Sprzedam portal lub podejmę współpracę - oferty na legnica@legnica.net.pl

Dodatkowo: administracja stronami www, dodawanie ogłoszeń, instalacja i zarządzanie sklepami internetowymi

 

Obecnie wyświetlane są wpisy z terenu Legnicy. Więcej wpisów z naszego regionu oraz całej Polski jest dostępna na stronie LiveCity.pl

1

2

3 >> 5

Koncert dla elit, koncert dla mas [aktualizacja 18-02-2013]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-01-31   /   dodał: admin

Podwyżki, likwidacje, cięcia - te słowa przez wszystkie przypadki odmieniają włodarze naszego miasta. Kryzys, ulubione słowo - klucz, którym straszy się nas od lat, ma tłumaczyć podejmowanie kolejnych niekorzystnych dla legniczan decyzji. Okazuje się jednak, że kryzys dotycz...»

Krzakowski: Izba Wytrzeźwień nie może w żadnym wypadku być darmowym "hotelem"

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-01-24   /   dodał: admin

Podczas posiedzenia Kolegium Prezydenta T. Krzakowski podjął decyzję, że działająca w Legnicy Izba Wytrzeźwień będzie pobierać opłaty za pobyt w tej placówce na dotychczasowych zasadach. Odpłatność w wysokości 250 zł zostanie utrzymana do chwili wejścia w życie ostateczn...»

Kto zyska na wyprzedaży majątku LPWiK?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-01-23   /   dodał: admin

Wczoraj na stronach Urzędu Miasta pojawiła się informacja, że "Spółka komunalna Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S A posiada ciekawą i atrakcyjną ofertę sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych". Chodziło o 6 działek o łącznej powierzchni ok. 10...»

Na Straży Miejskiej polegaj jak na Zawiszy?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-01-22   /   dodał: admin

Na stronie Ratusza pojawił się niedawno tekst podsumowujący pracę Straży Miejskiej w roku 2012. Autor na podstawie posiadanych danych wysnuł ciekawą teorię, według której SM w Legnicy cieszy się zaufaniem społecznym. Z czego to ma wynikać? Otóż 1/4 interwencji strażników o...»

Dwie prawdy

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-01-21   /   dodał: admin

Z Fundacji Jacka Głomba "Naprawiacze Świata" dostałem [url=http://livecity.pl/user/obywatelfoto/00/00/02/1301/naprawiacze.pdf]skan pisma (1,2 MB)[/url], które otrzymali od prezydenta. Jest w nim odniesienie do wyników ankiety "Jakiego Parku chcemy w Legnicy?", opra...»

14 dni z życia urzędnika

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2013-01-04   /   dodał: admin

20 grudnia 2012 r. w związku z zapowiedziami wprowadzenia drastycznych podwyżek za wywóz śmieci zwróciłem się do Biura Prezydenta z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. Wnioskowałem o udzielenie informacji: 1. Jaka firma współpracowała przy projektach tzw. "...»

Herbata z azbestem?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-12-29   /   dodał: admin

Jakość wody dostarczanej przez LPWiK w opinii wielu legniczan pozostawia wiele do życzenia, a okres zimowy to także częste [url=http://livecity.pl/news-248]awarie sieci wodociągowej[/url] spowodowane jej złym stanem technicznym. W 2009 roku podjąłem [url=http://livecity.pl/news-51...»

Jak w Legnicy wyglądają konsultacje społeczne

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-12-21   /   dodał: admin

1 stycznia 2012 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach mająca na celu dostosowanie polskiego prawa z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi do obowiązującego w Unii Europejskiej. Dostosowanie polega na przejęciu przez gminę odpowiedzi...»

Dlaczego urzędnicy nie szanują naszego czasu?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-12-07   /   dodał: admin

Większość z nas miała kontakt z Urzędem Miasta. Czy to rejestrując pojazd, czy odbierając akt ślubu, urodzenia, dowód osobisty itp. trzeba wziąć dzień wolny w pracy żeby załatwić swoją sprawę. Pół biedy jeśli nasz kontakt z Urzędem Miasta jest sporadyczny, gorzej g...»

