Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Obecnie wyświetlane są wpisy z terenu Legnicy. Więcej wpisów z naszego regionu oraz całej Polski jest dostępna na stronie LiveCity.pl

1

2 >> 3

Ruszyła rekrutacja do monitoringu funduszu korkowego!

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-10-09   /   dodał: admin

Dołącz do Obywatelskiego monitoringu funduszu korkowego i sprawdź, czy Twoja gmina właściwie gospodaruje pieniędzmi przeznaczonymi na rozwiązywanie problemów alkoholowych. Fundusz korkowy to wyodrębnione w gminnym budżecie środki, pozyskiwane od przedsiębiorców sprzedający...»

Marek Jakubek: Okruchy rozplatanej tęczy w legnickiej Galerii Sztuki

KULTURA   /  Legnica   /   2013-08-25   /   dodał: admin

Wystawa obejmuje ponad 20 wielkoformatowych prac powstałych w latach 2011-13. Tytuł ekspozycji zaczerpnięty został z książki Rozplatanie Tęczy Richarda Dawkinsa, będącej polemiką z poglądami romantycznego poety J. Keatsa, który z żalem zarzucał I. Newtonowi, że ten wyjaśn...»

List otwarty do pana Tadeusza Krzakowskiego, Prezydenta Miasta Legnicy

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-08-21   /   dodał: admin

Szanowny Panie Prezydencie, W związku z ukształtowaniem nowej linii orzeczniczej dotyczącej definicji legalnej terminu ?pomnik? zwracamy się z uprzejmą prośbą o przeanalizowanie, czy istnieje możliwość rozbiórki pomnika Przyjaźni Polsko ? Radzieckiej, zbudowanego w 1951 r., ...»

Koncert zespołu Bethel

MUZYKA   /  Legnickie Pole   /   2013-08-21   /   dodał: admin

Koncert zespołu Bethel odbędzie się w Legnickim polu 24.08 o godzinie 20 w ramach Spotkania Młodych. Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu ...»

MUZOBUS rusza w wakacyjną trasę po Polsce

MUZYKA   /  Legnica   /   2013-08-20   /   dodał: admin

Urszula Dudziak, Artur Rojek, Dorota Miśkiewicz, Kasia Stankiewicz oraz Paula i Karol to ambasadorzy wakacyjnego, ogólnopolskiego projektu Muzykoteki Szkolnej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego MUZOBUS, który po raz pierwszy wyruszy w wakacyjną podróż po Polsce i zaprosi do udzia...»

CeZik & KlejNuty ? nowe klipy i jesienna trasa koncertowa!

MUZYKA   /  Legnica   /   2013-08-20   /   dodał: admin

Po udanej, debiutanckiej wyprawie solowej w roku 2012, CeZik i jego KlejNuty wracają na trasę! Kameralny Akt Solowy to zmaterializowana wersja CeZika, wypełniona muzyką i obrazem. Usłyszeć można wszystkie dotychczasowe produkcje, w specjalnie na tę okazję zaaranżowanych wersjach....»

Mocna Straż - znajdź coś dla Siebie!

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-08-17   /   dodał: admin

z przyjemnością informuję, że *Sieć Obywatelska Watchdog Polska* rusza z szerokim projektem promowania i uczenia strażnictwa: [url=http://siecobywatelska.pl/1,353,mocna_straz__znajdz_cos_dla_siebie.html]http://siecobywatelska.pl/1,353,mocna_straz__znajdz_cos_dla_siebie.html[/url] ...»

BUDUJCIE SAMORÓBKI !

ROZRYWKA   /  Legnica   /   2012-06-20   /   dodał: admin

W niedzielę 24 czerwca br. odbędzie się kolejny Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Tematem wiodącym w pomysłach na budowę samoróbek i ubiory załóg, w tym roku jest "ŚWIAT BAJEK". Jeżeli myś...»

Porozmawiajmy o legnickim Parku!

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-06-20   /   dodał: admin

Legnicki park miejski był w przeszłości wizytówką "miasta parków i ogrodów". Pełnił też ważne funkcje kulturalne i rekreacyjne dla legniczan. Przed wojną stanowił miejsce prestiżowych wystaw ogrodniczych, oferował gastronomiczne i rozrywkowe usługi dla mieszkańc...»

