Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
MUZYKA    dodał: Robert Osowski    2013-08-20    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

MUZOBUS rusza w wakacyjną trasę po Polsce

Muzobus - plakat


Urszula Dudziak, Artur Rojek, Dorota Miśkiewicz, Kasia Stankiewicz oraz Paula i Karol to ambasadorzy wakacyjnego, ogólnopolskiego projektu Muzykoteki Szkolnej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego MUZOBUS, który po raz pierwszy wyruszy w wakacyjną podróż po Polsce i zaprosi do udziału w nowoczesnych warsztatach muzycznych, twórczej pracy z dźwiękiem oraz odkrywania muzyki w nietypowy sposób. Trasę MUZOBUSA zakończy wydanie wyprodukowanej przez EMADE płyty i aplikacja ?Muzyczna mapa Polski?.
 
21 czerwca MUZOBUS wyruszył w muzyczną podróż po Polsce by odwiedzić kilkanaście miast w różnych zakątkach kraju.

Animatorzy, edukatorzy, nauczyciele, bibliotekarze oraz studenci kierunków pedagogicznych zajmujący się edukacją muzyczną będą mogli wziąć udział w nowoczesnych warsztatach przygotowanych przez Muzykotekę Szkolną (www.muzykotekaszkolna.pl) oraz Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), a wszyscy zainteresowani odkrywaniem muzyki, szczególnie dzieci, młodzież i ich opiekunowie będą mogli odbyć inspirującą, filmową podróż w świat sal koncertowych, brzmienia i budowy instrumentów, a także na ulice miasta, by i tam odnaleźć oraz tworzyć muzykę - na szklanych przedmiotach czy kołach od roweru.  
 
Podczas trasy MUZOBUSA będzie można również zdigitalizować prywatne kasety magnetofonowe zawierające własne składanki z ulubionymi utworami czy udawane audycje radiowe. Każdy kto przyniesie swoje nagrania, po chwili otrzyma je na nośniku cyfrowym - płycie CD, a tym samym uchroni je przed zniszczeniem. 

Na wakacyjnej trasie MUZOBUSA znajdą się: Wieluń (21 czerwca), Żyrardów (24 czerwca), Chełm (27 czerwca), Suwałki (1 lipca), Starachowice (9 lipca), Tarnów (10 lipca), Sanok (11 lipca), Czechowice-Dziedzice (17 lipca), Opole (18 lipca), Częstochowa (19 lipca), Malbork (25 lipca), Elbląg (26 lipca), Toruń (2 sierpnia), Szczecin (5 sierpnia), Gorzów Wielkopolski (6 sierpnia) oraz Legnica (23 sierpnia).

W Legnicy warsztaty odbędą się w godzinach 9.00 - 19.00 w Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy (ul. Grunwaldzka 2-20), a dodatkowe atrakcje dla wszystkich mieszkańców w godzinach 12.00 - 18.00 w specjalnym namiocie, który stanie przy Placu Słowiańskim tuż obok Urzędu Miasta.

Wszędzie tam, aktywni i przyszli pedagodzy i animatorzy mogą wziąć udział w nowoczesnych, jednodniowych warsztatach z zakresu tzw. narzędzi TIK, a więc technologii informacyjno-komunikacyjnych do montażu dźwięku, metod aktywizujących w nauczaniu muzyki czy podstaw rytmiki. Zajęcia dostarczą prostych narzędzi, twórczych gier i zabaw, które pozwolą w niestandardowy sposób pracować z uczniami, pokazując, że muzyka wcale nie musi być nudna. 
 
MUZOBUSOWĄ trasę po Polsce zakończy wydanie wyprodukowanej przez EMADE płyty i internetowa aplikacja ?Muzyczna mapa Polski?

Nauczyciele i edukatorzy biorący udział w szkoleniu będą mieli niepowtarzalną okazję stworzenia mini-etiud muzycznych utkanych z dźwięków ich miast zmiksowanych z rozpoznawalnymi melodiami danego regionu. Etiudy zostaną wydane na płycie CD wyprodukowanej przez Piotra Waglewskiego (EMADE). Nagrania zostaną również naniesione na aplikację internetową ?Muzyczna Mapa Polski? dostępną w portalu Muzykoteka Szkolna (www.muzykotekaszkolna.pl). Która etiuda wzbudzi największe zainteresowanie?  
 
Inspiracją do opracowania warsztatów MUZOBUSA był cykl filmów dokumentalnych w reż. Piotra Stasika, przygotowany dla Muzykoteki Szkolnej z udziałem dzieci i młodzieży. Filmy będzie można obejrzeć podczas plenerowych pokazów w miastach, które odwiedzi MUZOBUS. Pokazują one jak w przyjemny i często odmienny od tradycyjnych lekcji sposób można odkrywać intrygujący świat muzyki, szczególnie tam, gdzie pozornie znaleźć jej nie można. Przed bohaterami dokumentów stawiane są dość nietypowe zadania: z cyfrowymi dyktafonami wyruszają na ulice miast w poszukiwaniu dźwięków, grają na moście, komórkami filmują próbę orkiestry, odwiedzają studia nagraniowe, wypatrują osób, które śpią w filharmonii, poszukują sponsorów dla młodych kompozytorów... Najmłodsi będą mogli oglądać również animacje ze Studia Miniatur Filmowych.

Ambasadorami projektu MUZOBUS są: Urszula Dudziak, Artur Rojek, Paula i Karol, Dorota Miśkiewicz i Kasia Stankiewicz.
Zobacz filmy, w których opowiadają, czym jest dla nich muzyka i zachęcają do udziału w akcji. 

Nauczyciele, edukatorzy, animatorzy i bibliotekarze, którzy chcą wziąć udział w warsztatach w swoim mieście lub okolicy powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Muzykoteki Szkolnej w zakładce MUZOBUS. Udział w warsztatach jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisz się.

By zasiąść w wygodnym, filmowym namiocie Muzykoteki Szkolnej lub zdigitalizować swoje kasety VHS wystarczy odnaleźć MUZOBUS w centralnym punkcie swojego miasta.   
 
Dołącz do projektu! Czy MUZOBUS przyjedzie do Twojego miasta? Już niebawem ujawnimy nowe przystanki w muzycznej podróży po Polsce! 

Organizatorzy: Narodowy Instytut Audiowizualny, Muzykoteka Szkolna oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz patronatem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
 
Partnerami akcji MUZOBUS są: Program 1 Polskiego Radia, Young Digital Planet, IBM oraz Studio Miniatur Filmowych.

Lokalnymi partnerami MUZOBUSA są instytucje samorządowe oraz instytucje kultury: Wieluński Dom Kultury, Gmina Żyrardów, Miasto Chełm, Miasto Suwałki, Starachowickie Centrum Kultury, Pałac Młodzieży w Tarnowie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Grzegorza z Sanoka, BWA Galeria Sanocka, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Centrum Promocji Zdrowia Sanvit, Gmina Czechowice-Dziedzice, Polskie Radio Opole, Urząd Miasta Częstochowa, Miasto Malbork, Miasto Elbląg, Miasto Toruń, Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonia Gorzowska - Centrum Edukacji Artystycznej, Gmina Legnica.  

Więcej na www.muzykotekaszkolna.pl w zakładce MUZOBUS


Zdjęcia i tekst przesłane przez:
Narodowy Instytut Audiowizualny
www.nina.gov.pl

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający – Gmina Ożarów Mazowiecki - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), dalej jako: „ustawa” lub „Pzp” postępowanie o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki i ich zagospodarowanie.

WYROK KIO 2941/12 z dnia 2013-01-16