Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-06-24    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

List otwarty do Prezydenta Miasta Legnicy [aktualizacja 04-07-2013]

Odpowiedź na list


Legnica, dn. 24.06.2013 r.
Sz. P. Tadeusz Krzakowski
Prezydent Miasta Legnicy


Szanowny Panie Prezydencie,

3 stycznia br., na wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie przedstawienia wyliczeń, na podstawie których ustalono obowiązujące od 1 lipca 2013 r. stawki za wywóz odpadów, otrzymałem z Urzędu Miasta następującą odpowiedź:

"Dane finansowe nie są ujawniane, z uwagi na fakt, że mogą posłużyć do określenia przedmiotu zamówienia w przetargach na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Mogłoby to doprowadzić do zapoznania się potencjalnych oferentów z tą analizą, a tym samym postawić zamawiającego w mniej korzystnej sytuacji."

Informacje dotyczące wyliczeń były ukrywane nie tylko przed "szarymi" obywatelami, ale również przed radnymi, o czym poinformował na portalu lca.pl radny Frost: "Nawet radni dostali w Ratuszu wyłącznie ogólną informację, a konkretnych wyliczeń nie mogliśmy się doprosić". Niestety, ta "ogólna informacja" jak się okazało, wystarczyła radnym w grudniu ubiegłego roku do przyjęcia uchwał, które wprowadzały tzw. "podatek śmieciowy".

Przetarg na zagospodarowanie odpadów właśnie się zakończył i tak jak Pan oczekiwał, wygrała go spółka miejska. Jednak kwota, jaką firma zaproponowała za swoje usługi jest dużo mniejsza od wysokości uchwalonego podatku. Przypomnę, że kwota podatku została ustalona w oparciu o tak skrzętnie skrywaną przed legniczanami analizę finansowo-ekonomiczną, za którą Urząd Miasta zapłacił firmie proGEO Sp. z o.o. prawie 34 tys. zł.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta część radnych bezskutecznie próbowała naprawić Pański błąd i przegłosować nowe, mniejsze stawki "podatku śmieciowego". Jednak Pan oraz radni z Klubu Radnych KWW Tadeusza Krzakowskiego uważacie, że należy poczekać jeszcze kilka miesięcy, aby dokładnie policzyć koszty funkcjonowania systemu. W tym czasie legniczanie będą płacić za Pańskie błędy.

Myślę, że należy im się przynajmniej informacja, dlaczego kwota "podatku śmieciowego" została tak bardzo przeszacowana i dlatego zwracam się do Pana po raz kolejny o udostępnienie analizy finansowo-ekonomicznej w oparciu, o którą podatek został ustalony. Nie ma już potrzeby ukrywania treści analizy przed potencjalnymi oferentami, a jeśli ułatwi to Panu podjęcie decyzji o jej odtajnieniu uprzejmie informuję, że taka analiza została zamieszczona m.in. na stronach BIP UM Bydgoszczy.

Z poważaniem,
Robert Osowski


[Aktualizacja 04-07-2013]

Otrzymałem odpowiedź na list.
Prezydent chyba nie zrozumiał moich intencji. Potwierdził jedynie fakt, że w sprawie udostępnienia treści analizy toczy się postępowanie przed WSA. Wiem o tym ponieważ sam skierowałem sprawę do sądu. Liczyłem jednak, że prezydent wykaże się przynajmniej w tym wypadku otwartością i nie czekając, aż sąd NAKAŻE mu udostępnić treść analizy, uczyni to z własnej woli. Zwłaszcza, że w świetle jego wcześniejszej decyzji nie ma już przeciwwskazań do upublicznienia tego dokumentu. Chyba, że prezydent ma coś do ukrycia i liczy na korzystną dla niego decyzję WSA.

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „Budowa krytego basenu z zapleczem przy ul. Kurczaka w Krakowie”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. t.j. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp”.

WYROK KIO/2288/10 z dnia 2010-11-05