Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-03-08    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Urzędnikom statystycznie rośnie

Fontanna przed Urzędem Miasta w Legnicy


Czy wg Ciebie informacje podawane przez rzecznika prasowego prezydenta są rzetelne?
nie
tak
wyniki

Na stronie legnica.eu ktoś zamieścił statystyki dotyczące "ilości wydawanych przez magistrackich urzędników w ciągu roku decyzji administracyjnych". Według ratuszowego tekściarza (nie miał odwagi podpisać swojego tekstu?) wydawanie codziennie średnio 282 decyzji administracyjnych wymaga od urzędników "wielkiego zaangażowania" i świadczy o ich "profesjonalizmie".

Jednak najlepsze zostawił na koniec: "Spośród wszystkich wydanych decyzji zaledwie 26, czyli 0,037 proc. zostało uchylonych i przekazanych do ponownego rozpatrzenia. Te ostatnie wielkości wystawiają bardzo dobre świadectwo rzetelnego i zgodnego z prawem działania urzędników".

Trzeba być naprawdę zdesperowanym, żeby próbować wmówić ludziom, że jakość pracy urzędnika można ocenić na podstawie ilości wydanych decyzji, a uchylenie tylko 26 z nich świadczy o rzetelnym i zgodnym z prawem działaniem pracowników magistratu.

Zacząć trzeba od tego, że lwia część z tych decyzji jest wydawana niejako z automatu i dotyczy spraw, od których z zasadzie nie ma po co się odwoływać. Skoro mieszkaniec dostaje np. decyzję o podatku od nieruchomości za 2013 rok (ostatnio tysiące takich decyzji wysłano do legniczan) to zrozumiałe, że nie będzie się od niej odwoływał do SKO. Decyzje takie są, a przynajmniej powinny być drukowane automatycznie z programu, więc o "wielkim zaangażowaniu" raczej mowy być nie może.

Ostatnio dostałem dwie decyzje, w których prezydent odmówił mi udostępnienia informacji publicznej. Odwołałem się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i obie [100% :-)] decyzje zostały uchylone. SKO nie pozostawiło suchej nitki na wydanych decyzjach. I dla mnie to tyle, jeśli chodzi o "rzetelne i zgodne z prawem działania urzędników". Przynajmniej tych zaangażowanych w (nie)udostępnianie informacji publicznych.

Był kiedyś facet, który twierdził, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. To była parszywa gnida, ale jego nauka nie poszła w zapomnienie - stała się inspiracją dla niektórych pijarowców. Zresztą nie zawsze do podkolorowania rzeczywistości trzeba posunąć się do kłamstwa. Czasami wystarczy zataić niektóre fakty lub przedstawić je w innym świetle. Tylko czy w taki sposób rzeczywistość stanie się lepsza?

Dlaczego decydenci zamiast sprawić, żeby Urząd Miasta stał się instytucją rzeczywiście przyjazną dla mieszkańca wolą używać pijarowskich zagrywek? W dodatku wydają na to publiczne pieniądze, które mogłyby zostać wykorzystane w bardziej efektywny sposób. W marcowym wydaniu legnica.eu rzecznik prasowy urzędu, Arkadiusz Rodak pisze: "Centrum Badania Opinii Społecznej w opracowaniu Mieszkańcy Legnicy o sobie i swoim mieście z roku 2010 stwierdza, że brak orientacji w kwestiach lokalnych deklaruje ok. 37 proc. mieszkańców".

Być może akurat te dane podane przez rzecznika są prawdziwe, ale jego sposób na "orientowanie" chyba nie jest tym, czego ankietowani oczekiwali.

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn zm.) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Projekt, budowa i wdrożenie informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK) oraz świadczenie usługi gwarancyjnej po wdrożeniu tego systemu”.

POSTANOWIENIE KIO 1142/13 z dnia 2013-05-21