Legnica. Częściej po dziurach, niż po drodze

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-05-26   /   dodał: admin

ZAPROSZENIE DO PUBLICZNEJ DEBATY Fundacja Jacka Głomba "Naprawiacze Świata" zaprasza na cykl publicznych debat "Rozmowy o Legnicy i Dolnym Śląsku". Rozpoczynamy debatą o legnickich drogach. Legnica to miasto fatalnych dróg. Zarówno tych głównych, takich ...»

Skandal na legnickim Satyrykonie

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-03-01   /   dodał: admin

Poniżej zamieszczam oświadczenie dotyczące zmiany werdyktu Jury Międzynarodowej Wystawy Satyrykon Legnica 2012, komentarz Dyrektora Legnickiego Centrum Kultury - Pana Grzegorza Szczepaniaka oraz zmieniony Protokół Międzynarodowej Wystawy SATYRYKON 2012 (35 edycja) Komunikat o z...»

Werdykt Rady Artystycznej Legnica Cantat

MUZYKA   /  Legnica   /   2012-02-29   /   dodał: admin

26 lutego odbyło się spotkanie Rady Artystycznej Ogólnopolskiego Turniuju Chórów LEGNICA CANTAT w składzie: Przewodniczący: prof. Krzysztof Szydzisz (Akademia Muzyczna w Poznaniu) Członkowie: prof. Benedykt Błoński (Uniwersytet Warmińsko - Mazurski) prof. Dariusz Dycz...»

Mistrzostwa Legnicy w Tenisie Stołowym rozegrane

SPORT   /  Legnica   /   2012-02-25   /   dodał: admin

W sobotę, 25.02, o godz. 10.00, w hali przy ul Głogowskiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Mistrzostwa Legnicy w Tenisie Stołowym. Ponad 80 osób ze Złotoryi, Jawora, Jaśkowic, Grodźca i Legnicy zgłosiło swój udział w Mistrzostwach. Rozgrywki prowadzone były systeme...»

Rozstrzygnięcie Międzynarodowej Wystawy SATYRYKON 2012 (35 edycja)

KULTURA   /  Legnica   /   2012-02-25   /   dodał: admin

Jury Międzynarodowej Wystawy SATYRYKON zakończyło swoje obrady. Znamy laureata Grand Prix, nazwiska artystów nagrodzonych i wyróżnionych. Jury w składzie: przewodniczący: JANUSZ KAPUSTA członkowie RASTKO ĆIRIĆ MICHEL GRANGER AD...»

Galeria Sztuki w Monachium

KULTURA   /  Legnica   /   2012-02-13   /   dodał: admin

W dniach 10-13 lutego br. w Monachium odbywają się Międzynarodowe Targi Biżuterii i Zegarków IHNORGENTA. Już po raz 39 w europejskiej stolicy biżuterii spotykają się producenci, artyści, dostawcy, twórcy technologii i inni przedstawiciele branży - łącznie ponad 1100 wystawcó...»

Nabór na Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Legnicy

DZIECKO   /  Legnica   /   2012-02-09   /   dodał: admin

Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Legnicy rozpoczyna nabór najmłodszych studentów na czwarty semestr nauki ! O tym, że zajęcia na legnickim Uniwersytecie Dziecięcym Unikids cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i rodziców mogliśmy się przekonać wielokrotnie. To ...»

Koncert charytatywny

DZIECKO   /  Legnica   /   2011-11-18   /   dodał: admin

26.11.2011r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy (ul. Klonowa 2), o godz. 19.00, odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą datki dla ciężko chorego Oliwierka: [url=http://oliwier-przybek.blogspot.com/]oliwier-przybek.blogspot.com[/url] Na ...»

Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych

KULTURA   /  Legnica   /   2011-10-23   /   dodał: admin

Od 1990 roku Galeria Sztuki w Legnicy (BWA) jest organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE. W latach 90-tych było to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń artystycznych dla młodych twórców. Warto podkreślić, że PROMOCJE były i pozostają w P...»

