Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-05-15    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Ruszyła rekrutacja do projektu Obywatele Na Horyzoncie!

Logo


W Polsce rośnie liczba osób, które aktywnie działają w miejscu swojego zamieszkania i interesują się potrzebami innych! Chcielibyśmy, aby zaangażowanych obywateli było wśród nas coraz więcej, dlatego postanowiliśmy ich poszukać i wyposażyć w narzędzia pomocne/ułatwiające wprowadzenie zmian w swoim otoczeniu - wiedzy obywatelskiej i umiejętności reporterskich.

Wszystkich aktywnych i nieobojętnych zapraszamy do pierwszej edycji projektu OBYWATELE NA HORYZONCIE. Rekrutacja ruszyła 22 kwietnia i potrwa do 24 maja.

Kogo szukamy?
Do projektu zaprosimy 15 zespołów, składających się z:
* 2 dorosłych osób (powyżej 18 roku życia)
* Mieszkających i działających na terenie jednego z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego
* Zaangażowanych społecznie
* Mających konkretny pomysł na działania w swojej społeczności

Na czym polega projekt?
Od czerwca do listopada 2013 wybrane zespoły odbędą internetowo-stacjonarny kurs wspierający ich umiejętności obywatelskie (wiedza na temat praw i obowiązków, metody strażnicze/kontrolne, wykorzystanie posiadanych praw w interesie publicznym) oraz reporterskie (dokumentacja podjętych działań). Wszystkie poznane przez uczestników narzędzia mają pomóc w zainicjowaniu pozytywnej zmiany na rzecz społeczności, w której mieszkają i integracji tej społeczności do działania. Oprócz kursu i konsultacji on-line z ekspertami z zakresu działań obywatelskich i doświadczonymi reporterami, uczestnicy spotkają się ze sobą w Warszawie w czasie 5 weekendowych zjazdów (piątek, sobota, niedziela, głównie w miesiącach letnich).

Całość kursu opierać się będzie na konkretnych zagadnieniach i problemach, które uczestnicy zaobserwowali w swoich społecznościach i które chcieliby zmienić. Połączenie kompetencji reporterskich z wiedzą z zakresu prawa i działań lokalnych pomoże im tę zmianę inicjować. Będą mieli okazję do konsultowania swoich pomysłów ze specjalistami, przygotowując się do przeprowadzenia lokalnych "interwencji". To także unikalna okazja do wymiany doświadczeń z aktywnymi osobami, działającymi w innych częściach Polski.

Chcemy, aby każdy zespół, który dostanie się do projektu OBYWATELE NA HORYZONCIE nauczył się tworzyć profesjonalny reportaż filmowy i poznał swoje obywatelskie prawa i obowiązki oraz. Dzięki temu w przyszłości te osoby będą mogły działać lepiej i skuteczniej na rzecz zmian, o których marzą oni i ich sąsiedzi.

Jak aplikować?
Aby dostać się do projektu, należy do 17 maja przesłać wypełniony formularz prezentujący wybrany problem lub zjawisko (oraz wymagane załączniki) na adres: karolina@nowehoryzonty.pl. Chcemy dowiedzieć się, kim jesteście, dlaczego chcecie wziąć udział w tym projekcie i o jakiej zmianie w swojej lokalnej społeczności marzycie. Wśród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 15 zespołów. O wynikach rekrutacji poinformujemy wszystkich 24 maja drogą mailową.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Kim jesteśmy?
Organizatorem projektu OBYWATELE NA HORYZONCIE jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy ze Stowarzyszeniem HOMO FABER.
Partnerem projektu jest stowarzyszenie Sieć obywatelska - Watchdog Polska.

Dla Stowarzyszenia Nowe Horyzonty projekt z zakresu działań obywatelskich to kolejny, bardzo ważny, krok w kierunku pracy z filmem jako narzędziem do integracji i pobudzania dyskusji: - Razem z uczestnikami, ekspertami i reporterami chcemy rozwijać sieć kontaktów, promować pozytywne działania i postawy, wspierać edukację obywatelską na poziomie lokalnym i poznać ciekawych ludzi, miejsca i ich problemy - mówi Karolina Śmigiel, koordynatorka projektu.

"W Stowarzyszeniu Homo Faber, poprzez program Dobre Rządzenie, poszukujemy rozwiązań na rzecz zmiany własnego otoczenia. Podejmujemy działania w środowisku lokalnym, staramy się rozpoznawać możliwości zwiększenia udziału ludzi w życiu publicznym, a przede wszystkim integrowania ich aktywności wokół przestrzeni w jakiej żyją.

Praca w czterech województwach jest dla nas wyzwaniem. Próbą zmierzenia się z nowymi kontekstami lokalnymi. Wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami wypracujemy scenariusze działania w ich społecznościach w oparciu o wiedzę i praktyczne umiejętności zdobyte w trakcie warsztatów i internetowego kursu. Będziemy także wykorzystywać dotychczasowe doświadczenia poszczególnych osób biorących udział w projekcie." - Kinga Kulik, konsultantka części obywatelskiej kursu.

Kontakt:
Karolina Śmigiel
t +48 22 530 66 53, k +48 668 009 887
karolina@nowehoryzonty.pl
www.nhef.pl

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Odwołanie zostało wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907) [dalej ustawa Pzp] w trybie przetargu nieograniczonego, przez Zamawiającego - Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Szpital w Iłży, którego przedmiotem jest zamówienie pn.

WYROK KIO 2256 /13 z dnia 2013-10-02