Kropiwnickiemu nie po drodze z klubem PO

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-07-24   /   dodał: admin

Legnicki poseł Platformy Obywatelskiej był dziś jednym z 25 posłów PO, którzy zagłosowali wbrew większości swoich koleżanek i kolegów. Posłowie Platformy, w tym Robert Kropiwnicki chcieli by na obecnym posiedzeniu Sejmu zająć się projektami ustaw o związkach partnerskich. ...»

Trudna sztuka wyciągania wniosków

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-07-23   /   dodał: admin

My, Polacy, lubimy świętować rocznice. Ostatnio modne stały się również miesięcznice. Mniejsza jednak o to, najważniejsze żeby przy okazji obchodów kolejnej rocznicy czy miesięcznicy wyciągać odpowiednie wnioski na przyszłość. Dziś mijają trzy lata jak Legnicę nawied...»

Krzakowski nie może się zdecydować?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-07-04   /   dodał: admin

Ze zdziwieniem przeczytałem dziś informację zamieszczoną na stronie Ratusza, że prezydent Legnicy chce w przyszłym roku uroczyście obchodzić 20. rocznicę wycofania wojsk radzieckich z naszego miasta. Tak się składa, że do tej pory pan Krzakowski uroczyście obchodził kolejne r...»

Urzędnicy w roli www(y)dawców [aktualizacja 17-06-2012]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-06-10   /   dodał: admin

W zeszłym roku zastanawiałem się nad sensem utrzymywania przez Urząd Miasta w Legnicy [url=http://www.livecity.pl/news-168]trzech serwisów www[/url]: prezydenckiego, miejskiego i strony BIP, skoro prawo nakazuje utrzymanie tylko tego ostatniego. Istotne było nie tylko to, że marnowa...»

Wykorzystanie ustawy o dostępie do informacji publicznej w praktyce

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-05-20   /   dodał: admin

Uzyskanie dostępu do informacji publicznej w Polsce w dalszym ciągu jest bardzo trudne, często wręcz niemożliwe. Wymaga od zainteresowanego zdobyciem informacji dużej dawki cierpliwości, wiedzy, a często również nakładów finansowych jeśli sprawa oprze się o sąd. To zniechęc...»

Komu w Legnicy przeszkadzają drzewa?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-03-27   /   dodał: admin

Kiedyś Legnica nazywana była miastem parków i ogrodów. Czy dziś nasze miasto w dalszym ciągu zasługuje na to miano? Wątpię. [url=http://livecity.pl/news-27]Wieloletnie zaniedbania[/url] w drzewostanie skutkowały praktycznie całkowitym zniszczeniem Parku Miejskiego, który był c...»

Wiesz, co jesz?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-03-11   /   dodał: admin

Tydzień temu wysłałem mailem do [url=http://www.livecity.pl/firma-73] Powiatowego Inspektora Sanitarnego[/url] wniosek o [url=http://legnica.net.pl/news-256] przesłanie listy[/url] skontrolowanych przez PSSE w powiecie legnickim firm, w których zarekwirowano sól pochodzącą od produ...»

Kropiwnicki za podatkiem miedziowym

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-03-03   /   dodał: admin

Wczoraj na 9. posiedzeniu Sejmu posłowie przegłosowali wejście w życie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin, zwanym też podatkiem miedziowym. Za głosowało 231 posłów, przeciw 218, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wśród posłów z naszego regionu za wprowadzen...»

Czy to już ostatnia edycja "Legnickich Oskarów"?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-03-02   /   dodał: admin

Świat według ACTA nabiera realnych kształtów. Prawo do własności intelektualnej jest egzekwowane z coraz większą stanowczością. Coraz częściej też jego egzekwowanie przybiera kształt groteski, a ofiarami "systemu" są najczęściej nie przestępcy, ale Bogu ducha wi...»

Konserwator powiesił je na 3 lata

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-02-25   /   dodał: admin

Mowa o trzech tablicach informujących o "darczyńcach", którzy wspomogli remont części [url=http://legnica.livecity.pl/firma-101]kościoła Mariackiego[/url]. Każda z nich utrzymana w innej kolorystyce informuje o tym kto dołożył się do remontu. Chodzi o Ministerstwo Ku...»

Rury pękają bo jest mróz?