XXIV Bieg Lwa Legnickiego

SPORT   /  Legnica   /   2011-10-03   /   dodał: admin

W XXIV Biegu Lwa Legnickiego zorganizowanym w dn. 1 października przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, w Parku Miejskim, wzięło udział 430 osób, w biegu głównym 103 biegaczy z całej Polski (Wrocław, Góra Kalwaria, Kudowa Zdrój, Świdnica, Lubin, Węgliniec, Szprotawa, Ła...»

Czemu kandydują do Parlamentu?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-09-29   /   dodał: admin

Chęć zmiany obecnej sytuacji w kraju, zmęczenie rządami PO i PiS, poprawa sytuacji kobiet, wiara we własne kompetencje lub potrzeba rozwoju regionu to motywy, którymi kierują się osoby kandydujące do Parlamentu. Serwis MamPrawoWiedziec.pl ustala i upublicznia poglądy kandydat...»

Rekordowy rajd na jeziora

SPORT   /  Legnica   /   2011-09-26   /   dodał: admin

Rajd rowerowy do trzech jezior zgromadził na starcie 210 cyklistów, którzy w niedzielę 25 września wyruszyli spod legnickiego OSiR-u obejrzeć z siodełka uroki Pojezierza Legnickiego. Każdy z rajdowiczów otrzymał okolicznościową czapeczkę i barwny peleton pokonywał kolejne...»

Henryk Jan Baca powraca

KULTURA   /  Legnica   /   2011-09-23   /   dodał: admin

Ostatnia wystawa indywidualna legnickiego artysty miała miejsce jesienią 2004 r. w Galerii Sztuki. Po siedmiu latach znów obejrzymy jego prace, wszystkie powstałe po tamtym czasie. Ekspozycja "Malarstwo 2005-2011" czynna będzie w Galerii Ring od środy, 28 września. T...»

Są radnymi, chcą do Parlamentu!

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-09-19   /   dodał: admin

Zgodnie z polskim prawem nie można pełnić jednocześnie funkcji parlamentarzysty i radnego rady lub sejmiku, funkcji wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. A jednak 1172 * osoby zasiadające w samorządach kandydują do Parlamentu RP. W wyborach parlamentarnych około 15% kandyda...»

Totem i dmuchane kury czyli kobiety opanowały galerie

KULTURA   /  Legnica   /   2011-09-19   /   dodał: admin

W mieście wciąż dostępne są do oglądania dwie współczesne wystawy Galerii Sztuki. Na placu Katedralnym prezentowana jest "Rzeczywistość magiczna" warszawianki Julii Curyło, w Galerii Ring z kolei trwa ekspozycja tkanin artystycznych Marty Grzesik. Tak się składa,...»

Tydzień Mobilności a prawa pasażera

BIZNES   /  Legnica   /   2011-09-16   /   dodał: admin

Co roku na zakończenie lata Komisja Europejska organizuje kampanię, która ma przekonać Europejczyków do "zielonych" form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego. Wszystko z myślą o środowisku. Od 16 do 22 września odbędzie się też wiele imprez związanych z id...»

Niezły teatr na festiwalu w Legnicy

KULTURA   /  Legnica   /   2011-09-16   /   dodał: admin

Już za 6 dni rozpocznie się w Legnicy Festiwal Teatru Nie-Złego - święto oryginalnego i ambitnego teatru. Pomiędzy 22. a 25. września zostanie pokazanych 7 niebanalnych przedstawień, które udowodnią, że teatr, dzięki swojej różnorodności, jest otwarty na dialog z każdym wid...»

Pierwszy Ogólnopolski Test Wiedzy o Inwestowaniu

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-09-16   /   dodał: admin

Czy korzystniej jest otrzymać tysiąc złotych dzisiaj, czy tysiąc dwieście za rok? Czy NewConnect to nazwa firmy telekomunikacyjnej, a WIG20 to nowa gra komputerowa? Czy Polacy rozumieją zasady i mechanizmy rządzące gospodarką i jak zachowują się w obliczu ryzyka? Odpowiedzi...»

Bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i dla seniorów

KULTURA   /  Legnica   /   2011-09-16   /   dodał: admin

Są jeszcze miejsca na bezpłatnych warsztatach teatralno-plastycznych dla dzieci "Zrób swój własny teatr" i zajęciach ruchowych dla seniorów "Poszukiwanie formy", które będą się odbywały w trakcie Festiwalu Teatru Nie-Złego w Legnicy pomiędzy 22. a 25. wrze...»

