Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-02-17    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Urząd Miasta już nie płaci mediom? Ma własne

Okładka miesięcznika


Koncert Noworoczny vs. 35 lat LCK


Czy powstanie prowadzonego przez Urząd Miasta miesięcznika legnica.eu było wyjściem naprzeciw Twoim oczekiwaniom?
nie 86%
tak 14%

Informacja, którą zamieściłem w 2008 roku o kwotach, jakie Urząd Miasta Legnica wydaje na umowy z lokalnymi mediami wywołało bardzo żywą reakcję ze strony rzecznika prezydenta oraz liczne komentarze internautów.

Osobiście uważałem, że skoro umowa przewidywała "promocję miasta i komunikację z mieszkańcami poprzez informowanie opinii publicznej o najważniejszych wydarzeniach oraz działalności Organu Wykonawczego Gminy, Urzędu Miasta, miejskich instytucji i placówek" to mogę oczekiwać promocji miasta, a nie "organu". Zamieszczając tekst na swojej stronie oraz na lca.pl miałem nadzieję, że urząd wycofa się z tak kosztownego "komunikowania" się z legniczanami, ale jedyne co udało się osiągnąć to zainteresowanie radnych, jak do tego komunikowania się "podłączyć".

Mijały lata, Ratusz wydawał dziesiątki tysięcy na portal miejski, na którym spoczął główny ciężar promocji "organu", ale mimo to rynku mediów elektronicznych nie udało się mu zdobyć. Wprawdzie w lokalnej TV prezydent próbował czarować rzeczywistość, coś tam mówił o mnożących się wejściach, ale statystyki były nieubłagane. Powstający przy znacznym zaangażowaniu urzędniczych sił i publicznych środków portal miał dużo mniejszą oglądalność nie tylko od portali komercyjnych, ale nawet od prowadzonego hobbystycznie przez jedną osobę Legnica.net.pl

I oto 12 lutego na stronie legnica.eu z dumą ogłoszono: "Nowy pierwszy taki bezpłatny miesięcznik - LEGNICA.EU". Ten "magazyn miejski" jak prezydent pisze na wstępie - to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcą mieć dostęp do pełnych, rzetelnych i obiektywnych informacji na temat działań gminy. Zastanawiam się zatem czy panu Krzakowskiemu skończyła się kasa na "promocję miasta i komunikację z mieszkańcami" w prywatnych mediach i w związku z tym obawia się o rzetelność podawanych przez nie informacji, czy też zbliżające się wybory i kiepskie widoki na przyszłość każą mu jeszcze intensywniej "komunikować" legniczan?

W samym magazynie dwie rzeczy od razu rzucają się w oczy. Pierwsza to papier. Widocznie ktoś uznał, że skoro nie można konkurować treścią to przynajmniej papier będzie na najwyższym poziomie. Być może też chodzi o czyjeś ego. Kredowy papier do podpałki w piecu czy użycia w WC raczej się nie nadaje. Kolejna sprawa to brak podpisów pod zdjęciami oraz tekstami. Czyżby ich autor(-rzy) aż tak wstydzili się za swoje słowa?

Ja jednak jestem bardzo ciekawy tego kto i za ile je publikuje, dlatego wysłałem 13 lutego wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

1. Umowy dotyczące druku, kolportażu oraz składu i obróbki graficznej ww. miesięcznika oraz rachunki lub faktury do ww. umów
2. Umowy cywilnoprawne dotyczące redagowania ww. miesięcznika oraz rachunki lub faktury do ww. umów
3. Proszę podać miesięczny koszt utrzymania (etaty oraz podatki i ZUS-y) pracowników ww. miesięcznika
4. Ilu pracowników jest zatrudnionych w miesięczniku
5. Proszę podać nazwiska wszystkich osób, których teksty oraz zdjęcia zostały wykorzystane w pierwszym numerze miesięcznika.
6. Jaki jest przewidywany roczny budżet na utrzymanie ww. miesięcznika.

Do Prezesa MPK zwróciłem się zaś z wnioskiem o udostępnienie treści (kopii) umów związanych z reklamą miesięcznika legnica.eu w autobusach MPK oraz rachunki lub faktury do ww. umów.

Czekając na odpowiedź zastanawiam się, ile tupetu trzeba mieć, żeby wciskać kit o "wyjściu naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców", którym praktycznie co miesiąc funduje się podwyżkę, zabiera osobom, które ukończyły 85 rok życia zwolnienie z odpłatności za usługi opiekuńcze, a to wszystko pod pozorem trudnej sytuacji finansowej miasta. I czyni to ekipa, która ma za szefa członka lewicowego SLD.

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający: Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Szczecinie prowadzi w trybie przetargu ograniczonego postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem są Roboty budowlane polegające na przygotowaniu infrastruktury dla zakwaterowania wojsk w obozowisku Konotop (PKOB 1130,1274) (znak postępowania: 53/OB/RB/14). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 16 kwietnia 2014 r.

POSTANOWIENIE KIO 835/14 z dnia 2014-05-09