Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2011-09-29    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Czemu kandydują do Parlamentu?

Chęć zmiany obecnej sytuacji w kraju, zmęczenie rządami PO i PiS, poprawa sytuacji kobiet, wiara we własne kompetencje lub potrzeba rozwoju regionu to motywy, którymi kierują się osoby kandydujące do Parlamentu.

Serwis MamPrawoWiedziec.pl ustala i upublicznia poglądy kandydatów do Parlamentu w nadchodzących wyborach 9 października. W wysyłanych do kandydatów kwestionariuszach pytamy min. o kompetencje, i program wyborczy.

O tym, jaki może być przyszły Parlament, wiele mówią motywacje, którymi kierują się kandydaci. Warto je poznać, by zrozumieć, co będzie miało wpływ na pracę Sejmu i Senatu po wyborach.

Alicja Olechowska, kandydatka PO do Sejmu z okręgu Warszawa II (nr 4), tak uzasadnia swój start w wyborach: Potrzeba działania pozwoliła mi z powodzeniem rozwijać firmę w zdominowanej przez mężczyzn branży budowlanej. Dziś, bogatsza także o doświadczenia z pracy parlamentarnej, pragnę do końca zrealizować wszystkie plany, które jeszcze niedawno zyskały poparcie tysięcy mieszkańców Mazowsza, a także te, które powstały w ostatnich miesiącach.

Z kolei Robert Smucz z Ruchu Palikota, kandydat do Sejmu z Rzeszowa (nr 2), zdecydował się na udział w wyborach z czysto praktycznych pobudek. Skłoniła go: Chęć pomocy mieszkańcom Podkarpacia w rozwiązaniu problemów przekraczających ich możliwości. Sam potrzebowałem niedawno pomocy ze strony posłów, zwróciłem się z prośbą o pomoc do ponad 400! Odpowiedziało mi kilku, żaden nie udzielił mi pomocy (jedna z podkarpackich posłanek, która obiecała zająć się problemem, unikała kontaktu ze mną przez kilka miesięcy!).

Agnieszka Kwaśniewska startująca do Sejmu z warszawskiego PJN, okręg I (nr 31) nie znalazła odpowiedniego dla siebie reprezentanta: Nie znalazłam ciekawego kandydata, na którego mogłabym głosować :). Przede wszystkim dlatego, że widzę, że jeśli samemu się nie weźmie spraw w swoje ręce, to nikt o nas nie zadba. Pracując w organizacjach pozarządowych widzę, jak wiele pracy potrzeba na rzecz naszych beneficjentów, a jak niewiele się dla nich robi.

Paweł Pogorzelski z białostockiej listy PSL-u start w wyborach do Sejmu (nr 23) uzasadnia swoimi kompetencjami: Od lat jestem związany z terenami wiejskimi, znam bolączki rolników, chcę pracować na rzecz poprawy warunków życia na wsi.

Natomiast Henryk Cioch z lubelskiego PiS-u, kandydujący na senatora, chce działać: Jako doświadczony prawnik chciałbym czynnie uczestniczyć w procesie legislacyjnym. Uważam, że wiele ustaw mogłoby być napisanych lepiej. Wiele problemów społecznych i gospodarczych jest nierozwiązanych i wymaga dobrej regulacji prawnej. Można skonkludować: Lepsze Prawo - Lepsza Polska.

Paweł Janowski, kandydat na posła z katowickiej listy Nowej Prawicy (nr 1) z kolei walczy o wolność wydawania własnych pieniędzy: Chęć wprowadzania zmian wolnorynkowych zgodnych z austriacką szkołą ekonomiczną. Sprzeciw wobec interwencjonizmowi państwowego. Człowiek sam najlepiej wie jak wydawać swoje pieniądze i ja chcę zaprotestować przeciwko zabieraniu mu ich.

A Katarzyna Śniadecka z siedleckiej listy do Sejmu Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80 (nr 1), jako swój motyw podaje: niezadowolenie z realizacji polityki społecznej przez ekipy rządzące.

Zdarzają się również bardzo szczere odpowiedzi: Poproszono mnie, abym kandydował. Nie miałem w planach kandydowania lub otrzymałem taką propozycję (pewnie ostatni raz), a ponieważ lubię wyzwania podniosłem rękawice czy Startuję z 12-ego miejsca. W życiu nie będę miał realnego wpływu. Realnie popieram czołówkę z naszej listy, zaangażowanych (...) albo Zaprzestanie karania za posiadanie środków psychoaktywnych na własny użytek, w tym przede wszystkim suszu konopi indyjskich.

Które kwestie najbardziej interesują kandydatów? Edukacja - aż 294 kandydatów spośród 540, którzy do tej pory wypełnili kwestionariusz, odpowiedziało na pytania z tego działu, uczestnictwo obywateli w sprawowaniu władzy - 290 odpowiedzi, polityka społeczna i rynek pracy - 288 odpowiedzi, prawa i wolności obywatelskie - 273 i polityka gospodarcza - 222. Niechętnie za to przyszli parlamentarzyści odpowiadają na pytania z działów: polityka migracyjna (61 wskazań), współpraca rozwojowa (72) i energetyka (94). Każda osoba wypełniająca kwestionariusz mogła wskazać dowolną liczbę działów tematycznych.

Najchętniej swoimi poglądami dzielą się kandydaci z Komitetu Wyborczego Ruchu Palikota, którzy wypełnili aż 122 kwestionariusze oraz osoby startujące z list Komitetu Wyborczego Polska Jest Najważniejsza - 116 ukończonych ankiet.

Wszystkie wypowiedzi pochodzą z kwestionariuszy wypełnionych przez kandydatów do 27.09.2011. Poprawiono w nich literówki i błędy interpunkcyjne. Więcej motywacji osób z pierwszych miejsc na listach w serwisie MamPrawoWiedziec.pl oraz w załączonym zestawieniu.

Zapraszamy również do obejrzenia naszego spotu oraz poradników dla wyborców wyjaśniających wszystkie kłopotliwe kwestie związane z głosowaniem. Spot można pobrać ze strony http://mamprawowiedziec.pl/pliki/k2011-spot.avi.

Zachęcamy również do zapoznania się z poradnikami wyborczymi na stronie http://www.mamprawowiedziec.pl/k2011-jak-glosowac

źródło: mamprawowiedziec.pl

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający – Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, ul. Falęcka 10, 02-545 Warszawa – prowadzi na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2013.907 ze zm.) – dalej: Pzp; postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na „Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, w miejscu zamieszkania”.

POSTANOWIENIE KIO 1959/15 z dnia 2015-09-21