Podsumowanie Festynu rodzinnego - Spotkajmy się na Tarninowie

ROZRYWKA   /  Legnica   /   2011-05-23   /   dodał: admin

Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Festyn rodzinny pn. "Spotkajmy się na Tarninowie". Festyn odbył się na boisku przy ul. Oświęcimskiej 22.05.2011r. Imprezę rozpoczął pan Tadeusz Krzakowski, prezydent miasta Legnica. Program artystyczny rozpoczął się o godz....»

SREBRNE nagrody rozdane

KULTURA   /  Legnica   /   2011-05-22   /   dodał: admin

Na tegoroczny konkurs zadesłano 453 prace 253 artystów z 33 krajów. Międzynarodowe jury w składzie: Jivan Astfalck (Wielka Brytania), Herman Hermsen (Holandia/Niemcy), Karol Weisslechner (Słowacja), Sławomir Fijałkowski i Andrzej Boss (Polska) do wystawy zakwalifikowało 44 artyst...»

Pierwsza Komunia w teatrze

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-05-10   /   dodał: admin

W piątek i sobotę (13 i 14 maja) o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Modrzejewskiej zagramy spektakl Pawła Kamzy "PIERWSZA KOMUNIA". ".wielkimi nieobecnymi w spektaklu są dzieci, które tylko pozornie są bohaterami każdej Pierwszej Komunii Świętej. Tak naprawdę...»

Ruszył Legnicki Festiwal SREBRO

KULTURA   /  Legnica   /   2011-05-10   /   dodał: admin

Wielkimi krokami zbliża się kulminacja Legnickiego Festiwalu SREBRO 2011, który rozpoczął się w poniedziałek. W weekend 20-21 maja w legnickim rynku odbędzie się inauguracja 17 wystaw przygotowanych na 32 edycję imprezy, czyli kilkanaście wernisaży w róznych miejscach (Galerie...»

Majówka rowerowa Śladami Smaków Czyngis Chana - 8.05.2011r.

SPORT   /  Legnica   /   2011-05-10   /   dodał: admin

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował w dniu 8.05.2011r. Majówkę Rowerową Śladami Śmaków Czyngis Chana. Ponad 170 rowerzystów (dzieci, młodzież oraz dorośli) wyruszyło o godz. 11.00 w czteroetapową wyprawę rowerową z Legnicy do Legnickiego Pola. Uczestnicy r...»

Festiwal Teatru Nie-Złego

KULTURA   /  Legnica   /   2011-05-10   /   dodał: admin

Idea festiwalu Organizatorami festiwalu są Fundacja Teatr Nie-Taki i Teatr Modrzejewskiej w Legnicy. Festiwal odbędzie się w dniach 22-25 września 2011 roku w Legnicy i wypełni lukę po zawieszonym przez Teatr Modrzejewskiej Międzynarodowym Festiwalu "Miasto".   Miejsce...»

Klub Miłośników Filmu - MAJ 2011

KULTURA   /  Legnica   /   2011-05-03   /   dodał: admin

Miejsce projekcji: kino "Piast" godzina projekcji: godz. 18 wstęp: składka członkowska KMF (12 zł) - opłata oraz zapisy przed każdą projekcją 2.05 BARDZO DŁUGIE ZARĘCZYNY Reż. Jean-Pierre Jeunet. Wyst.: Audrey Tautou, Gaspard Ulliel, Dominique Pinon, Jodie Fos...»

Kultura literacka dawnej Legnicy

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-04-07   /   dodał: admin

Wydział Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy 12 kwietnia 2011 r. w sali konferencyjnej E1 organizuje sympozjum naukowe pn. "Kultura literacka dawnej Legnicy". Obrady odbywać się będą pod honorowym patronatem JM Rektora PWSZ im. Witelona...»

Nagość inaczej

KULTURA   /  Legnica   /   2011-04-01   /   dodał: admin

Galeria Sztuki przygotowuje nową wystawę, która prezentowana będzie w Galerii Ring. Tym razem - po fotograficzno-malarskich eksperymentach Bartka Otockiego - obejrzymy prace jednego z najbardziej znanych i charakterystycznych fotografików w kraju. Znakiem rozpoznawczym aktów Wantucha...»

