Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-08-17    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Mocna Straż - znajdź coś dla Siebie!

Logo programu Mocna Straż


z przyjemnością informuję, że *Sieć Obywatelska Watchdog Polska* rusza z szerokim projektem promowania i uczenia strażnictwa:
http://siecobywatelska.pl/1,353,mocna_straz__znajdz_cos_dla_siebie.html


*A oto co planujemy przez najbliższe półtora roku.*

Przede wszystkim będziemy chcieli dowiedzieć się więcej o tym, jak działacie. W najbliższych miesiącach powstaną internetowe publikacje zarówno o działaniach bardzo lokalnych, jak i o tych które skierowane są do władz centralnych. Spojrzymy też jak działają organizacje strażnicze w innych częściach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jaka jest ich skuteczność i jak się komunikują.

Naszym tematem numer jeden będzie* "komunikacja"*. W pewnym sensie nieumiejętność opowiedzenia o tym, co tak naprawdę robimy i o co nam watchdogom chodzi, podkopuje oddziaływanie wielu świetnych inicjatyw. Dlatego sami będziemy pracować nad komunikacją, włączymy ją do oferty, a nawet zaczniemy od wydarzenia skierowanego do ponad trzydziestu organizacji z wieloletnim doświadczeniem, z całego regionu Europy Środkowo Wschodniej - zatytułowane o: *"Podstawowe zasady komunikacji - co działa?"*. Spotkanie zostanie utrwalone i mamy nadzieję, że wypracowany materiał posłuży wszystkim inicjatywom strażniczym w Polsce.

Nie zabraknie działań skierowanych do stowarzyszeń, grup mieszkańców, niezależnych gazet i blogerów zainteresowanych działaniami gminy. Dla tej grupy skierujemy ulepszone wersje naszych monitoringów - *funduszu korkowego i Obywatelskiego Monitoringu Sportu*. Uwaga, rekrutacja do tego ostatniego ruszy już w *19 sierpnia 2013 roku*, a do funduszu korkowego w październiku.

Będziemy też kontynuowali *kurs internetowo - stacjonarny "Na straży"* - skierowany do organizacji, które chciałyby wprowadzić działania strażnicze do swojej oferty lub już je prowadzą, ale czują potrzebę uporządkowania swoich doświadczeń. W tym działaniu od lat współpracujemy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz co roku uaktualniamy treści szkoleniowe o najświeższe doświadczenia strażnicze. Tak będzie i tym razem. Dzięki temu, uczestniczące organizacje mają możliwość zetknąć się z doświadczeniem i umiejętnościami dojrzałej organizacji, jak też tych którzy jeszcze pamiętają swoje pierwsze próby, błędy i sukcesy. W tej edycji - nieco inaczej niż w latach poprzednich - zaproponujemy kilka wybranych przez nas tematów do pilotażowego monitoringu. Rekrutacja już w listopadzie 2013 roku.

Wszelkie informacje na temat projektu zamieszczane będą na stronie:
http://siecobywatelska.pl/

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Fundację im. Stefana Batorego i CEE Trust

Informacja przesłana przez: Sieć obywatelska - Watchdog Polska

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający - Ministerstwo Sprawiedliwości - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego na „Usługę rozwoju i serwisu systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów Ministerstwa Sprawiedliwości (EOD MS) wraz z nabyciem praw autorskich i praw zależnych do systemu EOD MS.” Ogłoszenie o niniejszym zamówieniu zostało opublikowane 23 grudnia 2011 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 247401876-2011-PL.

WYROK KIO 1126/11,KIO 1154/11,KIO 1158/11 z dnia 2012-06-15