Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-08-20    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

W zdrowej gminie zdrowy sport

Logo ze strony organizatora


Czy władze Legnicy dbają o kondycję fizyczną mieszkańców?
nie 83%
tak 17%

Chcesz sprawdzić jak w mieście zarządzanym przez byłego nauczyciela wychowania fizycznego władze wspierają aktywność fizyczną mieszkańców? Stowarzyszenie Sieć obywatelska - Watchdog Polska ma dla Ciebie ciekawą propozycję.


Gminy mają ustawowy obowiązek wspierania aktywności fizycznej mieszkańców. Część na sport wydaje po kilka procent lokalnego budżetu ? buduje baseny, hale sportowe, ścieżki rowerowe, współfinansuje zajęcia dla dzieci i seniorów. W innych wydatki sportowe pochłaniają zaledwie promile publicznych funduszy, a aktywność fizyczna uznawana jest za prywatną sprawę każdego z mieszkańców.

Jednak duże wydatki też wcale nie oznaczają, że władze dbają o kondycję fizyczną obywateli. Bo jaki pożytek z gminnego basenu mają mieszkańcy, gdy ceny wstępu ustalono zaporowe? Bądź gdy większość pieniędzy przeznacza się na profesjonalny i niezwykle kosztowny trening sportowców wyczynowych, a aktywności amatorskiej i masowej w ogóle się nie dostrzega?

Chcesz wiedzieć jak tworzona jest polityka sportowa Twojej gminy i jak możesz na nią wpływać? Dołącz do Obywatelskiego Monitoringu Sportu. Pokażemy Ci, jakie dokumenty przeczytać, o co pytać urzędników, organizacje sportowe i mieszkańców. Jeśli chcesz zmienić coś w sporcie w swojej gminie, Monitoring to dobry punkt wyjścia!

Więcej informacji znajdziesz na stronie:
http://siecobywatelska.pl/1,355,w_zdrowej_gminie_zdrowy_sport.html

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający, PGE Elektrowania Bechatów S.A., w dniu 28 stycznia 2010 r. wszczął postępowanie o udzielenia zamówienia publicznego na zadanie „Dostosowanie składowiska popiołu i żużla Lubień do eksploatacji w X etapie” poprzez zamieszczenie ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej. W tym również dniu przekazał to ogłoszenie Urzędowi Oficjalnych Publikacji Europejskich.

POSTANOWIENIE KIO/UZP 706/10 z dnia 2010-05-06