Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Obecnie wyświetlane są wpisy z terenu Legnicy. Więcej wpisów z naszego regionu oraz całej Polski jest dostępna na stronie LiveCity.pl

1

2 >> 5

Fotoalbum Legnicy

FOTO   /  Legnica   /   2014-07-14   /   dodał: admin

Przyłącz się i pomóż stworzyć cyfrowy album Legnicy. Mile widziane będą zwłaszcza zdjęcia zrobione w czasach kiedy jeszcze nie było telefonów komórkowych z wbudowanym aparatem fotograficznym. Pokażmy następnym pokoleniom jak wyglądała Legnica, której już nie ma. Wyst...»

Legnicki stadion

FOTO   /  Legnica   /   2014-07-14   /   dodał: admin

Przebudowa położonego w Parku Miejskim stadionu pochłonęła kilkadziesiąt milionów złotych. To największa inwestycja w zarządzanym przez byłego nauczyciela wychowania fizycznego mieście. Pierwotnie zakładano, że projekt zamknie się kwotą kilkunastu milionów złotych. Ostate...»

Zamek Piastowski

FOTO   /  Legnica   /   2014-07-14   /   dodał: admin

Ceglano-kamienny zamek w stylu romańskim został zbudowany na przełomie XII i XIII w. na miejscu starego grodu przez księcia Henryka I Brodatego. Jest to najbardziej znany i jak wiele innych zaniedbany legnicki zabytek. Zamek nie ucierpiał w wyniku działań wojennych, ale został ...»

Legnicka Wenecja

FOTO   /  Legnica   /   2014-07-14   /   dodał: admin

Oczko wodne nieco szumnie nazwane "Wenecją" znajduje się na obrzeżach Parku Miejskiego. To jedno z bardziej charakterystycznych miejsc w Legnicy. Położone blisko centrum miasta, przy ruchliwej jezdni, a mimo to jest miejscem gdzie legniczanie na chwile zwalniają swój rytm ...»

Były Zakłady Mięsne, a będzie...

FOTO   /  Legnica   /   2014-07-14   /   dodał: admin

Dawno, dawno temu... Zakłady Mięsne przy ulicy Ścinawskiej, tak jak większość zakładów, które funkcjonowały w tym mieście od dziesięcioleci przestały istnieć. Dosłownie. Jeszcze niedawno można było podziwiać malownicze ruiny, teraz jest tam dużo wolnej przestrzeni. ...»

Legnickie dworce

FOTO   /  Legnica   /   2014-07-14   /   dodał: admin

Dworzec PKP Legnica Północna, z której po 48 latach wyjechał ostatni rosyjski żołnierz, dworzec PKS przerobiony na Biedronkę......»

Tak skonał legnicki park

FOTO   /  Legnica   /   2014-07-13   /   dodał: admin

Pięć lat minęło od pamiętnej wichury, która prawie całkowicie zniszczyła Park Miejski. Jednak za ogrom zniszczeń w parku odpowiadają głównie władze miasta, które przez lata zaniedbywały tę część miasta. Śmiesznie niskie nakłady finansowe nie gwarantowały ani należyte...»

Tak konał legnicki park

FOTO   /  Legnica   /   2014-07-10   /   dodał: admin

23.07.2009 r. Park Miejski w Legnicy został nieomal całkowicie zniszczony przez huragan, który przeszedł nad miastem. Tak się złożyło, że największych zniszczeń wiatr dokonał akurat w Paku. Drzewa w innych częściach miasta ucierpiały znacznie mniej. Podobnie rzecz się miał...»

W Intechu można kupić prawdziwe żarówki

BIZNES   /  Legnica   /   2013-11-09   /   dodał: admin

Wprawdzie na opakowaniu przeczytamy, że można ich używać tylko na dworze, ale tekst zapewne powstał, żeby zadowolić euroidiotów, którzy wmawiają nam, że ślimak to ryba, a marchewka to owoc. Nieroby biorąc kilkanaście tysięcy euro miesięcznie za rozwiązywanie m. in. taki...»