SONDAż   /  Legnica   /   2012-02-14   /   dodał: admin

W ciągu ostatnich dni w Legnicy doszło do serii awarii sieci wodociągowej. Nawet kilka razy dziennie pracownicy LPWiK wyjeżdżali łatać pękające rury. Ponoć wszystkiemu winny jest mróz. Tylko czy aby na pewno? Bardziej prawdopodobne wydaje się, że winę za taki stan rzeczy pono...»

Ptasie gówn&#174 czyli świat wg ACTA

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-02-10   /   dodał: admin

Jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości co do tego jaką przyszłość szykują nam politycy wprowadzając ACTA w życie niech przeczyta ostatni wpis na blogu [url=http://olgierd.bblog.pl/wpis,swiatwgactaptasiemleczkotangodown,67947.html]Olgierda Rudaka.[/url] Opisuje on perypetie ...»

"Polską rządzą partacze"

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-01-26   /   dodał: admin

Przyglądając się pracy polskich polityków, trudno nie zgodzić się z panią profesor Ewą Łętowską. Była sędzia TK, Naczelnego Sądu Administracyjnego i była Rzeczniczka Praw Obywatelskich w sposób bardzo krytyczny odniosła się do sposobu w jaki w została przyjęta ACTA, ale...»

Lotnisko? TANGO DOWN

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2012-01-24   /   dodał: admin

Posługując się spopularyzowanym ostatnio przez Anonimowych określeniem prezydent Legnicy w poniedziałek (30 I) będzie mógł w końcu po wielu latach powiedzieć: cel zdjęty. W przeciwieństwie jednak do działań Anonymous, których poczynania zwróciły uwagę mediów, a przez ni...»

Podpisz obywatelskie projekty uchwał

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-11-29   /   dodał: admin

Mijający rok upływa w Legnicy pod znakiem podwyżek. Nie było praktycznie miesiąca, żeby prezydent oraz radni nie obciążali nas kolejnymi podwyżkami opłat. Tym razem w górę poszły ceny wody. Wygląda to tak jakby nasi włodarze testowali ile legniczanie są w stanie wytrzymać....»

Place zabaw w Legnicy

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-11-26   /   dodał: admin

Krótko przed wyborami parlamentarnymi 2011 w naszym mieście nastał prawdziwy boom na place zabaw. Mini plac postawił legnicki radny, kibice Miedzi Legnica zrobili zrzutkę na swój plac zabaw u zbiegu ulic Nowy Świat, Hutników i Korczaka, a w Parku Miejskim legnicka firma w 10 roczni...»

DIALOG? Nie, dziękuję!

BIZNES   /  Legnica   /   2011-11-13   /   dodał: admin

Jeśli zastanawiasz się nad podpisaniem umowy o świadczenie usług z DIALOGiem lub jesteś jego klientem i chcesz "wzbogacić" ofertę o telewizję cyfrową to przeczytaj co może cię spotkać i nie powielaj czyichś błędów. Pomyśl 3x zanim wdepniesz tak jak ja. Wszytko...»

Obywatelski projekt uchwały zmniejszający wynagrodzenie prezydenta Legnicy

SONDAż   /  Legnica   /   2011-10-30   /   dodał: admin

6 grudnia 2010 r. [url=http://legnica.livecity.pl/user/radnyfiles/uchwaly/uchwala_prez.pdf]legniccy radni podnieśli uposażenie prezydentowi Legnicy.[/url] Czym pan Krzakowski zasłużył sobie na taki gest ze strony radnych? Trudno powiedzieć. Mieszkańcy Legnicy w 2010 roku nie odczuli...»

Obywatelski projekt uchwały zmniejszający diety radnym

SONDAż   /  Legnica   /   2011-10-29   /   dodał: admin

O sposobie wyliczania diet radnych [url=http://legnica.livecity.pl/news-147]już pisałem[/url], więc teraz tylko w skrócie. Radni nie są pracownikami Urzędu Miasta i nie otrzymują wynagrodzenia za "pracę", ale zryczałtowaną dietę. Mają tu zastosowanie przepisy Ustawy o...»

