Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-03-19    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Za jawność naszą i Waszą!

Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej


W związku z trwającym okresem rozliczeń podatkowych zachęcam do przekazywania swojego 1 proc. na wspieranie organizacji pozarządowych. Poniżej zamieszczam apel jednej z nich. Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. Aby przekazać im 1 proc. swojego podatku wystarczy znać ich numer KRS 0000181348.


Można walczyć z korupcją. Można tropić nepotyzm w instytucjach. Można demaskować nieformalne układy i kwestionować standardy etyczne urzędników. Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich, zamiast skupiać się na jednym problemie, uderza w źródło ich wszystkich - w urzędniczą kulturę tajemnicy. - Walczymy o przejrzystość procedur jawność finansów dostęp do dokumentów. Bo tam, gdzie nie ma tajemnic, nie ma też zwykle nadużyć.

Egzekwujemy i monitorujemy urzędowe standardy jawności. Rokrocznie wysyłamy tysiące wniosków oraz angażujemy się w dziesiątki sądowych postępowań przeciwko instytucjom, które ukrywają prawdę o swoim funkcjonowaniu. Udzielamy bezpłatnych porad prawnych setkom osób, którym urzędy odmówiły dostępu do informacji. Edukujemy kolejnych "strażników jawności". Działamy nie tylko w dużych miastach, ale też w małych miasteczkach i wsiach.

Nie korzystamy z dotacji państwa, ani samorządów. Zresztą pewnie i tak byśmy ich nie dostali. Nie uchodzimy za pupilków władzy. Nazbyt wyraźnie przypominamy włodarzom, że pełnią oni funkcję służebną wobec Narodu i że to Naród stanowi władzę zwierzchnią.

Naszym orężem w walce o Polskę szanującą każdego obywatela i jego prawo do informacji są... znaczki pocztowe (bo korespondujemy z urzędami), bilety kolejowe i paliwo (bo do sądów administracyjnych dojeżdżamy na terenie całego kraju), liczne kwoty wnoszone tytułem opłat sądowych. Wpływy z tegorocznych wpłat 1% przeznaczymy na nasze działania w sądach.


Ile co kosztuje:
4,20 zł - wydruk i wysyłka pocztą jednej skargi związanej z nieudostępnieniem informacji,
18 zł - koszt telefonowania, gdy udzielamy godzinnej porady prawnej,
100 zł - opłata sądowa, gdy skarżymy urząd, który "zapomni" udostępnić informację,
200 zł - opłata, gdy przed sądem walczymy z urzędową odmową jej udostępnienia,
246 zł - opłata za sporządzenie i wniesienie skargi kasacyjnej przez radcę prawnego albo adwokata (wymaga tego prawo),
200 zł - przeciętny koszt dojazdu naszego prawnika na rozprawę w mieście wojewódzkim.

Nasze działania są przejrzyste. Można sprawdzić, na co wydaliśmy uzyskane środki, rozliczymy się z każdej wpłaconej złotówki - dane te są i będą publikowane tutaj:
http://www.lgo.pl/bip/index.php?a=tekst&id=75

Więcej informacji na temat przekazania nam 1% podatku znajduje się tutaj:
http://sllgo.pl/1,311,twoj_1__ochrona_twoich_praw_w_sadzie_i_przez_edukacje.html

Dziękujemy za wsparcie!
Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich
KRS 0000181348

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na „Dostawę bonów żywieniowych (kuponów profilaktycznych) na realizację posiłków profilaktycznych oraz zapewnienie realizacji tych bonów w punktach (placówkach) handlowych i gastronomicznych dla pracowników JSW S.A. KWK ,,Knurów- Szczygłowice”” wykonawca Sodexo Benefits and Rewards Services Polska Sp. z o.o. (dalej „odwołujący”) złożył odwołanie, zarzucając Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A.

WYROK KIO 2095/15 z dnia 2015-10-08