Po sześciu latach wojewoda odpowiedział na pismo Krzakowskiego [aktualizacja 29-11-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-10-30   /   dodał: admin

Sprawa dotyczy wywłaszczenie właścicieli budynku przy ul. Powstańców Śląskich 13 i ciągnie się już od kilkunastu lat. Przypomnę, że budynek ten został sprzedany przez gminę Legnica 22 stycznia 1993 r. osobom prywatnym, które w zamian za obniżenie o połowę ceny sprzeda...»

Nie będzie wyników głosowań radnych na stronach BIP

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-10-10   /   dodał: admin

Otrzymałem odpowiedź na moje wnioski, które wysłałem do Urzędu Miasta 20. sierpnia. Tak jak przypuszczałem, w obu przypadkach prezydent ustosunkował się do nich negatywnie, co wskazuje jaki jest naprawdę stosunek Krzakowskiego do realizacji projektu "Otwarty urząd". ...»

263 złote za 10 minut pracy. Gdzie? W Urzędzie Miasta

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-09-28   /   dodał: admin

Od grudnia zeszłego roku próbuję w legnickim Ratuszu dowiedzieć się, na jakiej podstawie obliczono nowe stawki za wywóz śmieci, które to stawki za tą samą usługę, wykonywaną przez tą samą firmę wzrosły o niemal 100 procent. Urząd Miasta w Legnicy realizujący ponoć progr...»

E-commerce w Legnicy

BIZNES   /  Legnica   /   2013-08-26   /   dodał: admin

W ciągu ostatniej dekady z Legnicy wyjechały tysiące legniczan. Wielu, chcąc związać koniec z końcem (oprócz [url=http://livecity.pl/news-285]radnego Sikorskiego[/url]), dojeżdża do pracy w Lubinie, Polkowicach czy Wrocławiu. Osoby zatrudnione w naszym mieście często pracują ...»

Odwołamy Krzakowskiego?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-08-25   /   dodał: admin

W Polsce mamy prawdziwy boom referendalny. Ludzie, którym ostatnia "reforma" śmieciowa dała mocno popalić, organizują się i odwołują ze stanowisk kolejnych prezydentów, burmistrzów, wójtów. Jeszcze w tym roku odbędzie się co najmniej 10 referendów w sprawie odw...»

Otworzyć urząd

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-08-20   /   dodał: admin

Zaniosłem dzisiaj do Urzędu Miasta dwa wnioski z art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego. Wnioski w oparciu o ten artykuł może składać każdy obywatel w każdej sprawie dotyczącej zagadnień życia zbiorowego. Moje dotyczyły zagadnień związanych z przejrzystością dzia...»

W zdrowej gminie zdrowy sport

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-08-20   /   dodał: admin

Chcesz sprawdzić jak w mieście zarządzanym przez byłego nauczyciela wychowania fizycznego władze wspierają aktywność fizyczną mieszkańców? Stowarzyszenie Sieć obywatelska - Watchdog Polska ma dla Ciebie ciekawą propozycję. Gminy mają ustawowy obowiązek wspierania aktyw...»

Po wyroku sądu pismo ZGM udostępnione - czyli jak to robi konserwator zabytków

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-08-09   /   dodał: admin

Niedawno opisywałem sposób udostępniania informacji publicznej przez [url=http://livecity.pl/news-303]legnicką policję[/url], a teraz przyszedł czas na konserwatora zabytków. Przytoczony przykład pokazuje, jak dużo jeszcze jest do zrobienia w sprawie uświadamiania urzędnikom obo...»

Prezydencie, co z tym "przejrzystym urzędem"?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-07-31   /   dodał: admin

W 2004 roku Tadeusz Krzakowski zgłosił kierowany przez siebie urząd do ogólnopolskiego programu społecznego "Przejrzysta Polska - przejrzysty urząd". Wniosek o przystąpienie do akcji prezydent uzasadnił stwierdzeniem, że "zaufanie obywateli i inwestorów w dużym st...»

