Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-03-10    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Jak to radny Sikorski pracę w LPWiK znalazł

Radny Piotr Sikorski (foto:BIP UM)


Pismo z LPWiK


Niedawno w lokalnych mediach było głośno o zatrudnieniu radnego Piotra Sikorskiego w Legnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Radny należy do Klub Radnych KWW Tadeusza Krzakowskiego, który jako prezydent miasta sprawuje władzę nad tą spółką miejską. Na forach dostało się radnemu, internauci zastanawiali się m. in. czy w takiej sytuacji radny nie będzie głosował zgodnie z oczekiwaniami prezydenta w obawie o utratę pracy. Moim zdaniem ich obawy są zupełnie bezzasadne. Radny Sikorski i tak głosuje zgodnie z oczekiwaniami prezydenta, więc uważam, że nowa praca niczego tu nie zmieni.

Jednak emocje w tym przypadku są zrozumiałe. Bezrobocie w Legnicy jest wysokie i ciągle rośnie. Widać to choćby po coraz większym tłoku w porannych pociągach odjeżdżających w kierunku Wrocławia. Tymczasem radny miał powiedzieć portalowi lca.pl, że zrezygnował z pracy we Wrocławiu, bo "trudno byłoby mu pogodzić codzienne dojazdy z życiem rodzinnym i obowiązkami radnego". Ujęły mnie zwłaszcza te "obowiązki radnego", ale w sumie nie ma co się dziwić, że radny wybrzydza, skoro z "dietki" może wyciągać nawet 256 zł za godzinę hmm... pracy.

Podejmując pracę w LPWiK radny skorzystał z okazji jakiej większość legniczan nie będzie miała z przyczyn oczywistych. O setkach podobnych spraw możemy przeczytać w sieci. W Polsce brakuje czytelnych zasad, jeśli chodzi o zatrudnianie pracowników w spółkach miejskich. Należałoby zastanowić się kto i po co do podobnych sytuacji doprowadza. Dlaczego wakaty w spółkach miejskich przez całe miesiące są nieobsadzane i dlaczego informacje o możliwości podjęcia w nich pracy nie są podawane do publicznej wiadomości, choćby na stronach BIP. Czyżby ich prezesom nie zależało na zatrudnianiu ludzi o możliwie największych kompetencjach?

Korzystając z uprawnień, jakie daje mi Konstytucja, wysłałem wniosek o udostępnienie informacji publicznej do J. Zienkiewicz, przewodniczącej rady nadzorczej LPWiK. Zadałem trzy proste pytania:

1. Czy informacja o wolnym stanowisku pracy została zgłoszona do Powiatowego Urzędu Pracy.
2. Czy informacja o możliwości podjęcia pracy na tym stanowisku została zamieszczona na stronach BIP spółki lub w jakikolwiek inny sposób podana do publicznej wiadomości.
3. Ile osób w sumie złożyło aplikację na stanowisko, na które został zatrudniony radny Piotr Sikorski.


Właśnie otrzymałem odpowiedź od Rafała Baranowskiego, Kierownika Biura Zarządu LPWiK:

Ad.1 - nie
Ad.2 - nie
Ad.3 - nikt.


Biorąc pod uwagę powyższą odpowiedź, przekaz jakim było zatrudnienie radnego Sikorskiego, wydaje się jasny i czytelny - przynajmniej dla mnie. Co ma zrobić człowiek, który nie może w naszym mieście znaleźć pracy? Ma dwa wyjścia - może albo poszukać jej poza Legnicą, gdzie należycie ocenią i docenią jego kompetencje, albo przy kolejnych wyborach wystartować np. z KWW Tadeusza Krzakowskiego.

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie po dniu 29 stycznia 2010 r., w którym weszły w życie przepisy ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz. 1778) do jego rozpoznawania mają zastosowanie przepisy tej ustawy w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 2 grudnia 2009 r.

POSTANOWIENIE KIO 208/10 z dnia 2010-03-29