Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-03-01    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Pracowity jak... legnicki radny

Legniccy radni. Foto: BIP UM


W poniedziałek otrzymałem informacje dotyczące ilości opuszczonych przez radnych głosowań na sesjach rady miejskiej Legnicy w 2012 r. Była to realizacja mojego wniosku złożonego prawie miesiąc wcześniej (23.01).

Z listy wynika, że najwięcej głosowań opuścili radni Anna Farmas-Czerwińska oraz Paweł Frost - aż 34 głosowania. Na drugiej pozycji znalazł się radny Jacek Kiełb - 33 opuszczone głosowania, a medalową stawkę nieobecności zamyka radny Jacek Baczyński - 32 opuszczone głosowania. Tylko radni Piotr Sikorski oraz Tyberiusz Kowalczyk zachowali czyste konto.

Nieco wcześniej (2.02) otrzymałem informacje odnośnie ilości interpelacji i zapytań radnych w 2012 r. oraz ilości zgłoszonych przez kluby projektów uchwał.

Ilość interpelacji i zapytań radnych w 2012 roku:
Jacek Baczyński - 25
Ewa Szymańska - 20
Paweł Frost - 11
Anna Płucieniczak - 7
Piotr Żabicki - 4
Piotr Sikorski - 3
Krzysztef Dybek - 1
Ryszard Kępa - 1
Sławomir Masojć - 1
Grażyna Pichla - 1
Sławomir Skowroński - 1

Pozostali radni nie mieli na swoim koncie żadnej interpelacji. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o zgłoszone przez kluby radnych projekty uchwał. Okazuje się, że przez cały rok 2012 radni głosowali tylko za lub przeciw projektom zgłoszonym przez prezydenta, ponieważ radni nie zgłosili ani jednego projektu uchwały.

Pomyślałem, że warto pomóc w tych statystykach radnym i do kilku z nich wysłałem dwa projekty uchwał. Byli to: radny Baczyński, który w zeszłym roku miał na swoim koncie najwięcej interpelacji, ale jednocześnie prawie najwięcej opuszczonych głosowań oraz dwaj radni (Skowroński i Kowalczyk), którzy po odejściu z klubu SLD zaczęli przejawiać nagłą ochotę do wykazania się przed legniczanami.

Przesłane radnym projekty uchwał dotyczyły zmniejszenia pensji prezydenta oraz odebrania radnym ryczałtu. Jak już pisałem radni powinni otrzymywać tylko diety, które są ekwiwalentem za utracone wynagrodzenie (np. za udział w sesji rady miasta). Na czas trwania sesji radny otrzymuje w pracy dzień urlopu bezpłatnego. Dieta ma wyrównać utracone w tym dniu zarobki. Tymczasem oprócz diet radni przyznali sobie również tzw. kwotę ryczałtu, którą inkasują bez względu na swoją obecność na sesjach rady czy posiedzeniach komisji i dyżurach.

Miałem nadzieję, że radni na sesji RM przedstawią przesłane im projekty uchwał. Niestety, jak lakonicznie odpisał radny Baczyński: "nasz klub radnych negatywnie zaopiniował przedstawione projekty uchwał", radny Kowalczyk nawet nie raczył odpisać, a radny Skowroński zaprosił mnie na swój dyżur celem "ustalenia szczegółów". Na moją uwagę, że "szczegóły da się ustalić e-mailem" i pytanie "czy dyżurów radnych nie dałoby się tak ustalić żeby wypadały po godzinach pracy?" radny już nie odpowiedział.

Jak widać opozycja, opozycją, ale szmal potrafi zjednoczyć, bez względu na konotacje polityczne. W tym jednym rządzący i opozycja zawsze mówili jednym głosem. I to już się zapewne nie zmieni.

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

24 listopada 2015 roku, do Prezes Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie, na podstawie art. 180 ust. 1 w zw. z art. 179 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) odwołanie złożył wykonawca ADMI Sp. z o.o. z siedzibą Ożarowie Mazowieckim.

WYROK KIO 2563/15 z dnia 2015-12-03