Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2011-09-16    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Pierwszy Ogólnopolski Test Wiedzy o Inwestowaniu

Logo imprezy


Czy korzystniej jest otrzymać tysiąc złotych dzisiaj, czy tysiąc dwieście za rok?
Czy NewConnect to nazwa firmy telekomunikacyjnej, a WIG20 to nowa gra komputerowa?
Czy Polacy rozumieją zasady i mechanizmy rządzące gospodarką i jak zachowują się w obliczu ryzyka? Odpowiedzi na te pytania poznamy już 16 października br. podczas Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Inwestowaniu, który jest elementem programu Akcjonariat Obywatelski.

Test jest jednym z pierwszych działań, które pozwolą na ocenę naszej wiedzy z zakresu podstaw ekonomii, umiejętności liczenia, czy codziennych zachowań w gospodarowaniu naszymi finansami. Jego wyniki posłużą m.in. przygotowaniu działań edukacyjnych mających na celu zwiększenie ekonomicznej świadomości Polaków, prowadzonych w ramach projektu Akcjonariat Obywatelski. Zebrane podczas Testu wyniki zostaną również zaprezentowane w przygotowanym przez TNS Pentor raporcie podsumowującym i oceniającym z jakimi obszarami wiedzy Polacy mają największe problemy, co sprawia nam najwięcej trudności, a w której dziedzinie jesteśmy bezkonkurencyjni.
Podczas pierwszej edycji Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Inwestowaniu sprawdzi swoją wiedzę ponad 300 osób, w tym znane osobistości świata mediów, polityki, biznesu i sztuki oraz studenci. Projekt realizowany jest w ramach programu edukacyjnego Akcjonariat Obywatelski i odbędzie się 16 października br. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczestnicy zabawy udzielać będą odpowiedzi na pytania zebrane w czterech blokach tematycznych związanych z psychologią inwestowania, praktyczną wiedzą z matematyki, giełdą i jej mechanizmami oraz ekonomią.
-Test stanowi ważny etap w realizacji prowadzonych przez nas działań edukacyjnych. Ich celem jest przede wszystkim dostarczanie wiedzy na temat inwestowania, tak by Polacy przełamali swoje obawy przed giełdą, a decydując się na inwestycje w akcje spółek publicznych robili to świadomie. Ogólnopolski Test Wiedzy o Inwestowaniu po raz pierwszy pozwoli nam sprawdzić nie tylko wiedzę Polaków z zakresu ekonomii i giełdy, ale również nasz stosunek do ryzyka - mówi Minister Skarbu Państwa, Aleksander Grad.

Osoby zainteresowane udziałem w Teście mogą rejestrować się na stronie internetowej www.test.akcjonariatobywatelski.pl. Na stronie internetowej została przygotowana także specjalna aplikacja, która umożliwi sprawdzenie swojej wiedzy internautom, którzy będą rozwiązywać test w tym samym czasie i na tych samych zasadach, co uczestnicy zebrani na Uniwersytecie Warszawskim.
A jeśli tego dnia nie będziemy mogli zjawić się w auli UW, ani zasiąść przy ekranie komputera - nic straconego. Test będzie dostępny na stronie www jeszcze przez tydzień. Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody
- Zachęcam wszystkich do udziału w Teście i sprawdzenia swojej wiedzy. Wyniki Testu pomogą nam w przygotowywaniu kolejnych działań edukacyjno-informacyjnych, które w jeszcze efektywniejszy sposób będą popularyzowały wiedzę o finansach wśród polskiego społeczeństwa - mówi Iwona Sroka, Prezes KDPW.
Ogólnopolski Test Wiedzy o Inwestowaniu odbędzie się 16 października 2011 roku w godzinach 11:30-13:30 w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Został objęty patronatem korporacyjnym Telewizji Polskiej i będzie emitowany w portalu informacyjnym TVP INFO, a także na stronie internetowej Akcjonariatu Obywatelskiego i partnerów akcji. Transmisję internetową zapewni InfoEngine.
Przebieg oraz wyniki testu komentować będą wybitni polscy ekonomiści oraz goście specjalni: Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Ludwik Sobolewski, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych Iwona Sroka, Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, Główny Doradca Ekonomiczny PricewaterhouseCoopers prof. Witold Orłowski, współtwórca i wieloletni Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Wiesław Rozłucki oraz kierownik Katedry Psychologii Ekonomicznej, Wiceprezes TNS Pentor Jerzy Głuszyński, a także kierownik  Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi przy SWPS prof. dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz.

***
Akcjonariat Obywatelski to program Ministerstwa Skarbu Państwa, którego celem jest doprowadzenie do świadomego i powszechnego uczestnictwa Polaków w życiu społeczno gospodarczym
i przemianach własnościowych. Idea Akcjonariatu Obywatelskiego zapoczątkowana została podczas debiutów giełdowych PZU, Tauron PE oraz GPW. W ramach programu wprowadzone zostały rozwiązania ułatwiające inwestorom indywidualnym udział w ofertach publicznych spółek Skarbu Państwa. Równocześnie realizowana jest kampania edukacyjna "Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj Świadomie" pokazująca w jaki sposób aktywnie zarządzać oszczędnościami oraz korzystać
z możliwości inwestycyjnych jakie daje giełda. Aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych biorą: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Izba Domów Maklerskich oraz spółki giełdowe
PZU i Tauron PE. 

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający – Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu – prowadzi w trybie przetargu ograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2164), zwanej dalej „ustawą Pzp”, którego przedmiotem jest „utrzymanie cieków wodnych oraz urządzeń melioracji podstawowych na terenie działania WZMiUW w Opolu Oddział w Kluczborku”.

WYROK KIO 420/16 z dnia 2016-04-05