Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-07-19    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Grzywna dla prezydenta Legnicy

Postanowienie WSA


Wojewódzki Sąd Administracyjny wymierzył Tadeuszowi Krzakowskiemu grzywnę w wysokości 100 zł. Chodziło o to, że prezydent nie przekazał w terminie określonym Ustawą o dostępie do informacji publicznej skargi na bezczynność, jakiej w moim przekonaniu dopuścił się, nie udostępniając analizy finansowej, na podstawie której został wyliczony tzw. "podatek śmieciowy".

Sprawa ciągnie się jeszcze od zeszłego roku, a swój finał - mam nadzieję - znajdzie 30 lipca, kiedy to WSA we Wrocławiu orzeknie, czy wspomniana analiza jest informacją publiczną i czy prezydent Legnicy będzie musiał ją upublicznić.

Z mojego punktu widzenia sprawa jest oczywista. Urząd Miasta za publiczne pieniądze (33 825 zł) zamówił w prywatnej firmie analizę finansowo - ekonomiczną "w celu ustalenia stawki opłaty" za wywóz śmieci. Jestem podatnikiem, z którego pieniędzy wspomniany dokument powstał. Jestem konsumentem, który płaci za wywóz śmieci i w związku z tym mam prawo dowiedzieć się, na jakiej podstawie pan Krzakowski obciążył mnie tak wysokim podatkiem.

W styczniu otrzymałem od prezydenta odpowiedź, że: "Dane finansowe nie są ujawniane, z uwagi na fakt, że mogą posłużyć do określenia przedmiotu zamówienia w przetargach na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Mogłoby to doprowadzić do zapoznania się potencjalnych oferentów z tą analizą, a tym samym postawić zamawiającego w mniej korzystnej sytuacji." Przetarg zakończył się miesiąc temu, napisałem list otwarty do prezydenta o ujawnienie treści wspomnianej analizy, ale nie otrzymałem jej. Dlatego czekam na decyzję WSA, chyba że wcześniej w Ratuszu znajdzie się jakiś Edward Snowden czy inny Assange :)

Kwota grzywny, którą prezydent został ukarany, w stosunku do jego zarobków jest śmiesznie niska (100 zł), ale biorąc pod uwagę, że zapewne i tak zostanie zapłacona z pieniędzy podatnika może to i lepiej. Najważniejsze jest to, żeby prezydent pamiętał, iż prawo obowiązuje wszystkich. Orzeczenie jest jeszcze nieprawomocne, ale wina prezydenta bezsporna, kara najmniejsza, jaka może być, więc nie sądzę, żeby Krzakowski zechciał się odwoływać do NSA. Choć w sumie skoro cała ta "zabawa" nie jest opłacana z jego prywatnej kieszeni to...

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Izba ustaliła, że odwołanie zostało złożone w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759) zwanej dalej: „Pzp” którego przedmiotem jest: „Wykonanie audytu termicznego dotyczącego obciążalności prądowej linii elektroenergetycznych WN – 110 kV wraz z opracowaniem programu funkcjonalno - użytkowego” (numer P/7/7AU/00070/11).

POSTANOWIENIE KIO 448/12 z dnia 2012-03-14