Kwiecień w Teatrze Modrzejewskiej

KULTURA   /  Legnica   /   2011-03-30   /   dodał: admin

FANTAZY/NIEPOPRAWNI 01.04. pt. 11.00 02.04. sb. 19.00 03.04. nd. 19.00 06.04. śr. 11.00 Juliusz Słowacki jako kąśliwy obserwator niezmiennych od stuleci polskich obyczajów. Ironia i tragizm, groteska i patos. Nowa inscenizacja jednej z najoryginalniejszy...»

Konferencja z okazji 770. rocznicy Bitwy pod Legnicą w PWSZ im. Witelona w Legnicy

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-03-30   /   dodał: admin

5 kwietnia bieżącego roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy organizuje ogólnopolską konferencję naukową dotyczącą 770. rocznicy Bitwy na Dobrym Polu - pod Legnicą, nazywanej także pierwszą bitwą zjednoczonej Europy w obronie chrześcijaństwa. Przypada...»

Parkowy Marsz z Kijami - Nordic Walking - 26.03.2011r.

SPORT   /  Legnica   /   2011-03-26   /   dodał: admin

W dniu 26.03 (sobota) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował Parkowy Marsz z Kijami Nordic Walking. Grupa ok. 40 amatorów tej dyscypliny z Legnicy, Złotoryi oraz Lubina stawiła się w Parku Miejskim o godzinie 11.00. Marsz poprzedziła rozgrzewka oraz nauka techniki. ...»

Parkowy marsz z kijkami

SPORT   /  Legnica   /   2011-03-22   /   dodał: admin

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza miłośników aktywnego wypoczynku na Parkowy Marsz z Kijami Nordic Walking. Impreza odbędzie się 26 marca br (sobota) w Parku Miejskim. Początek o godz. 11.00, al. Orła Białego (przy skate parku). Imprezę rozpocznie krótka rozgrzewk...»

Weekend w teatrze

KULTURA   /  Legnica   /   2011-03-22   /   dodał: admin

Zapraszamy w piątek 25 marca o godz. 19.00 do teatralnej Caffe Modjeska na kabaret oparty na piosenkach i skeczach Jonasza Kofty "Śpiewać każdy może". Zwariowany aranżacyjnie i wykonawczo, mieszający style i konwencje kabaretowy kogel mogel, a całość w oparach absur...»

Wernisaż w Galerii Sztuki

KULTURA   /  Legnica   /   2011-03-22   /   dodał: admin

Już pojutrze w legnickiej Galerii Sztuki podwójny finisaż! Zapraszamy na otwarcie dwóch wystaw: biżuterii Angeliki Chwyć oraz Silvermeeting Legnica - przekrojowej prezentacji prac, które pokazywane były podczas Legnickich Festiwali SREBRO. Podczas finisażu odbędzie się mini...»

Siatkówka z faworkami

SPORT   /  Legnica   /   2011-03-13   /   dodał: admin

SIATKÓWKA Z FAWORKAMI - turniej siatkówki 12 marca br. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprosił miłośników siatkówki na turniej pn. SIATKÓWKA Z FAWORKAMI. O godz. 10 na hali sportowej przy ul. Lotniczej pod siatką stanęło 25 drużyn m.in. z Chojnowa, Jawora, Grzymalina ...»

Pozyskiwanie kapitału na biznes

BIZNES   /  Legnica   /   2011-03-10   /   dodał: admin

Grupa Trinity w ramach projektu Trinity Capital Business Network serdecznie zaprasza na interaktywne warsztaty, które odbędą się w dniach 28-29 marca 2011 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Spotkanie skierowane jest do młodych ludzi, którzy chcą ...»

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:51
15:47
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający: Gmina Wilkołaz, Wilkołaz Pierwszy nr 9, 23 - 212 Wilkołaz wszczął postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego dla zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej z przyłączami obejmująca miejscowości: część Ostrów Kolonia, część Zalesie, część Rudnik Kolonia, część Rudnik Szlachecki w obrębach ewidencyjnych: część Ostrów, część Zalesie, część Rudnik Szlachecki Kolonia, część Rudnik Szlachecki i część Wilkołaz Trzeci gm. Wilkołaz”.

WYROK KIO 3024/13 z dnia 2014-01-20