Obciąć Krzakowskiemu i radnym

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-10-27   /   dodał: admin

Radni poparli prezydencki projekt uchwały w sprawie podwyżki podatków. Który to już raz radni podnoszą ręce akceptując wyciąganie pieniędzy z naszych kieszeni? Jedno trzeba Krzakowskiemu i radnym przyznać - mają gest. Radni przyznając prezydentowi w zeszłym roku uposażenie w...»

Huzarski z Kropiwnickim są oburzeni

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-10-18   /   dodał: admin

Nie chodzi jednak o ruch społeczny zdobywający coraz większe grono zwolenników. Legniccy politycy są oburzeni na chamstwo w sieci i brutalizację życia publicznego. Bolą ich komentarze zamieszczane przez internautów, które jak twierdzą szargają ich dobre imię. W sumie każ...»

Głomb nie dał rady, Kropiwnicki "na styk"

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-10-12   /   dodał: admin

I po wyborach. PKW ogłosiło oficjalne wyniki, a w kraju bez zmian. Chorzy na raka dalej czekają w kolejkach aż ich guz przyjmie konkretne rozmiary, dług publiczny pnie się w górę, na kolei syf, pociągi rozsypują się ze starości, a przyszły (obecny) premier zapowiada utrzymani...»

Precz z ciszą wyborczą!

SONDAż   /  Legnica   /   2011-10-09   /   dodał: admin

W definicji Wikipedii cisza wyborcza jest to okres, w którym pod groźbą kary zabroniony jest jakikolwiek sposób agitacji. Z założenia cisza wyborcza ma być czasem, w którym obywatele, po kampanii, mogą zastanowić się, jakiego chcą dokonać wyboru. Zakazem objęte są wszelk...»

Ile Kropiwnicki zapłacił za swoją kampanię wyborczą?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-10-07   /   dodał: admin

Kilka miesięcy temu próbowałem dowiedzieć się ile poseł Robert Kropiwnicki wydał na "kampanię informacyjną" zanim musiał ją przerwać z powodu PKW, które uznało, że "kampania informacyjna" jest w rzeczywistości przedwcześnie rozpoczętą kampanią wyborc...»

Nie bądź głąbem - POmyśl zanim zagłosujesz

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-10-07   /   dodał: admin

Kampania dobiega końca, a kandydaci stają się coraz bardziej nerwowi. Po rocznym pożyciu kandydat na senatora - Jacek Głomb bierze rozwód z kibicami Miedzianki. Powód? Kibice zniesmaczeni traktowaniem ich przez rząd postanowili zagłosować przeciwko Platformie Obywatelskiej. Tylko...»

Baner Głomba i Kropiwnickiego wywieszony z naruszeniem prawa

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-10-04   /   dodał: admin

Chodzi o zamieszczenie baneru wyborczego kandydata na posła - Roberta Kropiwnickiego oraz kandydata na senatora - Jacka Głomba na budynku Starostwa Powiatowego. Było to naruszeniem art. 108 par. 1 Kodeksu Wyborczego: Art. 108. § 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej: 1) n...»

Myrda na słupie legniczan ma w.....

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-10-03   /   dodał: admin

Kampania do parlamentu w porównaniu do tej sprzed roku ma tą przewagę, że kandydaci na parlamentarzystów zdecydowanie mniej zaśmiecają miasto niż ich koledzy - kandydaci na samorządowców. Być może jest to skutek cięć finansów na kampanię wyborczą, ale fakt pozostaje faktem...»

Chcesz oddać swój głos na Kropiwnickiego? Zobacz koniecznie ten film

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-10-01   /   dodał: admin

Mowa o krótkim reportażu przedstawiającym pracę polskich parlamentarzystów podczas ostatniego posiedzenia Sejmu. Jednym w "wyróżniających" się posłów był Robert Kropiwnicki, który przypomnę stara się o powrót na Wiejską. Miejsce akcji: Komisja Sprawiedliwośc...»

Smakuje Ci GMO?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-09-17   /   dodał: admin

Kilkanaście dni temu prezydent RP zawetował ustawę o nasiennictwie, która zawierała kontrowersyjne zapisy dotyczące żywności modyfikowanej genetycznie. Artykuły odnoszące się do GMO zostały wciśnięte do ustawy w ostatniej chwili, a prezydent samą ustawę nazwał "bublem...»