Raz pędzlem, raz młotem... Ciekawe orzeczenie sądu w sprawie tzw. pomników "przyjaźni"

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-07-24   /   dodał: admin

11 lutego 1951 roku na placu obok Ratusza został odsłonięty "Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej". Pomnik, którego wykonawcą był Józef Gazy, został odlany ze złomu pochodzącego ze stojącego wcześniej w tym miejscu pomnika Fryderyka II. Na placu wokół pomnika przez...»

Grzywna dla prezydenta Legnicy

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-07-19   /   dodał: admin

Wojewódzki Sąd Administracyjny wymierzył Tadeuszowi Krzakowskiemu grzywnę w wysokości 100 zł. Chodziło o to, że prezydent nie przekazał w terminie określonym Ustawą o dostępie do informacji publicznej skargi na bezczynność, jakiej w moim przekonaniu dopuścił się, nie udost...»

16 lat minęło...

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-07-14   /   dodał: admin

Szesnaście lat temu zaczęła się historia tego serwisu. W lipcu 1997 roku zamieściłem na serwerze Polboxu pierwsze strony Legnickiego Serwisu Informacyjnego. Był to pierwszy portal internetowy o naszym mieście, a ideą jego stworzenia była pomoc w budowie społeczeństwa obywatelsk...»

Jak Policja robi to w Legnicy

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-07-08   /   dodał: admin

Dostęp do informacji publicznej to papierek lakmusowy poziomu demokratyzacji życia publicznego w Polsce. Zobaczmy, na jaki kolor zabarwi się, jeśli przyłożymy go do legnickiej policji. 27 kwietnia wysłałem do podinspektora Sławomira Masojcia, oficera prasowego legnickiej policj...»

Chcesz wydzierżawić śmietnik od LPGK? Dobrze się zastanów!

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-07-06   /   dodał: admin

Rewolucja śmieciowa, która zaczęła się 1 lipca, spowodowała, że w Legnicy, choć wydawało się to niemożliwe, jest jeszcze większy syf niż do tej pory. Bałagan organizacyjny, brak pojemników na odpady, konieczność osobistej wizyty w Legnickim Przedsiębiorstwie Gospodarki Ko...»

Kurowski, WHY?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-07-01   /   dodał: admin

Rewolucja śmieciowa stała się faktem. Z punktu widzenia większości mieszkańców od dziś za taką samą usługę, w tej samej firmie zapłacimy dwa razy więcej niż do tej pory. Na czym polega rewolucyjność tego rozwiązania? Ponoć ma być czyściej, bo teraz odpowiedzialność z...»

Tym razem jeszcze się udało

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-06-30   /   dodał: admin

Zaleje, czy nie? To pytanie zadają sobie legniczanie przynajmniej raz w roku. Od 1977 roku los jakoś oszczędzał nasze miasto, ale dobra passa może skończyć się w każdej chwili. W rok po powodzi z 1977 roku oddano do użytku zbiornik na Słupie. Gdyby inwestycję zrealizowano wcze...»

Dlaczego urzędnicy (współ)tworzą prywatne portale? [aktualizacja 07-07-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-06-27   /   dodał: admin

Od dłuższego czasu zastanawiam się, dlaczego urzędnicy marnotrawią swoje siły i środki tworząc [url=http://www.livecity.pl/news-168]kilka różnych portali,[/url] zamiast skupić się na zapełnianiu treścią Biuletynu Informacji Publicznej. Nowych serwisów (i zatrudnionych przy ...»

List otwarty do Prezydenta Miasta Legnicy [aktualizacja 04-07-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-06-24   /   dodał: admin

Legnica, dn. 24.06.2013 r. Sz. P. Tadeusz Krzakowski Prezydent Miasta Legnicy Szanowny Panie Prezydencie, 3 stycznia br., na wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie przedstawienia wyliczeń, na podstawie których ustalono obowiązujące od 1 lipca 2013 r. stawki...»

