Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
KULTURA    dodał: Robert Osowski    2011-09-19    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Totem i dmuchane kury czyli kobiety opanowały galerie

Foto: Galeria Sztuki w Legnicy


W mieście wciąż dostępne są do oglądania dwie współczesne wystawy Galerii Sztuki. Na placu Katedralnym prezentowana jest "Rzeczywistość magiczna" warszawianki Julii Curyło, w Galerii Ring z kolei trwa ekspozycja tkanin artystycznych Marty Grzesik.

Tak się składa, że obie wystawy są autorstwa bardzo młodych, aczkolwiek zaskakująco dojrzałych artystek - mówi Justyna Teodorczyk z Galerii Sztuki. Kobiecą rękę i twórczą wprawę widać zresztą w obu grupach dzieł. Płótna Julii są namalowanymi z kobiecą wrażliwością obrazami, którym nie brakuje siły wyrazu czy dosadności. Autorka daje nam prztyczka w noc z "uśmiechem na ustach". Z kolei zgromadzone na wystawie obiekty służące za inspiracje dzieł, czarująco przesładzają całość - komentuje kuratorka. Ciekawa jest też instalacja z dmuchanych kur w małej sali, poświęconych kultowym wg autorki polskim malarzom.

Druga wystawa, mieszcząca się w Galerii Ring to "Mój wigwam". Marta Grzesik - absolwentka Wydziału Tkaniny łódzkiej ASP, na co dzień instruktorka Otwartej Pracowni Sztuki, prezentuje swe prace dyplomowe wykonane techniką wywabu i sitodruku oraz batiki stworzone już z myślą o tej wystawie. W sali znajduje się też specjalny indiański totem, który Marta otrzymała na wernisażu od galeryjnej ekipy.

Obie wystawy czynne są do 25 września, można je oglądać bezpłatnie.

źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający – Wojskowa Agencja Mieszkaniowa – Oddział Regionalny w Szczecinie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie na adaptację budynku internatowego na budynek mieszkalny w Wałczu wraz z zagospodarowaniem terenu.

WYROK KIO/UZP 1146/08 z dnia 2008-11-04