Ciemny lud to kupi?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-09-08   /   dodał: admin

Politycy przed wyborami przypominają sobie jak bardzo zależy im na Wyborcach i są wówczas w stanie zrobić dla nich naprawdę dużo. Oczywiście tylko w formie obietnic, których termin przydatności do spożycia minie dzień po wyborach. Najłatwiej przychodzi to politykom z formacji,...»

W telewizji kłamią

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-09-01   /   dodał: admin

Słodkie kłamstwo jest lepsze od gorzkiej prawdy - to ulubiona maksyma wielu polityków. Być może kierował się nią również prezydent Legnicy mówiąc w programie "Gość dnia" wyemitowanym 1 sierpnia w TVL: "W ostatnich dniach mamy wzrost oglądalności naszej str...»

Umowa w sprawie świadczeń przedszkola jest prawniczym gniotem?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-08-26   /   dodał: admin

Otrzymałem poprawioną wersję umowy jaką rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola niedługo będą podpisywać. Umowa niby poprawiona, ale w świetle orzecznictwa sądów w dalszym ciągu jest niezgodna z prawem. Chodzi o § 4 pkt.3 "W przypadku nieobecności dziecka z powod...»

Ta uchwała jest bez sensu [Aktualizacja]

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-08-23   /   dodał: admin

Taką informację uzyskałem od urzędniczki w Ratuszu próbując dowiedzieć się szczegółów dotyczących wykupu mieszkań komunalnych w Legnicy. Chodzi o uchwałę nr XXIII/219/08 Rady Miejskiej Legnicy z dnia 28 kwietnia 2008 r., która mówi, że urzędnicy mają obowiązek zbyć ni...»

Nowa uchwała przedszkolna trafi do kosza?

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-08-10   /   dodał: admin

25 lipca radni przegłosowali nową wersję uchwały w sprawie opłaty za świadczenia w przedszkolach publicznych. Poprzednia uchwała już w momencie wejścia w życie w 2008 roku w świetle wyroków Wojewódzkich Sądów Administracyjnych była [url=http://www.livecity.pl/news-174]niezg...»

Jedni nie skończyli inni zaczynają

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-08-03   /   dodał: admin

Jutro o godz. 11 prezydent Bronisław Komorowski oficjalnie ogłosi datę wyborów parlamentarnych i rozpocznie się kampania wyborcza. Tymczasem pomimo, że wybory samorządowe odbyły się 21 listopada 2010 roku w Legnicy w dalszym ciągu wiszą plakaty i billboardy z tych wyborów. ...»

Różne twarze PO

WIADOMOśCI   /  Legnica   /   2011-07-24   /   dodał: admin

Wchodząc kilka dni temu na stronę posła Roberta Kropiwnickiego przeczytałem, że cyt.:"Nie ma nic ważniejszego w polityce niż przestrzegania prawa. Politycy muszą być tego kryształowym przykładem". Słowa te wypowiedział europoseł PO Jacek Protasiewicz podczas wtorkow...»

  • LEGNICA

  • Kalendarium
mapa Polski 07:47
16:27
położenie51° 12' N
16° 09' E
średnia wys.125 mpowierzchnia56 kmludność104 500kierunkowy76tabliceDLkody59-200 do 59-220

Legnica na mapie

Herb Legnicy

Legnica (dawniej Lignica, niem. Liegnitz) to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 51:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.

Jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie i 39. w Polsce. Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C.

FotoAlbum

Stadion Miejski Park Miejski 03.05.2004 Rynek Zakaczawie 2004.06.23 Budowa galerii przy ulicy Chojnowskiej 26.06.2006 Ulica Powstańców Śląskich 03.05.2004 Zamek Piastowski Zakaczawie 26.06.2004 Budynek po Dresden Banku 02.05.2004 Kąpielisko Kormoran Park Miejski Kamieniczki Śledziowe

Orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej

Zamawiający - Szpital Wojewódzki w Bielsku - Białej prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę 2 sztuk sterylizatorów parowych, 3 sztuk myjni - dezynfektorów i zgrzewarki dla Centralnej Sterylizatorni Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku - Białej.

WYROK KIO/UZP 1037/09 z dnia 2009-08-24