35 procent demokracji

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-06-21   /   dodał: admin

Dostęp do informacji publicznej jest wskaźnikiem poziomu demokratyzacji życia publicznego w naszym kraju. Informacja pozwala obywatelowi sprawować kontrolę nad wybraną przez siebie władzą i rozliczać ją z wyborczych obietnic. Jest niezbędna do dokonania właściwego wyboru wład...»

Ile oni zarabiają? Legnicka lista płac [aktualizacja 30-06-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-06-13   /   dodał: admin

Ile zarabiają politycy, a ile ludzie przez nich zatrudniani? Okazuje się, że lepiej być prezesem spółki komunalnej niż [url=http://livecity.pl/news-160]prezydentem miasta.[/url] Ciekawe jest również to, że prezydenci Legnicy, Wrocławia czy Warszawy zarabiają praktycznie tyle s...»

Zabytki z PCV

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-05-19   /   dodał: admin

Na forach dyskusyjnych o tematyce prawniczej jednym z poruszanych problemów jest wymiana okien w budynkach, nad którymi pieczę sprawuje konserwator zabytków. Wystarczy, że dzielnica, w której znajduje się budynek, jest pod ochroną konserwatora zabytków, a jakiekolwiek remonty, w t...»

Ruszyła rekrutacja do projektu Obywatele Na Horyzoncie!

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-05-15   /   dodał: admin

W Polsce rośnie liczba osób, które aktywnie działają w miejscu swojego zamieszkania i interesują się potrzebami innych! Chcielibyśmy, aby zaangażowanych obywateli było wśród nas coraz więcej, dlatego postanowiliśmy ich poszukać i wyposażyć w narzędzia pomocne/ułatwiając...»

Niesprawny organ [aktualizacja 12-05-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-05-05   /   dodał: admin

Z [url=http://www.livecity.pl/news-292]uzyskanych od konserwatora zabytków dokumentów [/url] w sprawie budynku dawnego Banku Ziemskiego Księstwa Legnicko-Wołowskiego przy ul. Powstańców Śląskich 13 wynika, że legnickim urzędnikom odpowiedzialnym m. in. za ochronę zabytków wywi...»

Jak legniccy urzędnicy dbają o zabytki. Dokumenty... [aktualizacja 15-05-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-04-20   /   dodał: admin

Przed kilkoma dniami runęła część dawnego klasztoru pobernardyńskiego (rej. zabytków 599/951) przy ul. Chojnowskiej. Budynek po pożarze w roku 2006 został sprzedany prywatnemu właścicielowi, który miał w tym zabytkowym obiekcie wybudować luksusowe apartamenty. Przez lata jedn...»

Ratusz nie radzi sobie z VAT-em

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-04-17   /   dodał: admin

Z czego utrzymuje się gmina? Źródeł zasilania w gotówkę jest wiele, jak choćby różne podatki, ale równie istotne co dochody jest mądre gospodarowanie nimi. W Legnicy widzę dużo przykładów, że z tym gospodarowaniem nie zawsze nam wychodzi. Takie "mądre inaczej"...»

Wcześniejsza emerytura dla Krzakowskiego?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-04-12   /   dodał: admin

Związek Miast Polskich apeluje do polityków, by zajęli się zabezpieczeniem socjalnym dla tych samorządowców, którzy przez co najmniej osiem lat rządzili swoimi miastami. Po zakończeniu kadencji burmistrz lub prezydent otrzymuje odprawę w wysokości trzech pensji, czyli w przypadk...»

Godziwe wynagrodzenie w Legnicy [aktualizacja 16-04-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-04-10   /   dodał: admin

Sensem każdej pracy jest godziwe wynagrodzenie, za które można godnie żyć. Oczywiście każdy w inny sposób zinterpretuje to "godziwe wynagrodzenie", ale na pewno nie będzie to 1600 zł brutto, jakie w postaci pensji minimalnej oferuje wielu pracodawców. Wczoraj na st...»

Mróz czy ZDM? Kto odpowiada za opóźnienia? Dokumenty wskazują na...

