Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-03-28    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Jak powstaje "legnica.eu"? Raport

Pierwszy numer miesięcznika legnica.eu


Konkurs na stanowisko ds. komunikacji społecznej. BIP UM Legnica


1. stanowisko obsadzone...


2. stanowisko obsadzone. Będą kolejne


Radni przytłoczeni nadmiarem obowiązków zrezygnowali ze sprawdzenia zasadności wydawania przez Urząd Miasta miesięcznika "legnica.eu". Postanowiłem im pomóc. Zajęło mi to pięć tygodni, o co najmniej trzy za długo, ale tak wyglądają w Urzędzie Miasta standardy udostępniania informacji publicznych.

Fakt, iż część urzędników zajmuje się działalnością edytorsko-wydawniczo-dystrybucyjną dziwi. Podobnie jak to, że przekazywaniem informacji publicznej, czyli z założenia czegoś otwartego zajmuje się Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych. Jednak w moim przekonaniu to właśnie najlepiej obrazuje sposób, w jaki ekipa Krzakowskiego komunikuje się ze społeczeństwem. Jest to tzw. komunikacja jednostronna.

Obywatel ma prawo dowiedzieć się tylko to, co władza uzna za stosowne. Legniczanin może zobaczyć na kredowym papierze, komu prezydent uścisnął dłoń, ale nie dowie się, dlaczego za wywóz śmieci będzie musiał teraz płacić o 100% więcej. Wygląda mi na to, że za publiczne pieniądze, przy znacznym zaangażowaniu pracowników urzędu stworzono machinę do zaspokajania ambicji ex-wuefisty, ex-dziennikarza, czy kogo tam jeszcze.


Jak powstaje "legnica.eu"?

Teksty i zdjęcia:
Osoby będące pracownikami Urzędu Miasta Legnicy, których teksty oraz zdjęcia zostały wykorzystane w pierwszym numerze miesięcznika to: p.Ewa Pietrakowska, p. Arkadiusz Rodak, p. Małgorzata Banaszkiewicz, p. Michał Kotwa, p. Artur Antkiewicz. Czynności te były wykonywane w ramach służbowych zakresów czynności bez dodatkowego wynagrodzenia. Arkadiusz Rodak pełni funkcję redaktora naczelnego w ramach stosunku pracy. Poza pracownikami UM teksty/zdjęcia bezpłatnie dostarczyli: p. Zbigniew Pawełek i p. Radosław Sierżęga.

Skład komputerowy:
Składu komputerowego miesięcznika dokonuje pracownik Biura Prezydenta Miasta Legnicy, obowiązki te wykonuje w ramach stosunku pracy.

Druk:
Na podstawie umowy zlecenia z dnia 6 lutego 2013r. PM.0543.4.2013.I oraz faktury VAT 93/2013 z dn. 11-02-2013r. Koszt to 60.264 PLN za rok (6.026 PLN miesięcznie)

Dystrybucja:
Dystrybucją zajmują się pracownicy urzędu w ramach stosunku pracy.

Reklama:
Prezentacja miesięcznika w autobusach MPK miała miejsce w ramach wieloletniej współpracy i wcześniejszych uzgodnień ze spółką. Pismo z dnia 01.03.2011r. nr PM.033.02.2011.I. w oparciu, o które przedstawiane są w autobusach MPK najważniejsze wydarzenia z życia Miasta.

W ramach promocji zlecono spot reklamowy do Radio Plus Legnica.


Jak widać, w tworzenie miesięcznika zaangażowane jest głównie Biuro Prezydenta. Skład komputerowy, teksty, zdjęcia, roznoszenie miesięcznika po całym mieście. Zastanawiam się, kiedy pracownicy znajdują czas na prowadzenie jeszcze kilku portali (prezydencki, miejski, BIP), że o innych obowiązkach już nie wspomnę. Zapewne dlatego ogłoszono ostatnio na stronach BIP nabór na kolejne stanowiska pracy w tym wydziale, ale przy kolejnym moim wniosku, który wyślę za kilka miesięcy, praca wykonana przez tych pracowników nie zostanie wliczona w koszty powstania miesięcznika. W końcu będzie odbywała się "w ramach stosunku pracy".

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający Gmina Miasta Sanoka prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie Usługa związana z odbiorem odpadów komunalnych stałych z terenu Gminy Miasta Sanoka opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 20 marca 2013 roku pod numerem 2013 S/056- 092524.

WYROK KIO 1420/13 z dnia 2013-07-03