Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 
WIADOMOśCI    dodał: Robert Osowski    2013-08-25    Legnica (dolnośląskie)    Tekst: A A A < >
 

Odwołamy Krzakowskiego?

Prezydent na otwarciu Filipka


Czy weźmiesz udział w referendum w sprawie odwołania prezydenta Legnicy?
tak 66%
nie 34%

W Polsce mamy prawdziwy boom referendalny. Ludzie, którym ostatnia "reforma" śmieciowa dała mocno popalić, organizują się i odwołują ze stanowisk kolejnych prezydentów, burmistrzów, wójtów.

Jeszcze w tym roku odbędzie się co najmniej 10 referendów w sprawie odwołania władz lokalnych. Dzisiaj (25 sierpnia) odbywa się referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy Nidzica, a 8 września odbędzie się referendum gminne w sprawie odwołania rady miejskiej i burmistrza w Nowym Stawie.

Oczywiście najważniejsze referendum odbędzie się 13 października w Warszawie. W sprawie odwołania, a właściwie obrony przed odwołaniem Hanny Gronkiewicz - Waltz zabrali głos m.in.: Prezydent RP, Premier oraz Prymas Polski. Wszyscy trzej w mniej lub bardziej otwarcie nawoływali do bojkotu referendum.

Żeby referendum było wiążące musi w nim wziąć udział co najmniej 30 procent uprawnionych do głosowania. Najwyższe czynniki w Państwie związane z HGW liczą właśnie na to, że choć mieszkańcy Warszawy nie chcą Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta, to ich głos nie zostanie wzięty pod uwagę ze względu na niską frekwencję.

W sumie to dziękuję panu Prezydentowi oraz Premierowi, ponieważ pomogli mi podjąć decyzję - skoro oni mogą wypiąć się na wybory teraz, to ja jako szary obywatel uczynię dokładnie to samo na kolejnych wyborach bez żadnych wyrzutów sumienia, że postępuję niesłusznie.

Dla tych, którzy chcieliby odwołać naszych włodarzy mam poradnik przygotowany przez dr Dawida Sześciłę, eksperta programu Masz Głos, Masz Wybór Fundacji im. Stefana Batorego, *SŁOWNICZEK REFERENDALNY*, który w prosty sposób mówi co to jest i na czym polega referendum. Jest to materiał uniwersalny, który może być przydatny w związku z wydarzenia nie tylko w Warszawie, ale w każdej gminie w Polsce.

 

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany i posiadać profil Obywatela.
Komentarze można wysyłać z serwisu LiveCity.pl

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający Związek Międzygminny „Czysty Region” z siedzibą w Kędzierzynie – Koźle prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu Związku Międzygminnego „Czysty Region” w obrębie sektora 5 – Kolonowskie opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2014/S 057-095233.

POSTANOWIENIE KIO 1004/14 z dnia 2014-06-03