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-04-07   /   dodał: admin

W 2006 roku Tadeusz Krzakowski kusił legniczan hasłem [url=http://livecity.pl/news-32]"Prostą drogą w przyszłość"[/url], a będąca zapewne pod jego urokiem firma [url=http://livecity.pl/news-52]CONCEPT[/url] stworzyła slogan reklamowy "Legnica. Z nią zawsze po drod...»

Jak powstaje "legnica.eu"? Raport

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-03-28   /   dodał: admin

Radni przytłoczeni [url=http://livecity.pl/news-283]nadmiarem obowiązków[/url] zrezygnowali ze sprawdzenia zasadności wydawania przez Urząd Miasta miesięcznika "legnica.eu". Postanowiłem im pomóc. Zajęło mi to pięć tygodni, o co najmniej trzy za długo, ale tak wyglą...»

Za jawność naszą i Waszą!

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-03-19   /   dodał: admin

W związku z trwającym okresem rozliczeń podatkowych zachęcam do przekazywania swojego 1 proc. na wspieranie organizacji pozarządowych. Poniżej zamieszczam apel jednej z nich. Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. Aby przekazać im 1 proc. swojego podatku wystarczy zna...»

Jak to radny Sikorski pracę w LPWiK znalazł

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-03-10   /   dodał: admin

Niedawno w lokalnych mediach było głośno o zatrudnieniu radnego Piotra Sikorskiego w [url=http://livecity.pl/firma-79]Legnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji[/url]. Radny należy do Klub Radnych KWW Tadeusza Krzakowskiego, który jako prezydent miasta sprawuje władzę n...»

Urzędnikom statystycznie rośnie

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-03-08   /   dodał: admin

Na stronie [url=http://livecity.pl/news-168]legnica.eu[/url] ktoś zamieścił statystyki dotyczące "ilości wydawanych przez magistrackich urzędników w ciągu roku decyzji administracyjnych". Według ratuszowego tekściarza (nie miał odwagi podpisać swojego tekstu?) wydawan...»

Pracowity jak... legnicki radny

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-03-01   /   dodał: admin

W poniedziałek otrzymałem informacje dotyczące ilości [url=http://livecity.pl/user/obywatelfoto/00/00/02/1302/nieobecnosci_radnych.pdf]opuszczonych przez radnych głosowań[/url] na sesjach rady miejskiej Legnicy w 2012 r. Była to realizacja mojego wniosku złożonego prawie miesiąc ...»

Ile naprawdę kosztuje legnica.eu? [aktualizacja 27-03-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-02-27   /   dodał: admin

Dokładnie dwa tygodnie temu wysłałem do Urzędu Miasta wniosek o udostępnienie informacji publicznej (treść poniżej [1]), w którym zapytałem o koszty powstania miesięcznika legnica.eu. Wnioskowałem m. in. o przekazanie "treści (kopii) umów związanych z powstaniem mies...»

Urząd Miasta już nie płaci mediom? Ma własne

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-02-17   /   dodał: admin

Informacja, którą zamieściłem w 2008 roku o kwotach, jakie Urząd Miasta Legnica wydaje na [url=http://livecity.pl/news-44]umowy z lokalnymi mediami[/url] wywołało bardzo żywą reakcję ze strony rzecznika prezydenta oraz liczne komentarze internautów. Osobiście uważałem, ż...»

U.d.i.p. czyli ping-pong z urzędnikiem

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-02-16   /   dodał: admin

W 2012 roku wysłałem do różnych instytucji, głównie Urzędu Miasta w Legnicy kilkadziesiąt wniosków o udostępnienie informacji publicznej. Najczęściej chodziło o głosowania radnych podczas sesji rady miasta. Takie informacje powinny znaleźć się w na stronach BIP i zapewne d...»

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:51
15:47
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający – Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o., Al. Księcia J. Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.) (zwanej dalej również „ustawą Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia na: „System łączności radiowej dla Stadionu Narodowego w Warszawie".

WYROK KIO 2654/12 z dnia 2012-12-21