Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-07-06    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Chcesz wydzierżawić śmietnik od LPGK? Dobrze się zastanów!

Śmietnik tydzień po rewolucji


Rewolucja śmieciowa, która zaczęła się 1 lipca, spowodowała, że w Legnicy, choć wydawało się to niemożliwe, jest jeszcze większy syf niż do tej pory. Bałagan organizacyjny, brak pojemników na odpady, konieczność osobistej wizyty w Legnickim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w celu załatwienia spraw, które nie powinny zaprzątać głowy mieszkańców to tylko niektóre "niedogodności" jakie dotknęły w ostatnim czasie legniczan. Największy problem to znaczne podwyżki cen za wywóz śmieci. Dotkną one najbardziej, jak to zwykle bywa najuboższych, zwłaszcza rodziny wielodzietne, co może dziwić w mieście zarządzanym przez lewicową ekipę Krzakowskiego.

Jakby "podatku śmieciowego" było mało, to jeszcze dowiadujemy się o kolejnych opłatach: za miejsce zajmowane przez pojemnik na odpady oraz za dzierżawę pojemników. Zwłaszcza ta druga opłata budzi wątpliwości. Pobiera je przedsiębiorstwo, które wygrało przetarg na odbiór śmieci, a więc na zdrowy rozum to samo przedsiębiorstwo powinno pojemniki dostarczyć w ramach usługi. LPGK nie dość, że tego nie uczyniło, to jeszcze wygląda, jakby z dzierżawy próbowało zrobić sobie dodatkowy zarobek. Za pojemnik 1100 l (na zdjęciu) każe sobie płacić miesięcznie 1,60 zł od osoby. Niby niedużo, ale policzmy.

Przeciętny budynek wolnostojący i pojemnik 1100 l. W budynku takim mieszka lekko licząc 20 osób. 20 x 1,60 = 32 zł miesięcznie. Za taki sam pojemnik w firmie prywatnej za dzierżawę zapłacimy 12 zł i to bez względu na to ile osób zamieszkuje w danym budynku. Prawie 3 razy mniej. Nieźle, prawda? Van Gansewinkel to firma prywatna, czyli nastawiona na osiągniecie zysku, a LPWIK to przedsiębiorstwo komunalne, które przypomnę, powstają, aby zaspokajać zbiorowe potrzeby mieszkańców, a nie generować zyski. Komuś więc chyba popierniczyły się role do spełnienia.

Jest jeszcze inny przelicznik. LPGK podpisało umowę na trzy lata. Zatem 32 zł x 36 miesięcy = 1152 zł. W wolnej sprzedaży taki pojemnik można kupić już za 350 zł. Prawie 3.5 razy taniej. To oczywiście przy delikatnym wyliczeniu, że jeden pojemnik jest na 20 osób. W dodatku jesteśmy jego właścicielami. Czy ktoś z nas próbuje zrobić wariata?


Zachęcam zatem legniczan, żeby pokazali figę spółce komunalnej i sami kupowali pojemniki. MAMY DO TEGO PRAWO. Oczywiście najpierw trzeba spytać LPGK o parametry, jakie oni akceptują i wszelkie inne ISO, które wymyślą, żeby utrudnić nam życie. Naciskajcie na swoich zarządców, bo to SĄ WASZE PIENIĄDZE. A jak już będziecie wyrzucać śmieci do własnych pojemników, to pomyślcie "cieplutko" o prezydencie Krzakowskim i o radnych, którzy wam taki bałagan zafundowali oraz o prezesie LPGK, który chciał wam wcisnąć tak drogi towar. Ja ze swojej strony do prezesa Wasinkiewicza będę miał dużo pytań, które w najbliższym czasie w ramach u.d.i.p mu zadam.

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

W postępowaniu prowadzonym przez Gminę Mosina w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie kanalizacji deszczowej Krosno-kolektor w ul. Polnej, Odwołujący na posiedzeniu złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania. Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 189 ust. 1 oraz art. 191 ust. 1 zd. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.

POSTANOWIENIE KIO/UZP 620/08 z dnia 2008-07-04