Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Petycja w sprawie likwidacji stanowisk wiceprezydentów Legnicy

Petycja dodana: 2011-11-02    Tekst: A A A <

-

 
Nadawca petycji:
Robert Osowski,Legnica
Lokalizacja petycji: Legnica (dolnośląskie)
Tadeusz Krzakowski
Prezydent Miasta Legnicy
Urząd Miasta w Legnicy
 
Szanowny Panie Prezydencie,

My, niżej podpisani zwracamy się z wnioskiem o likwidację stanowisk wiceprezydentów Legnicy.

Mamy głęboką nadzieję, że trudna sytuacja finansowa miasta, o której radni przypominają nam na każdej sesji rady miasta wprowadzając coraz to nowe podwyżki opłat i podatków będzie rozwiązywana nie tylko kosztem mieszkańców, ale również osób współodpowiedzialnych za zaistniałą sytuację. Kiedy Pańscy zastępcy obejmowali swoje stanowiska dług miasta wynosił 12%, obecnie zbliża się niebezpiecznie do granicy 55%. W tym czasie wiceprezydenci z kasy miasta pobrali wynagrodzenie w wysokości przekraczającej milion złotych każdy.

Nie godzi się szukać oszczędności tylko i wyłącznie wśród legniczan, których często sytuacja materialna i tak jest wystarczająco trudna. Przykładem niech będzie odebranie osobom, które ukończyły 85. rok życia zwolnienie z odpłatności za usługi opiekuńcze. W praktyce oznaczało to, że starzy, schorowani ludzie, którymi nie ma się kto zaopiekować mogą być pozbawieni jakiejkolwiek opieki.

Liczymy, że oprócz szukania oszczędności w kieszeniach legniczan postara się Pan poszukać ich również w swoim najbliższym otoczeniu. Wymaga tego zwykła ludzka przyzwoitość.

Likwidacja stanowisk wiceprezydentów (przykłady z innych miast pokazują, że można bez nich rządzić) pozwoli w ciągu roku na oszczędności ponad 400 tysięcy złotych. Nie jest to kwota imponująca biorąc pod uwagę zadłużenie miasta, ale pokazałby Pan, że w trudnych chwilach potrafi "zacisnąć pasa" wspólnie ze społeczeństwem.

Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszego wniosku.

Żeby podpisać petycję musisz być zalogowany

W sumie petycję podpisało: 36 osób, z czego 36 internautów głosowało za przyjęciem petycji, a 0 było przeciwnego zdania.
Robert Osowski Legnica

Razem z obniżeniem diet radnych oraz uposażenia prezydenta likwidacja stanowisk wiceprezydentów pozwoli zaoszczędzić rocznie ponad milion złotych. Czas żeby za trudną sytuację finansową miasta odpowiedziały również osoby, które do takiej sytuacji doprowadziły.

Janusz Tuliszewski Legnica

Grzegorz Tomicki Legnica

Zdzisław Wróbel Legnica

Popieram i podpisuję się dwoma rękami

julita kotarska - wrębiak legnica

są wiceprezydenci, potem naczelnicy i ich zastępcy a potem kierownicy wydziału to trochę za dużo. a bezrobocie jest ogromne w Legnicy w UM przyjęć znikoma liczba i to po wielkiej selekcji.

krzysztof smolinski legnica

skoro obywatele mają zaciskac pasa to niech dotyczy to też włodarzy miasta

Agnieszka Hałasiewicz Legnica

Proponuję symboliczne obniżenie pensji zasadniczej np. do 11000zł ale dodaniu wpisu o limicie nagród dla Prezydenta do np. wielkości jednej pensji rocznie.

JOLANTA LESZCZYŃSKA LEGNICA

jolanta hetmańczyk legnica

popieram , ponieważ chodzi o obniżenienie zbędnych kosztów

Elżbieta Sieczkoś Legnica

Joanna Kasprzyk Legnica

Barbara Napiórkowska Legnica

Piotr Zienkiewicz Legnica

Czy ktoś rozlicza i monitoruje realizację wniosków z ubiegłorocznej kontroli NIK? Co z SAG i zatrudnieniem członków zarządu miasta w radach nadzorczych spółek komunalnych?

anna nowak legnica

zgadzam się z propozycją

michal owsiannik legnica

POPIERAM!!! TO JEST SZOK CO SIE WYRABIA TERAZ

GAbriel Głęboki

Mariusz Chmielewski Legnica

Maciej Machowski Legnica

piotr maćkowiak legnica

Ula Legnica

Daniel Madej Legnica

Grażyna Legnica

Popieram a za mną tysiące nieświadomych bez internetu Legniczan.

Krzysztof Pitner Legnica

Daniel Zalewski Legnica

boruc-wabno iwona legnica

szukamy oszczednosci

Kamila Fojcik-Garbowska Legnica

Magda Babtyst Legnica

Liczymy, że oprócz szukania oszczędności w kieszeniach legniczan postara się Pan poszukać ich również w swoim najbliższym otoczeniu. Wymaga tego zwykła ludzka przyzwoitość.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Magda Pomężu Legnica

Adam Dobrzyński legnica

Popieram w całości likwidacje stanowisk wiceprezydentów jak i wielu innych stanowisk w administracji miasta . Równiez Pan Prezydent mógłby brać mniejszą płace która o zgrozo dorównuje płacy prezydenta Warszawy .

Ewa Legnica

Popieram w całości likwidacje stanowisk wiceprezydentów. Równiez Pan Prezydent Krzakowski mógłby brać mniejszą płace która jest stanowczo za wysoka zważyszy na obecne zadłużenie miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszego wniosku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adam Wilhelmi Legnica

violetta merk Legnica

Janina Błaszkiewicz Legnica

Magdalena Smok Legnica

ontak legnico

znajdzie się jeszcze kilka instytucji w mieście, w których dyrektor z urzędu, wraz z zastępcą i świtą przybocznych emerytów kosztują miasto ponad pół mln zł rocznie. Proszę przyjrzeć się placówkom oświaty i wiceprezydentowi odpowiedzialnemu za resort.

Bożena Maciejewska Legnica

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:52
16:18
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania: „Świadczenie usług pralniczych i leasing bielizny szpitalnej” zostało wszczęte przez Samodzielny Publiczny Szpital Miejski w Sosnowcu, zwany dalej Zamawiającym. Ustalona przez Zamawiającego wartość zamówienia przekraczała kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.

WYROK KIO 580/12 z dnia 2012-04-06