Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
DZIECKO    dodał: Robert Osowski    2012-02-09    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Nabór na Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Legnicy

Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Legnicy rozpoczyna nabór najmłodszych studentów na czwarty semestr nauki !

O tym, że zajęcia na legnickim Uniwersytecie Dziecięcym Unikids cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i rodziców mogliśmy się przekonać wielokrotnie. To już czwarty semestr działania tej placówki w naszym mieście. Tu właśnie najmłodsi studenci mogli dowiedzieć się dlaczego wyginęły dinozaury, jakie tajemnice skrywają gwiazdy, czy tego, jak wygląda prawdziwa sądowa rozprawa. Mogli tu także spotkać wielu ciekawych ludzi, takich jak sędzia Anna Maria Wesołowska czy Wiktor Niedzicki.

Sekret popularności Uniwersytetu Dziecięcego tkwi w sposobie prowadzenia warsztatów i wykładów. Tutaj dzieciaki mogą na własne oczy zobaczyć to, o czym wcześniej mogły tylko przeczytać w książce. Na zajęciach z astronomii - oglądają gwiazdy w prawdziwym planetarium, na zajęciach z robotyki - budują robota pająka, a zajęcia z paleontologii pozwalają dotknąć i na żywo oglądnąć szczątki prehistorycznych stworzeń. Ta interaktywna nauka połączona z zabawą pozwala dziecku skutecznie, bez wysiłku i na długo przyswoić wiedzę.

Legnicki Unikids jest jednym z 29 Uniwersytetów Dziecięcych w Polsce, które działają m.in. w takich miastach jak Katowice, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Kalisz czy Wałbrzych. Dla małych studentów w wieku od 6 do 12 lat przygotowane są wykłady z wielu ciekawych dziedzin takich jak: paleontologia, fizyka, chemia, przyroda, ekonomia, robotyka czy sztuka.

Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Prezydenta Miasta Legnicy, oraz Wojewodę i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Patronat medialny objął natomiast portal Dzieci.Legnica.pl .
Wykład inaugurujący czwarty semestr odbędzie się 26 lutego 2012 roku i będzie miał bardzo intrygujący tytuł " Urodzeni mordercy - wynalazki i patenty roślin mięsożernych". Tradycyjnie odbędzie się w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Studentem Uniwersytetu Dziecięcego Unikids może zostać każde dziecko w wieku od 6 do 12 lat. Należy w tym celu wejść na stronę Uniwersytetu www.unikids.pl i po wybraniu zakładki - Legnica - wypełnić formularz rejestracyjny uiszczając opłatę za semestr. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W zajęciach będzie mogło wziąć udział 200 dzieci w tym około 50 stypendystów - uczniów legnickich szkół podstawowych, wyróżnionych za dobre wyniki w nauce.

źródło: portal Dzieci.Legnica.pl

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: „Dzierżawa łączy telekomunikacyjnych dla potrzeb jednostek organizacyjnych Policji w garnizonie śląskim” o wartości przenoszącej progi ustalone w przepisach wykonawczych, wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013, poz. 907 j.t. ze zm.), zwanej dalej „Ustawą PZP”.

POSTANOWIENIE KIO 242/14 z dnia 2014-02-25