O stronie


Celem akcji jest nakłonienie tych polskich samorządów, które podpisały umowy o współpracy z samorządami na Ukrainie gloryfikującymi zbrodniarzy z OUN-UPA do zerwania współpracy.

Banderyzacja Ukrainy przybiera niepokojące rozmiary. Kult Bandery oraz formacji nacjonalistów ukraińskich odpowiedzialnych za śmierć ok. 200 tysięcy Polaków obejmuje kolejne ukraińskie samorządy. Polityka prowadzona najpierw przez PO, a potem przez PiS nie zdała egzaminu.

Co sobie myślał Kaczyński krzycząc na majdanie "Sława Ukrainie", które było oficjalnym pozdrowieniem banderowców? Czy nie zdziwił go odzew? Wszak największą siłą na majdanie był Prawy Sektor, ugrupowanie które przejęło czerwono-czarne barwy po banderowcach. Teraz takimi flagami ku czci zbrodniarzy z UPA dekoruje się coraz więcej ukraińskich miast. Czy prezydent Komorowski podczas wystąpienia w ukraińskim parlamencie, podczas którego jak ognia unikał "drażliwych tematów" sądził, że chwilę potem Ukraińcy z wdzięczności za to powstrzymają się przed uchwaleniem ustawy gloryfikującej bandytów z UPA?

Dzisiejsze napięte stosunki z Ukraińcami, a przede wszystkim ich haniebna decyzja o wstrzymaniu ekshumacji ofiar rzezi jaką ich ojcowie i dziadkowie zgotowali Polakom są właśnie pokłosiem tamtej polityki "dialogu". Dlatego liczę, że nasi samorządowcy wzorem radnych z Pabianic zrobią pierwszy krok w kierunku pokazania Ukraińcom zasad, na których będzie możliwa współpraca między naszymi krajami.

Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na Państwa pytania i sugestie dotyczące działania strony. Będę wdzięczny za informacje dotyczące tych samorządów na Ukrainie, które w swoich uchwałach gloryfikują zbrodniarzy mordujących naszych Rodaków na Kresach Wschodnich.

Zapraszam wszystkich do przyłączenia się do akcji.