnie - nie chcemy ograniczać się tym wszystkim, co ich ogranicza. Dlatego przy wyborze repertuaru będziemy kierować się tylko dwoma wytycznymi: oryginalnością i poziomem artystycznym. Festiwal ma stać się prawdziwym świętem TEATRU, więc to teatr jako sztukę z całą jego różnorodnością stawiamy na pierwszym miejscu. Interesuje nas forma międzyludzkiego i artystycznego spotkania, pomijającego mody, nagrody i festiwalowe przyzwyczajenia.

Program
Przedstawienia dobieraliśmy mając na względzie dwie rzeczywistości. Rzeczywistość Legnicy - miasta monoteatralnego - w którym zakochanemu w teatrze widzowi postanowiliśmy zaproponować nowe dla niego języki teatralne. I artystyczny świat Polski - któremu udowodnić pragniemy, że dobry festiwal teatralny nie musi powielać wciąż tych samych rozwiązań i zapraszać wciąż tych samych twórców. A także, że nie trzeba robić go za niebotyczne pieniądze.

Zgodnie z zapowiedzią zaprosiliśmy do Legnicy zespoły, których estetyka jest bardzo różnorodna, ale łączy je szczera pasja i poświecenie w pracy. Na Festiwal przyjedzie surrealistyczna Cinema, roztańczony Dada von Bzdülow, poetycki i energetyczny Teatr Witkacego z Zakopanego, zakochany w teatralnej opowieści Teatr Modrzejewskiej z Legnicy, przezabawne, familijne lalki Divadlo Alfa z Pilzna, słodko-gorzka śląska ballada przygotowana przez Teatr Korez z Katowic i monumentalne, magiczne widowisko plenerowe Asocjacji 2006 z Poznania. Całość zwieńczy otwarty koncert Kapeli ze Wsi Warszawa, która dla polskiej muzyki jest tym samym, czym wybrane przez nas grupy dla teatru - przejawem świeżości, oryginalności i pasji. Wszystko to w ciągu czterodniowego, teatralnego święta.


22 września (czwartek) 19.00
Próba Orkiestry - Teatr Modrzejewskiej z Legnicy
Stara Cechownia w Lubinie

23 września (piątek)
17.00
Cholonek - Teatr Korez z Katowic
Duża Scena
21.00
Ziemia Ulro - zakazane obrzędy - Asocjacja 2006 z Poznania
Fabryka fortepianów

24 września (sobota)
12.00
Trzej muszkieterowie - Divadlo Alfa z Pilzna
Duża Scena
17.00
Nie mówię tu o miłości - Teatr Cinema z Michałowic
Scena na Nowym Świecie
20.00
Bal w operze - Teatr Witkacego z Zakopanego
Scena na Kartuskiej

25 września (niedziela)
12.00
Trzej muszkieterowie - Divadlo Alfa z Pilzna
Duża Scena
17.00
Caff&#232 Latte - Teatr Dada von Bzdülow & SzaZa z Gdańska
Scena na Nowym Świecie
20.00
Kapela ze Wsi Warszawa (koncert)
Duża Scena

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na Usługę szkoleniowo-doradczą w zakresie nowego podejścia do zamówień publicznych. W dniu 8 października wykonawca SEKA S.A. oraz wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: WYG International Sp. z o.o.

POSTANOWIENIE KIO 2197/10,KIO 2208/10 z dnia 2010-10-19